Bundesliga: nehezen lendült bele, aztán hengerelt a Bayern

2018.04.14. 20:24
Sandro Wagner és David Alaba három gólt hoztak össze a Gladbach ellen (Fotó: AFP)
A bajnok Bayern München hazai pályán 5–1-re kiütötte a Borussia Mönchengladbachot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójában.

A Bayern München múlt hétvégén biztossá tette sorozatban hatodik bajnoki címét, majd kedden a Sevilla kiejtésével bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, így fiesztahangulatban várhatta a Mönchengladbach elleni, nagy téttel számára már nem bíró mérkőzését a Bundesligában.

A bajorok nehezen lendültek bele a meccsbe, amit a vendégek kihasználtak, és a svájci válogatott Josip Drmic találatával a kilencedik percben megszerezték a vezetést. A Mönchengladbach így már 124 gólnál jár a Bayern ellen a Bundesligában, ami rekord, az összes többi csapatnak kevesebb van ennél (0–1).

Jupp Heynckes, a müncheni csapat vezetőedzője sztárjátékosai közül Robert Lewandowskit, James Rodríguezt, Franck Ribéryt és Arjen Robbent is a kispadra ültette – sőt, a francia és a holland szélsőt be sem cserélte –, de a Bayern nélkülük is felébredt az első félidő végére, amikor Sandro Wagner duplájával fordított. A Hoffenheimtől visszavásárolt támadó sorozatban a negyedik meccsén volt eredményes a német bajnokságban (2–1).

A szünet után Thiago Alcántara is betalált, majd David Alaba lőtte ki a bal alsót. Az osztrák balhátvédnek ez volt a 18. gólja a Bundesligában, de az első jobb lábbal (4–1). A végeredményt Robert Lewandowski állította be a hajrában, hatalmas monoklival a szeme alatt (5–1).

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ

Bayern München–Borussia Mönchengladbach 5–1 (Wagner 37., 41., Thiago 51., Alaba 68., Lewandowski 82., ill. Drmic 9.)

KORÁBBAN
Hoffenheim–Hamburger SV 2–0 (Gnabry 18., Szalai 27.)
Hertha BSC–1. FC Köln 2–1 (Selke 49., 52., ill. Bittencourt 29.)
Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 4–1 (Brandt 20., Volland 71., 77., 88., ill. Fabián 23.)
VfB Stuttgart–Hannover 1–1 (Thommy 53., ill. Füllkrug 91.)