Bundesliga: Szalai Ádám gólja győzelmet ért a Schalke ellen

2014.10.04. 17:25
Szalai Ádámnak volt oka ünnepelnie (Fotó: Imago)
Szalai Ádám gólt lőtt volt csapatának, a Schalkénak, amivel fontos szerepet vállalt abban, hogy a Hoffenheim hazai pályán 2–1-re legyőzze a gelsenkircheni legénységet a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójának szombati játéknapján. Stieber Zoltán csereként beállva volt részese a Hamburg meglepő 1–0-s dortmundi győzelmének, míg az éllovas Bayern München hazai pályán magabiztosan, 4–0-ra legyőzte a Hannovert.

Szalai Ádám két hét után újra tagja volt a Hoffenheim kezdő tizenegyének, azaz a válogatottba visszatérő magyar támadónak lehetősége nyílt bizonyítani mind Dárdai Pál szövetségi kapitánynak, mind volt csapatának. Meg is tette!

Szalai kezdettől nagy kedvvel futballozott, az első félidőben többször veszélyt teremtett a gelsenkircheniek térfelén, és a 29. percben ő volt az, aki megduplázta a hazai csapat előnyét. Egy labdaszerzés után Roberto Firmino indította a középen üresbe futó magyar támadót, aki egy igazítás után a jobbösszekötő helyéről a léc alá helyezett. Szalainak ez volt a 30. gólja a Bundesligában.

Firminónak pedig ez már a második gólpassza volt a meccsen – ő készítette elő Tarik Elyounoussi vezető találatát is a 13. percben.

A második félidőben a hazai csapat sokáig magabiztosan őrizte előnyét, és amikor Joel Matip a 75. percben megkapta a második sárga lapját, úgy tűnt, eldőlt a meccs.

Csakhogy Klaas-Jan Huntelaar egy védelmi megingást kihasznált a 83. percben, és a szépítés igencsak izgalmassá tette a végjátékot – igaz, az egyenlítő gól végül nem született meg.

A 64. percben lecserélt Szalai a második gólját szerezte a 2014–15-ös bajnokságban, míg a Hoffenheim megőrizte veretlenségét és előkelő pozícióját a tabellán. A Schalke két győzelem után újfent megtorpant.

STIEBER ZOLTÁNÉK SZÁLLÍTOTTÁK A FORDULÓ MEGLEPETÉSÉT
A Bayern München kiütéses, 4–0-s győzelmet aratott a Hannover ellen, és megőrizte vezető helyét a tabellán. Részletek itt!
Stieber Zoltán csapata, a Hamburg nyeretlensége felszámolásának halovány reményével lépett pályára Dortmundban, és csodák csodájára Pierre-Michel Lasogga gólja révén sikerrel teljesítette a küldetését. A magyar szélső a 66. percben lépett pályára csereként. A BVB legutóbb tíz éve kapott ki sereghajtótól hazai pályán – legyőzője akkor is a HSV volt.
A jó rajt után kissé lelassuló két csapat csapott össze Leverkusenben, és a Paderborn el is vitt egy pontot. Az újonc kétszer is vezetett, a 72. percben emberhátrányba került – és a 90. percben kapta azt a gólt, amelyik miatt elúszott két pontja.
Első győzelme megszerzése reményében látogatott a Freiburg a szintén nyeretlen Werder Bremenhez, vezetett is egy büntetővel, de a hazaiak még az első félidőben egyenlítettek – azaz mindkét csapat győzelem nélkül maradt.

• Az esti mérkőzésen Alex Meier két gólt fejelt a Frankfurtban, ám a meccset a kölni kapus, Timo Horn és a védő, Kevin Wimmer közösen összehozott öngólja döntötte el a hajrában. Az élbolyhoz közelítő Frankfurt négy forduló óta veretlen, az újonc Köln öt bajnoki óta képtelen nyerni – a szombati volt sorozatban a harmadik veresége.

BUNDESLIGA
7. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Bayern München–Hannover 4–0 (Lewandowski 6., 38., Robben 13., 79.)
Borussia Dortmund–Hamburg 0–1 (Lasogga 35.)
Hoffenheim–Schalke 2–1 (Elyounoussi 13., Szalai 29., ill. Huntelaar 83.)
Leverkusen–Paderborn 2–2 (L. Bender 42., Bellarabi 90., ill. Koc 20., Stoppelkamp 87.)
Werder Bremen–Freiburg 1–1 (Di Santo 31., ill. Darida 8. – 11-esből)
Frankfurt–1. FC Köln 3–2 (A. Meier 44., 52., Wimmer 79. – öngól, ill. Risse 16., Hector 65.)

1. Bayern München 7 5 2 15–2 +13 17
2. Hoffenheim 7 3 4 11–6 +5 13
3. Mönchengladbach 6 3 3 8–3 +5 12
4. Bayer Leverkusen 7 3 3 1 13–11 +2 12
5. Eintracht Frankfurt 7 3 3 1 12–10 +2 12
6. Mainz 6 2 4 9–5 +4 10
7. Hannover 7 3 1 3 5–8 –3 10
8. Paderborn 7 2 3 2 10–10 0 9