A 11-eseknél elcsúszott a Bayern – döntős a Dortmund

2015.04.28. 20:30
Lahm elcsúszásával nyitotta a 11-eseket a Bayern (Fotó: Reuters)
A Bayern München és a Borussia Dortmund 1–1–re végzett egymással a rendes játékidőben a Német Kupa elődöntőjében, majd a hosszabbítás nem született gól, a tizenegyeseket pedig a dortmundiak sokkal jobban rúgták. A Dortmund a döntőben az Arminia Bielefeld–VfL Wolfsburg összecsapás győztesével találkozik.

NÉMET KUPA
ELŐDÖNTŐ

Bayern München–Borussia Dortmund 1–1 (1–0) – tizenegyesekkel: 0–2
München
, Allianz Arena, 75 000 néző. V: Gagelmann
Bayern München: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Benatia, Bernat – Xabi Alonso – Lahm, Thiago (Robben, 68., Götze 84.) – T. Müller (Schweinsteiger, 76.), Weiser – Lewandowski. Vezetőedző: Pep Guardiola
A kispadon:
Reina (k.), Dante, Rode és C. Pizarro
Borussia Dortmund: Langerak – Durm, Papasztathopulosz, Hummels, Schmelzer – Gündogan, S. Bender (Kehl, 91.) – Blaszczykowski (Kampl, 83.), Kagava (Mhitarjan, 70.), Reus – Aubameyang. Vezetőedző: Jürgen Klopp
A kispadon:
Alomerovic (k.), Szubotics, Ginter és A. Ramos
Gólszerző: Lewandowski (29.), ill. Aubameyang (75.)
Kiállítva: Kampl (108.)

A német sajtó azt találgatta a mérkőzés előtt, hogy vajon ez lesz-e Jürgen Klopp utolsó „Klassikere" edzői pályafutása során – szerintünk nem –, a szurkolók pedig azt latolgatták, hogy visszavesz-e a Bayern annyira a bajnoki cím megszerzése után és a Barcelona elleni Bajnokok Ligája-párharc előtt, hogy legyen esélye a Dortmundnak ellene idegenben.

Hamar kiderült, hogy azt is hozzá kellett volna tenni, hogy vajon akar-e majd futballozni a Dortmund, ugyanis az első félidőben közepes tempóval is maximálisan uralta a mérkőzést a Bayern, és teljesen megérdemelten szerzett vezetést – „természetesen" Robert Lewandowski találatával. 1–0!

Lewandowski gólja

Jellemző módon az első negyedóra legemlékezetesebb jelenete egy pengés Thiago Alcántara-csel volt, aztán jött a gól (amelyet dortmundi védelmi hibák sorozata előzött meg), majd a szünet előtt a lengyel ék távolról is majdnem bevette Mitchell Langerak kapuját.

A helyszínen a 75 ezer néző meg távolról sem ilyen mérkőzésről álmodott előző este...

A második félidőben felpörögtek az események, a Bayern jóvoltából: Thomas Müller kihagyott egy ordító helyzetet, Lewandowski lövését a léc, majd Müller cselét Marcel Schmelzer keze hárította, de ez utóbbi esetet nem követte büntető.

Ám elkövette azt a hibát a Bayern, hogy helyzetei kihagyása után visszavett a tempóból, és ez most is megbosszulta magát: a csereként beállt Henrih Mhitarjan passzát Pierre-Emerick Aubameyang a gólvonal mögé küldte becsúszva: 1–1!

Aubameyang

Miközben a csereként pályára lépő Arjen Robben ismét megsérült, és Mario Götze váltotta, egyre több helyzetet alakított ki a Dortmund, ám Manuel Neuer mindent megtett azért, hogy rekorderként zsinórban ötödször is finalista legyen a Német Kupában, így következhetett a hosszabbítás.

Klopp pályára vezényelte a hosszabbítás előtti szünetben a veterán Sebastian Kehlt is, akinek biztosan ez volt utolsó Bayern elleni derbije. Szintén a kispadon kezdett Bastian Schweinsteiger, aki nagy helyzetet hagyott ki a 101. percben, majd kiállították róla Kevin Kamplt – aki szintén csereként szállt be a rangadóba.

Szűk negyedóráig emberelőnyben játszott a végén a München, de Schweinsteiger és Mario Götze (csereember, naná) is elhibázta a maga ziccerét, így következhettek a tizenegyesrúgások.

Az „orosz rulettben" sokkal jobban jártak a vendégek, Philipp Lahm és Xabi Alonso is elcsúszott lövés közben, Neuer a lécre bombázott, Götze lövését fogta Mitchell Langerak – Ilkay Gündogan és Kehl értékesített 11-ese így elég volt ahhoz, hogy május végén Klopp a Német Kupa döntőjében búcsúzhasson a Dortmundtól.

A tizenegyesek

DÖNTŐS A DORTMUND, KLOPP SZÉPEN BÚCSÚZHAT!

Manuel Neuer jön, jobbal a lécre lő, továbbment a Dortmund! 0–2!

Mats Hummels jobbal a jobb alsó felé lő, de Neuer kifogja! 0–2!

Mario Götze a soros, ő jobbal a jobb sarok felé lő, de Langerak eléri a félmagas labdát! 0–2!

Sebastian Kehl jön, a nagy öreg búcsúzóul ballal a bal alsóba lő. 0–2!

Xabi Alonso jobbal a bal felső fölé mellé lő, elcsúszik! 0–1!

Ilkay Gündogan jobbal a bal felsőbe lő. 0–1!

Philipp Lahm jobbal a bal felső fölé mellé lő, elcsúszik! 0–0!

JÖHET AZ OROSZ RULETT!

124. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS MÁSODIK FÉLIDEJE IS!

122. perc Boateng távolija távol áll a góltól.

120. perc Három perc a ráadás.

Lewa még mindig szédikézik, nagyon nekifutott a kapus az ötösön. Mestere azért is reklamált ismét büntetőt.

Guardiola már ott tart, hogy a tartalék játékvezetőt ölelgeti.

117. perc Mi maradt ki ismét! Lewa és Langerak összefut, Götze meg 12-ről a bal sarok mellé lő. Adtak már ilyenért 11-est...

115. perc LANGERAK! Jérome Boateng bal oldali beadását Schweinsteiger az ötösről kapura fejeli, de Langerak balra mozdulva hatalmasat véd bal térdével!

114. perc Reus távolija Neueré.

113. perc Mehdi Benatia kap sárgát Mhitarjan gáncsolásáért.

110. perc Schweini meg Ilkay Gündogant buktatja szerelés közben.

108. perc KEVIN KAMPL KISZÁLL! Második sárga Schweinsteiger feldöntése miatt.

106. PERC FOLYTATJUK!

A kupában a legutóbbi 12 hosszabbítás után mindig a Bayern nyert. Ötször 11-esekkel.

105. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

104. perc Neuer és Benatia hárítja pánikszerűen Aube jobb oldali beadását. A kapus a labdát nem, de a bekk fejét annál inkább elérte öklével. Ápolás.

101. perc Alonso beadását Schweini az ötösről a kapu tetejére bólintja!

Ilyen mondatok hétköznap 11 körül...

100. perc Hosszas mezőnyjáték, majd Szokratisz Papasztathopulosz akasztja Bastian Schweinsteigert. Sárga.

91. PERC FOLYTATJUK!

A nagy öreg utolsó Bayern elleni mérkőzése...

90. perc Sven Bendert Sebastian Kehl váltja.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

90. perc Reus még a léc föl lő a végére a 16-osról.

90. perc HELYZET! Reus saját kapuja felé csúsztat egy beadást, de éppen Langerak ölébe.

90. perc Kevin Kampl visszarántja Alonsót, röppen a sárga.

88. perc
Langerak kitolja a léc alól Weiser jobb oldali beadását.

85. perc
Neuer hárít merészen kivetődve az ötösön Kampl elől.

84. perc
Papasztathopulosz meg a bal sarok mellé fejeli Mhitarjan kornerét az ötösről!

84. perc Hopp, Robben lesérül. Mario Götze
váltja.

83. perc Kevin Kampl be, Blaszczykowski le.

82. perc NEUER! Kikapja a bal alsó elől Reus ballábas, 10 méteres lövését. Aube remekül indította a szélsőt.

79. perc Mhitarjan 16 méteres, jobblábas lövése kipattan Neuer öléből, de megússza!

76. perc Müllert Bastian Schweinsteiger váltja.

75. PERC EGYENLŐ! Blaszczykowski a 16-os elől balra passzol Mhitarjannak, aki ballal középre ad, a túlsó sarok elől PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG jobbal becsúszva a kapu közepe felé lő. Neuer kipaskolja a labdát, de már a gólvonalon túlról: 1–1!

72. perc Schmelzer jobb oldali beadását Aube 12-ről Neuer öléhez fejeli.

72. perc Xabi Alonso akasztja hátulról Reust, sárga ez is. A spanyol nem vitatkozik.

70. perc Henrih Mhitarjan
pedig Kagavát váltja.

68. perc Arjen Robben
be, Thiago le.

67. perc
Neuer lép ki a 16-osra Hummels indítására, Reus elé.

64. perc Rafinha
kap sárgát Jakub Blaszczykowski megröptetéséért.

E mérkőzés előtti 11 fellépésén hatszor sem kapott gólt a Dortmund.

62. perc
Alonso jobb oldali beadását Bernat jócskán a kapu mellé csúsztatja, közben Guardiola megnyugodott szép lassan, hogy nem volt 11-es. Pontosabban 11-es volt, csak nem ítélték meg.

57. perc Ez meg bravúr! Müller indítását Thiago ballal 11-ről kapura lövi, de Langerak balra vetődve kiüti a guruló labdát.

55. LÉC! Benat indítja Lewát, aki jobbal a lécre bombáz kissé balról, 15-ről, a 16-os másik oldalán belül meg Müller kissé suta cselébe Schmelzer belekap jobb kezével, szándékosan és nyilvánvalóan, de tovább!

55. perc Weiser nagyot dob, aztán nagyot rúg. Schmelzerbe, ám sárga nincs.

52. perc
Rafinha kornerre menti Marco Reus 16 méteres lövését. Azt meg kifejelik, mint ma rendesen minden sarokrúgást.

51. perc
Bernat beadását is hárítják a bekkek, Thiago meg estében is jól indított.

48. perc Helyzettel! Weiser passzol Müller elé jobbról, a csatár az ötösről azonban a kivetődő Langerakba lövi a ziccert!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Meg egy hármas, sőt, ez itt is van: Lewa harmadszor is betalál egykori klubja ellen.

Alakul egy másik ötös is: Manuel Neuer lehet az első, aki zsinórban öt Német Kupa-döntőt játszhat.

Thomas Helmer, Robert Kovac, Mario Götze, Stefan Reuter és Michel Rummenigge játszott legalább hét kupameccsen a Bayern–Dortmund rangadók során.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc
Weiser jobbal 24-ről a léc fölé lő, kissé jobbról.

44. perc LEWA! Emel jobbal 28-ról nem sokkal a jobb alsó mellé, a kilépő kapus fölött!

39. perc Alonso kornere jobbról, de Hummels fején csattan ez is.

38. perc A BvB támadásai már a félpályán elhalnak, de a hazai szélsők beadásai sem a legjobbak.

34. perc Weiser jobb oldali beadását rosszul találja el középen Bernat.

A Dortmund legutóbbi 20 Német Kupa-meccséből csak kettőt veszített el. Mindkettőt a München ellen.

Lewa igen szerényen ünnepel.

29. PERC VEZET A BAYERN! Kagava Sindzsi nem ússza meg, bakija után Benatia indítja 16-osa elől ROBERT LEWANDOWSKIT, aki lefutja Papaszt, majd az ötös bal sarka elől a rövid oldali kapufára lő. Övé a kipattanó azonban, a görög alszik, Hummels elfut a gólvonalról Müller elé az ötösre, a támadó meg jobbal éles szögből okosan a kapu közepébe gurít. Papasz lábai között: 1–0!

27. perc Lahm labdát veszít, szerencséjére Pierre-Emerick Aubameyang lövését blokkolják.

21. perc
Juan Bernat kiharcol egy szögletet, Mehdi Benatia nem sokkal fejel a kapu mellé, de előtte lökött. Jó ítélet!

17. perc
Szokratisz Papasztathopulosz odalép a 16-oson belül Mitchell Weiser bokájára, de tovább!

16. perc
Mitchell Langerak kivetődik Philipp Lahm jobb oldali, jobblábas beadására.

A Bayern ebben az idényben csak hét gólt kapott 21 hazai meccsén, 15-ször egyetlen egyszer sem kapitulált.

14. perc Alonso bal oldali kornerét az ötösről másfél méterrel a jobb sarok mellé vállalja Müller.

12. perc
Thiago Alcántara bedob egy parádés bokamozdulattal végrehajtott cselt. Nem apja fia, a nagy harcos Mazinho karrierje során nem cselezett ennyit összesen. Sikeresen.

10. oldal Lewa technikai hibáját nagy örömmel fogadja a vendégdrukkerek hada.

8. perc
Főleg a mezőnyben harcolnak egymással a felek.

3. perc Thomas Müller cselezget a jobbon, de Marcel Schmelzer szereli. Müller középre fejeli Xabi Alonso jobb oldali kornerét, de Hummels ment. Fejjel.

2. perc Mehdi Benatia kezére pattan Eric Durm beadása a 16-oson belül, de tovább.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak vörösben, a vendégek sárga-feketében.

A másik ágon az Arminia Bielefeld fogadja a VfL Wolfsburgot. Holnap.

Egy kis örökmérleg: 108 találkozó, 50 müncheni és 28 dortmundi siker, 197, illetve 136 rúgott góllal.