Bundesliga: Szalai betalált; a Hertha idén először nyert otthon

2018.04.14. 17:26
Szalai Ádám mutat rá a gólpasszt adó Nico Schulzra (Fotó: AFP)
Szalai Ádám góllal járult hozzá a Hoffenheim győzelméhez a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában, míg a Dárdai Pál által irányított Hertha a Köln ellen aratta első hazai győzelmét 2018-ban.

A végig pályán lévő Szalai Ádám majdnem két hónap után kezdett újra a Hoffenheimben, és fél óra sem kellett neki ahhoz, hogy megszerezze idénybeli negyedik bajnoki gólját. Nico Schulz centerezése után közelről volt eredményes.

SZALAI ÁDÁM GÓLJA

Ezzel már 2–0-ra vezetett a Hoffenheim, a HSV pedig még csak szépíteni sem tudott. A hamburgi Aaron Hunt a 300. mérkőzését játszotta a Bundesliga első osztályában, de ezenkívül nem volt oka az örömre, csapata lassan kezdhet készülni a Bundesliga 2.-re – története során először.

A leverkuseni Kai Havertz még csak 50. alkalommal lépett pályára a Bundesliga 1.-ben, 18 évesen és 307 naposan azonban rajta kívül még senki sem érte el ezt a mérföldkövet a liga történetében. A fiatal középpályás rászolgált a bizalomra, ő adta a Frankfurt ellen 4–1-re nyerő Bayer első két találatánál a gólpasszt. A Leverkusen hőse azonban nem ő, hanem a mesterhármast jegyző Kevin Volland volt.

A Hertha 2018-ban eddig még nem nyert mérkőzést hazai pályán, és a Köln ellen sem állt győzelemre a szünetben. Sőt, egy kapuskirúgás utáni góllal a vendégek vezettek 1–0-ra. A második félidő elején azonban Davie Selke négy perc alatt kétszer is betalált, minimális előnyét pedig meg is tartotta Dárdai Pál csapata. Az már csak hab a tortán, hogy a győztes találat volt a Hertha 1000. gólja a Bundesliga 1.-ben.

Dárdai Pál az egyenlítő góljuk után: Szép munka, Davie, most csináld meg még egyszer…

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Hoffenheim–Hamburger SV 2–0
(Gnabry 18., Szalai 27.)
Hertha BSC–1. FC Köln 2–1 (Selke 49., 52., ill. Bittencourt 29.)
Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 4–1 (Brandt 20., Volland 71., 77., 88., ill. Fabián 23.)
VfB Stuttgart–Hannover 1–1 (Thommy 53., ill. Füllkrug 91.)
Bayern München–Borussia Mönchengladbach 5–1 (Wagner 37., 41., Thiago 51., Alaba 68., Lewandowski 82., ill. Drmic 9.)