Kuranyi megállíthatatlan, az élen a Schalke

2010.03.27. 20:47
Kevin Kuranyi az elmúlt négy fordulóban mindig a kapuba talált (Fotó: Action Images)
A Schalke kihasználta a Bayern München délutáni vereségét, és 2–0-s leverkuseni sikerével az élre állt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A gelsenkirchenieket megint Kevin Kuranyi vezette győzelemre: a kétszer a kapuba találó támadó a 16. és a 17. gólját szerezte a 2009–2010-es bajnoki idényben, amivel átvette a vezetést Bundesliga góllövőlistáján.

A Bundesliga forduló előtti legerősebb támadósora (Leverkusen) és legjobb védelme (Schalke) csapott össze a 30 210 nézővel zsúfolásig megtelt BayArenában, ám árnyalta a képet, hogy a házigazdák támadósorából sérülés miatt hiányzott a bajnokságban eddig 16 gólt szerző Stefan Kiessling.

A vendégek három helyen változtattak a Bayern München ellen elveszített szerdai kupaelődöntőhöz képest: bekerült a kezdőbe Rafinha, Matip és Edu. S ha már azt a mérkőzést emlegetjük, jegyezzük meg: a leverkuseni pálya talaja kiváló állapotban volt – mint emlékezetes, a gelsenkircheni játékteret keményen kritizálták a bajorok, ami Felix Magathot alaposan kihozta a sodrából.

A Schalke trénere persze profibb annál, mint hogy ne merítsen erőt abból a vitából is; csapata játéka legalábbis erről árulkodott. A 11. percben már előnyben volt a Schalke, miután Farfán nagyszerű csele után, Höwedes beadására Kevin Kuranyi jó ütemben érkezett, és jobbal közelről a kapu jobb oldalába lőtt.

Továbbra is támadásban maradt a vendégcsapat: a 15. percben Kuranyi labdája még az oldalhálóban landolt (próbálkozása előtt Adler bravúrral védte Bordon fejesét), ám a 27. percben már megint a háló volt a végállomás – ezúttal Farfán készítette elő a helyzetet a német válogatott támadónak, aki fejjel talált a kapuba.

Kuranyi fantasztikus formában van: sorozatban a negyedik fordulóban talált a kapuba (sorrendben a Frankfurt, a Stuttgart és a Hamburg védelme kapitulált előtte), és a most futó bajnokságban ez volt a harmadik olyan mérkőzése, amelyen két gólt szerzett. Mellesleg „élesre volt állítva" a Leverkusen elleni őszi mérkőzésen is: a 83. percbeli góljához a 88.-ban egy gólpasszt is felszolgált Vicente Sáncheznek – azt a meccset így hozta vissza 0–2-ről a Schalke.

De vissza a szombat esti találkozóhoz, amelynek a második félideje már kevésbé volt látványos – mindenesetre az 55. percben Kuranyi előkészítőként is jeleskedett, Edu elől Manuel Friedrich az utolsó pillanatban mentett.

A Leverkusennek ezúttal semmi sem sikerült. A megsérülő Renato Augusto kényszerű cseréjekor Jupp Heynckes megpróbálta átszervezni csapatát: Sarpei a védelembe jött be, Castro feljebb húzódott, de ez sem hozta meg a kívánt eredményt – a Schalke tulajdonképpen könnyedén vitte el a három pontot a BayArenából.

A Schalke a legutóbbi öt bajnokiján 13 pontot szerzett, miközben a leszálló ágba kerülő Leverkusen csupán négyet – és ezzel a sokáig veretlen korábbi listavezető jelentős hátrányba került az aranyért vívott harcban.

BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Schalke 0–2 (Kuranyi 11., 27.)
Már közölt délutáni eredmények
Bayern München–Stuttgart 1–2 (Olic 32., ill. Träsch 41., Marica 50.)
Hannover–Köln 1–4 (Cherundolo 81., ill. Tosics 12., 71., Petit 20., Novakovic 28. – 11-esből)
Hertha BSC–Borussia Dortmund 0–0
Mainz–Wolfsburg 0–2 (Dzeko 83., 90.)
Werder Bremen–Nürnberg 4–2 (Mertesacker 1., 20., Borowski 36., Fritz 90., ill. Frantz 47., Chuopo-Moting 63. – 11-esből)