Élre állt a születésnapos Bayern

2010.02.28. 19:32
A hetes volt a nyerőszám: Ribéry góljával nyert a Bayern a rangadón (Fotó: Reuters)
Több mint egy év után ismét a Bayern München a listavezető a német labdarúgó Bundesligában: a „bőrnadrágosok” Franck Ribéry góljával győzték le a Hamburger SV-t az Allianz Arenában.

Egy hosszú, nagyon hosszú sorozatot készült megtörni a Bayern München: a 110. születésnapjukat ünneplő „bőrnadrágosok" már 57 forduló óta nem vezettek a Bundesligában, a HSV ellen viszont egy győzelemmel élre állhattak a Leverkusen szombati döntetlenjének köszönhetően.

Az első tizenöt percben a Bayernnek voltak lehetőségei, Thomas Müller a kapu fölé emelt, Franck Ribéry lövését pedig Rost hárította. A HSV részéről a Bayernnek rendszeresen problémákat okozó Piotr Trochowski villant meg, a 18. percben eleresztett lövését viszont Hans-Jörg Butt védte.

A félidő előtt még Müller rezgette meg a hálót – kívülről –, így a két nagycsapat 0–0-val fordult az Allianz Arenában.

A szünetben cserét kért a hamburgiak kapusa, Rost, helyére a tapasztalatlan Wolfgang Hesl érkezett. A HSV nagyon jól megszervezte védekezését, és veszélyeztetni is tudott, de Petric távoli lövése elment a kapu mellett. Egy kontrából aztán majdnem megszerezte a vezetést a Bayern: Trochowski szabadrúgása lepattant, Ribéry, Müller és Robben pedig lendületből vihette a labdát a vendégek kapujára. Ribéry Müllerhez passzolt, a fiatal támadó viszont túlgondolkodta a szituációt, így a visszarohanó Boateng mentett.

A Bayern támadójátéka ötlettelen volt, el is kezdett a végére elégedetlenkedni a közönség – egész addig, amíg meg nem szerezte a vezetést Louis van Gaal csapata. A 78. percben Ribéry száguldott át a középpályán, balról befelé húzódott, lövését a vetődő Hesl pedig már nem tudta kipiszkálni (1–0). Ez volt a francia klasszis harmadik szezonbeli gólja.

RIBÉRY GÓLJA A HAMBURGNAK

A HSV a 83. percben becserélt Torun révén kis híján egyenlített, de Elia beadása után fejese a kapufáról jött ki, majd a hazai védők szögletre vágták a kipattanót. A müncheniek megtartották a hajrában az előnyüket, így a tabella azt mutatja, amit szurkolóik mindig elvárnak: Bayern-elsőséget. A német rekordbajnok 652 nap után vezeti ismét a Bundesligát.

„Jó érzés, hogy ismét tabellavezetők vagyunk, főleg, hogy így szép születésnapi ajándékot tudtunk adni a drukkereknek. Úgy vélem, megérdemelt a győzelmünk. Hatalmas taktikai csatát vívtunk a Hamburggal, amely nagyon erős csapat" – értékelte a Bayern sikerét Van Gaal.

Délután folytatódott a Robert Enke halála óta tartó pocsék hannoveri széria: a teljesen összeomlani látszó „vörösöket" a bajnoki címvédő Wolfsburg Zvjezdan Misimovic 78. percben szerzett góljával verte meg. A Hannover már kieső helyen áll, Mirko Slomka edző mérlege hét meccsen hét vereség. Ez volt a házigazdák kilencedik egymást követő veresége saját stadionjukban – ezzel beírták magukat a klubtörténetbe, bár biztos nem ezzel akarták…

1. Bayern München 24 15 7 2 50–20 +30  52
2. Bayer Leverkusen 24 13 11 50–20 +30  50
3. Schalke 24 14 6 4 36–18 +18  48
4. Hamburg 24 10 10 4 43–26 +17  40
5. Borussia Dortmund 24 11 6 7 36–32 +4  39
6. Werder Bremen 24 10 8 6 48–29 +19  38
7. Eintracht Frankfurt 24 9 8 7 31–32 –1  35
8. VfB Stuttgart 24 9 7 8 34–31 +3  34