Bundesliga: Wolfsburg-siker, a kiesés jeges szelét érzi a HSV

2014.04.19. 20:34
A német labdarúgó Bundesliga 31. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén a BL-selejtezős helyért harcban álló Wolfsburg 3–1-es győzelmet aratott a Hamburg otthonában. A HSV maradt 27 pontos, így a Nürnberg vasárnap akár kieső helyre is szoríthatja a patinás Hanza-városi csapatot.

A Wolfsburg gyorsan elcsendesítette a hazai drukkereket, Ivan Perisic már a 2. percben megszerezte a vezetést a „farkasoknak”. A szünet előtt ismét kapitulált a Hamburg, Ivica Olic előkészítése után Kevin De Bruyne növelte kettőre a vendégelőnyt. A szünet után Olic gyorsan eldöntötte a mérkőzést, Ivo Ilicevic gólja már nem osztott, nem szorzott. A Wolfsburg (legalábbis vasárnapig) feljött a negyedik helyre a tabellán, a HSV pedig még nincs kieső helyen, ám egy nürnbergi győzelem vasárnap már oda taszíthatja.

NÉMET BUNDESLIGA, 31. FORDULÓ
Hamburger SV–Wolfsburg 1–3 (Ilicevic 58., ill. Perisic 2., De Bruyne 42., Olic 49.)

1. Bayern München 31 26 3 2 84–20 +64 81
2. Borussia Dortmund 31 20 4 7 71–34 +37 64
3. Schalke 30 17 7 6 56–38 +18 58
4. Wolfsburg 31 16 5 10 56–46 +10 53
5. Bayer Leverkusen 30 16 3 11 50–37 +13 51
6. Mönchengladbach 31 14 7 10 54–39 +15 49
7. Mainz 31 14 5 12 46–49 –3 47
8. Augsburg 31 12 7 12 41–45 –4 43