A Bayern nyerte meg az idegek csatáját, kiesett a Leipzig

2017.10.25. 20:35
Gulácsi mindent megtett, de az is kevés volt.
A labdarúgó Német Kupában a Bayern München 1–1 után tizenegyesekkel legyőzte idegenben Gulácsi Péter Lipcséjét, ezzel a bajorok jutottak a legjobb 16 csapat közé.

NÉMET KUPA
2. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

RB Leipzig–Bayern München 1–1 – 11-esekkel 4–5
Lipcse,
Red Bull Aréna, 42 558 néző. V: Zwayer
Leipzig:
Gulácsi – Bernardo, Upamecano, Orban, Halstenberg – Kampl, N. Keita – Sabitzer (Laimer, 101.), Forsberg (Klostermann, 109.) – Augustin (Demme, 57.), Y. Poulsen (T. Werner, 80.). Vezetőedző: Ralph Hasenhüttl
Bayern München: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba – Tolisso (Rafinha, 88.), Ar. Vidal (Rudy, 57.) – Robben, Thiago (Wriedt, 101.), Coman (J. Martínez, 60.) – Lewandowski. Vezetőedző: Jupp Heynckes
Kiállítva: N. Keita (53.)
Gólszerző: Forsberg (68. – 11-esből), ill. Thiago (73.)

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

Gyilkos mezőnyjátékkal kezdődött a rekordgyorsasággal felfutó RB Leipzig és a rekordbajnok Bayern München legújabb rangadója: a két 16-os között szorgosan rugdosták-lökdösték egymást a felek, de a kapukra senki sem volt veszélyes (ezt azért a hazai Gulácsi Péter, aki most is kezdett, a legkevésbé sem bánta).

Némi meglepetésre a kispadon kezdett a lipcseiek válogatott éke, Timo Werner, de nélküle is vezetést szerezhetett volna az egyre jobban felbátorodó házigazda, ám Jean-Kévin Augustin és Emil Forsberg is ziccert hibázott. A svéd nem sokra rá a lécre tekert egy szabadrúgást – amely még büntetőnek indult, mert lerántotta őt a túlpörgött Arturo Vidal, de még a vonal előtt indult a gáncs.

Nem panaszkodhatott a Bayern, egy szigorúbb játékvezető a szünetig kiállította volna a kegyetlen belépőkkel jelentkező Vidalt és Corentin Tolissót is, majd a fordulás után Felix Zwayer meglehetősen könnyű kézzel osztotta ki a második sárgát Naby Keitának...

Ez nem Zwayer mérkőzése volt, mert egy erősen véleményes büntetővel „kompenzált” a Lipcsének, Emil Forsberg pedig nem hibázott: 1–0!

Nem sokáig örülhettek a hazaiak, Thiago szép fejessel egyenlített (1–1), majd pár kihagyott müncheni lehetőség és pár Gulácsi-bravúr után jöhetett a hosszabbítás.

A magyar kapus tartogatott pár nagy védést az utolsó harminc percre is, és kellett is a szorgalom, mert nagyon érett a Bayern-gól – de jöhetett az orosz rulett.

Amelyben Gulácsi balszerencsésnek, a München higgadtabbnak bizonyult: hatalmas küzdelemben jutott tovább a Bayern München Lipcsében.

Szomorkodásra/örömre nincs sok idő: a hétvégén a bajnokságban újra megmérkőzik egymással a két csapat.

LIPCSE–BAYERN PERCRŐL PERCRE

Idegenben zsinórban a 24. alkalommal, kuparekord!

TOVÁBBJUTOTT A BAYERN!

WERNER ELRONTJA, ULREICH KIFOGJA: a kapus eléri a labdát a bal alsó előtt. 4–5!

ROBBEN ballal a jobb alsóba talál. 4–5!

ORBAN jobbal a kapu közepébe gurít, a kapus jobbra el. 4–4!

RUDY
jobbal félmagasan a jobb sarokba bombáz. 3–4! Majdnem elérte ezt is honfitársunk...

HALSTENBERG
ballal félmagasab a kapu közepébe lő, Ulreich balra el. 3–3!

HUMMELS
jobbal kilövi a jobb felsőt, Gulácsi nem érhette el. 2–3!

KAMPL
jobbal a bal alsóba gurít: 2–2!

ALABA ballal félmagasan a bal sarokba lő, Gulácsi nem erre számított. 1–2!

BERNARDO ballal a jobb alsóba helyez: 1–1!

LEWANDOWSKI jobbal a bal alsóba lő, Gulácsi majdnem elérte. 0–1!

A Bayern utolsó 8 Német Kupa 11-espárbajából 7-et megnyert. 88 százalék. És utolsó 14 hosszabbításos meccséből 13-at.

120. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS MÁSODIK FÉLIDEJE IS!

119. perc Demme ível, Laimer fut, de Hummels figyel. Robben lő 16-ról, de odalép Upamecano.

117. perc Werner jobbal 17-ről sokkal pontosabb, de ez is elsuhan a jobb alsó mellett.

116. perc Alaba lő el keresztbe kissé balról, 14-ről a kapu előtt.

113. perc Alaba lő ballal 12-ről, blokkol az ötösön egy eleső védő. Demme meg lő egy lesgólt.

109. perc Forsberg lesántikál a pályáról, Lukas Klostermann-nal parolázhat. Nincs több varia mára.

107. perc Robben jobbos beadása Lewa elé csorog, aki a jobb sarok elől, két lépésről a léc fölé bólint!

106. PERC TOVÁBB!

105. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

105. perc Gulácsi rossz helyre üt egy előreívelést, de kikapja a léc alól Lewa közeli, életerős lövését.

104. perc LÉC!
Wriedt a lécre fejeli Kimmich bal oldali kornerét, hat méterről.

101. perc Túlóra=plusz csere. Thiago le, Kwasi Okyere Wriedt be. Sabitzert meg Konrad Laimer váltja amott.

100. perc
Gulácsi védi Thiago hatméteres lövését, majd remekül lép bele Kimmich közeli ismétlésébe is, bal karral védi a ballábas próbálkozást.

98. perc
Orban marad éppen csak le az ötösön Forsberg előreíveléséről.

95. perc Thiago Alcántara
arcon rúgja Demmét, sárga. Ápolás.

94. perc
Nagy bajor rohamokkal.

91. PERC FOLYTATJUK!

90. PERC VÉGET ÉRT A RENDES JÁTÉKIDŐ!

90. perc
Három perc a ráadás. Boateng távolija közben távolról sem jó, Robben beadását Lewa meg hatról Gulácsihoz fejeli.

89. perc HOPP! Robben balról feladott szabadrúgását Kimmich jó tízről nem sokkal fejeli a bal felső mellé!

Apropó, ez volt Vidal 100. bayernes mérkőzése. Majdnem nagyon elrontotta.

88. perc Tolisso le, Rafinha be, nincs több bajor csere mára.

Thiago mindhárom eddigi Lipcse elleni meccsén eredményes volt. Keita meg utóbbi 7 tétmérkőzésén 3 pirosat kapott.

86. perc Joshua Kimmich kap sárgát Forsberg lerántásáért.

83. perc Hummels bakija után Boateng ad haza fejjel Werner elől.

80. perc Timo Werner be, Poulsen le.

80. perc Gulácsi!
Kapja ki elképesztő vetődéssel a jobb alsó elől Thiago jobblábas, 18 méteres kapáslövését!

76. perc Hummels harcol a balon, beadását Lewa közelről a remekül kilépő Gulácsiba püföli.

Ez volt Thiago idénybeli harmadik találata.

73. PERC EGYENLŐ! Boateng jobbos ívelését az ötös bal sarka elől félmagasan a jobb sarokba fejeli THIAGO ALCANTARA! 1–1!

Ez a svéd 90. lipcsei mérkőzése, 19 gól mellett 34 gólpasszt adott.

68. PERC EMIL FORSBERG jobbal a jobb alsóba lő, Ulreich balra el. 1–0!

67. PERC BÜNTETŐ! Boateng teljesen fölöslegesen odalép a könnyen eső Poulsennek a 16-os bal oldalán, 11-es.

66. perc MELLÉ!
Halstenberg futtatja véletlenül Lewát, aki betör a 16-osra, majd az ötös jobb sarka elől jobbal a túlsó alsó mellé lő!

65. perc Lewa rosszul veszi le az ötösön Hummels keresztpasszát, oda a lehetőség.

60. perc Coman le is megy, a frissiben felépül Javi Martínez be. Szélső helyett erőközéppályás.

60. perc Coman lő éles szögből balról kapura, de véd lábbal Gulácsi.

57. perc Augustin-t pedig Diego Demme. Ék le, középpályás be.

57. perc
Vidal is kiszáll, Sebastian Rudy váltja.

Az RB Lipcse még soha nem járt a legjobb 8 között a Német Kupában.

53. PERC NABY KEITA kiszáll: megrántja picit Lewandowski mezét, aki nagyot esik, de eléri ezzel a második sárga lapot.

50. perc Keita remek passza után Boateng szereli a 16-oson belül Augustin-t, felesnek... Tovább!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Ragnick sportigazgató és a spori esete

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás.

45. perc
Gulácsi eléri vetődve a bal alsó előtt Tolisso jobblábas, 17 méteres próbálkozását.

45. perc Nabi Keita törleszt, de Lewandowskinak rúg oda.

43. perc
Tolisso kegyetlenül megtapossa Keitát. Ohne sárga lap.

41. perc
Sabitzer távolról majdnem meglepi a kapust, de nincs érkező az ötösön, javít Ulreich.

38. perc Robben dolgozik meg keményen a sárgáért, egyelőre hiába.

36. perc
A sértett jobbal nem sokkal tekeri a szabadrúgást a jobb felső fölé, a labda érintette a lécet is.

34. perc BÜNTETŐ! A túlpörgött Arturo Vidal lerántja a 16-oson Forsberget. Nem, csak szabadrúgás, jogosnak tűnik a döntés, a vonal előtt picivel indult a gyilkos gáncs. Meg a sárga is.

33. perc Augustin ballal feladja a labdát Ulreichnek, jó 14-ről, kissé balról.

31. perc
Tolisso odatalpal Poulsennek, és örül, hogy nincs sárga...

28. perc AUGUSTIN...
Keita elé harcolja a labdát, a csatár okosan elküldi gyufáért a bevetődő Boatenget, majd ballal a 16-oson eltöri a labdát, több mint kecsegtető helyzetben.

27. perc
Coman kicselezi Bernardót, majd magát is, az oldalvonalon túlra.

25. perc FORSBERG!
Lő az ötös bal sarka elől, három jó csel után ballal a kapusba.

22. perc Jérome Boateng felrúgja a felezőnél Augustin-t, ez már sárga.

Heynckes ideges. Ez első meccse edzőként lipcseiek ellen. A jogelőd ellen sem.

20. perc
Az első gyors és jó hazai támadás, de menti spárgázva Boateng az ötös előtt Halstenberg balos beadását.

18. perc
Vidal a nyolcadik embert rúgja le kb. ma, Keitát ápolni is kell már. A vendégközönség örül. Kimmich szereli a 16-os előtt Augustin-t. A vendégközönség örül.

14. perc
Vidal blokkolja Sabitzer 16-os előtti próbálkozását. Az osztrák szöglete rossz, Keira beadása dettó, majd Coman bukik meg labdakezelésből.

11. perc
Kőkemény belemenések, enyhe müncheni mezőnyfölénnyel.

8. perc Bernardo menti Coman elől a jobb saroknál a Kimmich futtatta Lewandowski remek, jobb oldali beadását.

Ünnepi alkalomra: ez a két csapat első kupameccse.

4. perc
Nyom a Bayern, majd Boateng elnyomja a balon Augustin-t. Szabadrúgás. Forsberg beadása az ötösön egy hazai lábban akad el.

1. perc
Kimmich kap nagyot rögtön, Robben beadása rossz, majd Gulácsi takarít.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek sötétkék-vörös mezben és sötétkék nadrágban.

Esik...

Németország... 42 558 néző a stadionban.

„Nehéz mérkőzésre számítok, mert a Leipzig hétről hétre bizonyítja, hogy jó csapat. A tavasszal emlékezetes összecsapáson harcoltuk ki a győzelmet Lipcsében, egy újabb öt négyes sikerrel ezúttal is kiegyeznék. Jó formában várjuk a találkozót, akárcsak ellenfelünk.” Arjen Robben, a Bayern München szélsője.

Egy kis örökmérleg: 2 találkozó, 2 Bayern-sikerrel, 8, ill. 4 rúgott góllal.

JÖTTEK-MENTEK!
A Lipcsétől a Bayernhez:

2015, Ron-Thorben Hoffmann
A Bayerntől a Lipcséhez:
2016, Dominik Martinovic, ingyen

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Bruma sérült, a vendégektől Juan Bernat, James Rodríguez, Thomas Müller, Franck Ribéry és Manuel Neuer maródi.

„Folyamatosan fejlődünk, és most újabb mérföldkőhöz érkezünk – folytatta Lőw Zsolt. – Az újoncként elért második helyünk az előző idényben meghatározó élmény a Bundesligában, de szép emlék a Monaco elleni első pontszerzésünk is a Bajnokok Ligájában, ahogyan a Porto legyőzése is klubunk nyolcéves történelmének legszebb lapjaira kívánkozik. A Bayern München ellen kétszer mérkőzünk meg a héten, kiegyensúlyozott összecsapásokra számítok, remélem, a szurkolók is élvezik majd.”

A jelenlegi idényben is kiválóan szerepel a Lipcse, hiszen a Borussia Dortmund és a Bayern München mögött – egy pont lemaradással – harmadik a bajnokságban, míg a Bajnokok Ligája legutóbbi fordulójában a Porto ellen megszerezte a klub első nemzetközi győzelmét.

„A Bayern ellen mindig öröm futballozni, a legnemesebb ellenfél Németországban – mondta lapunknak a 38 esztendős szakember. – Decemberben még nem voltunk méltó ellenfelei a bajoroknak, a háromgólos vereségben benne volt, hogy a mérkőzés nagy részében emberhátrányban voltunk, de emellett úgy érzem, túlságosan tiszteltük őket. Ne feledjük, akkor még – újoncként – első ízben játszottunk a rekordbajnok otthonában, talán érhető, hogy sok játékos megszeppenve futballozott. Az utolsó előtti fordulóban már megmutattuk, képesek vagyunk felvenni velük a versenyt, a nyolcvanharmadik percben még kétgólos előnyben voltunk – aztán kikaptunk öt négyre. Sokat tanultunk abból a vereségből, a Bayern München ellen senki sem dőlhet hátra egyetlen másodpercig sem, végig koncentráltan kell játszani. Noha végül a címvédő diadalmaskodott, akkor már éreztük, hogy egyenrangú ellenfelei vagyunk.”

A Lipcse legutóbbi négy tétmérkőzését megnyerte, de a legnagyobb kihívás csak most következik, a Jupp Heynckes kinevezésével újra magára találó Bayern ellen parázs ütközetre van kilátás. Elég, ha csak az előző kiírás utolsó előtti fordulójában vívott találkozójukra gondolunk: aligha túlzás állítani, hogy a szezon egyik legjobb mérkőzésén szenvedett 5–4-es vereséget a Lipcse a bajoroktól. A szerdai lesz a két csapat történtének harmadik egymás elleni csatája – Lőw Zsolt, a Lipcse másodedzője felelevenítette eddigi két ütközetüket.

A Bundesliga két legjobb formájában lévő csapata csap össze egymással szerda este a Német Kupában: az RB Leipzig a Bayern fogadja, vagyis a bajnoki címvédő és rekordbajnok látogat el az előző idény második helyezettjéhez.

A magyar kapus az előző kiírás 34 fordulójában 33-szor lépett pályára az ezüstéremig menetelő együttesben, míg a mostani szezonban kilencszer.

A 2009-ben alapított RB Leipzig második idényét játssza a Bundesligában, és Gulácsi Péter a labdarúgóklub történetének első játékosa, aki 40 élvonalbeli bajnoki mérkőzésen viselte a csapat mezét – pillanatnyilag ennyivel tartja a klubcsúcsot.

A Bayern Münchennek január közepéig Manuel Neuert és Franck Ribéryt is nélkülöznie kell, Müller pedig várhatóan decemberben térhet vissza. A világbajnok labdarúgónak minden bizonnyal három hetet kell kihagynia, a játékos izomszakadást szenvedett a combjában.

Thomas Müller biztosan nem lép pályára a jövő szerdai kupameccsen és a jövő hétvégi bajnoki mérkőzésen sem. Jupp Heynckes csapata mindkét alkalommal az RB Leipziggel találkozik. A 28 éves labdarúgónak a Hamburg elleni Bundesliga-meccsen sérült meg a combhajlító izma szombaton, le is kellett cserélni.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ RB LEIPZIG–BAYERN MÜNCHEN LABDARÚGÓ NÉMET KUPA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!