Hertha: Morál, jellem, minden a topon volt! – Dárdai

2018.11.24. 20:32
Dárdai örül neki, hogy csapata a pocsék kezdés ellenére felállt és végül pontot szerzett (Fotó: AFP)
Mint ismert, Dárdai Pál együttese, a Hertha BSC kétgólos hátrányból felállva 3–3-as döntetlent játszott a Hoffenheimmel a Bundesliga 12. fordulójában, a magyar tréner pedig elismerően beszélt csapata tartásáról.

A berliniek sorozatban a hatodik meccsükön maradtak nyeretlenek, és az előzetes tervek már nagyjából 44 másodperc elteltével mehettek a kukába, ugyanis Szalai Ádám előkészítése után villámgyorsan előnyt szerzett a Hoffenheim, amely a 10. percben már kettővel vezetett. Egy gyors szépítést követően újra a vendégek voltak eredményesek, viszont a hajrában kétszer is betalált a Hertha, Lazaro a 87. percben mentett pontot – egy óriási lökettel.

„Valószínűleg tőlem látta” – viccelődött Dárdai Lazaro bombájával kapcsolatban, de a gólszerző sem volt rest:

„Azt csak szeretné” – nevetett Lazaro, aki edzőjével egyetértett abban, hogy „mindent egybevetve jól futballozott a csapat”.

„A morál, a jellem, minden a topon volt” – örvendezett nehéz helyzetből felálló együttese láttán a magyar tréner.

„Elégedettek lehetünk a pontszerzéssel – mondta ezt már Fabian Lustenberger, a fővárosiak védője. – Jó meccset játszottunk, lehetett volna 5–5 is a vége.”

Szerinte ez a pontszerzés önbizalmat adhat a gárdának a következő találkozói előtt, és rendkívül elégedett azzal, ahogyan ezt a döntetlent kiharcolta a Hertha.

NÉMET BUNDESLIGA

12. FORDULÓ

Hertha BSC–Hoffenheim 3–3 (Ibisevic 12., Leckie 71., Lazaro 87., ill. Demirbay 1., Kramaric 10., Bicakcic 56.)

1. Borussia Dortmund 12 9 3 35–13 +22 30
2. Eintracht Frankfurt 12 7 2 3 29–14 +15 23
3. Mönchengladbach 11 7 2 2 26–13 +13 23
4. RB Leipzig 12 6 4 2 22–10 +12 22
5. Bayern München 12 6 3 3 23–17 +6 21
6. Hoffenheim 12 6 2 4 27–18 +9 20
7. Werder Bremen 11 5 2 4 19–19 0 17
8. Hertha 12 4 5 3 19–20 –1 17