Ha oktoberfest, akkor Bayern-siker! Négyet kapott a Hannover

2014.10.04. 15:27
Lewandowski 38 perc alatt duplázott, pályafutása során már a 19. alkalommal (Fotó: Action Images)
A Bayern München erődemonstrációt tartott a Hannover ellen, 4–0-ra nyert hazai pályán Pep Guardiola együttese, de nyerhetett volna akár hat-hét góllal is. Úgy, hogy fél gőzzel játszott. A bajorok ezzel sorozatban nyolcadszor győztek hazai pályán a 96-osok ellen, és megerősítették vezető pozíciójukat a táblázat élén. Szalai Ádám gólt szerzett a Schalke ellen győztes Hoffenheimben, a Hamburg a Dortmund otthonában aratta idénybeli első győzelmét, a Leverkusen pedig nem bírt odahaza a Paderbornnal.

Már az első félidő legelején megkezdte a gólgyártást a Bayern: Robert Lewandowski a 6. percben Rafinha zseniális indítását váltotta gólra (1–0), majd a 13. percben Arjen Robben büntetett meg egy a Hannover tizenhatosának közelében eladott labdát. 2–0

SZALAI ÁDÁM FONTOS GÓLT LŐTT

Szalai Ádám góllal járult hozzá ahhoz, hogy a Hoffenheim 2–1-re legyőzze korábbi csapatát, a Schalkét, amely a hajrában emberhátrányba kerülve csak szépíteni tudott. Mindkét hazai gólt Roberto Firmino készítette elő.
Stieber Zoltán csapata, a Hamburg nyeretlensége felszámolásának halovány reményével lépett pályára Dortmundban, és csodák csodájára Pierre-Michel Lasogga gólja révén sikerrel teljesítette a küldetését. A magyar szélső a 66. percben lépett pályára csereként. A BVB legutóbb tíz éve kapott ki sereghajtótól hazai pályán – legyőzője akkor is a HSV volt.
A jó rajt után kissé lelassuló két csapat csapott össze Leverkusenben, és a Paderborn el is vitt egy pontot. Az újonc kétszer is vezetett, a 72. percben emberhátrányba került – és a 90. percben kapta azt a gólt, amelyik miatt elúszott két pontja.
Első győzelme megszerzése reményében látogatott a Freiburg a szintén nyeretlen Werder Bremenhez, vezetett is egy büntetővel, de a hazaiak még az első félidőben egyenlítettek – azaz mindkét csapat győzelem nélkül maradt.
• Az esti mérkőzésen Alex Meier két gólt fejelt a Frankfurtban, ám a meccset a kölni kapus, Timo Horn és a védő, Kevin Wimmer közösen összehozott öngólja döntötte el a hajrában. Az élbolyhoz közelítő Frankfurt négy forduló óta veretlen, az újonc Köln öt bajnoki óta képtelen nyerni – a szombati volt sorozatban a harmadik veresége.

A hazaiak fölénye nemcsak gólokban, a játék minden elemében, főleg a lövések arányában és a labdabirtoklásban mutatkozott meg. Xabi Alonso a 20. percben saját térfeléről vette célba a kaput, a spanyol briliáns kísérlete be is fért volna a léc alá, Zieler kapus ujjheggyel mentett szögletre.

A Hannover rettentő gyenge napot fogott ki, és kétgólos hátrányban lélekben feladta a küzdelmet. A 38. percben 10:0 volt a kapura lövések aránya, amikor Xherdan Shaqiri pontos átadása után Robert Lewandowski megszerezte második gólját (3–0), ezzel 9. Hannover elleni mérkőzésén a 9. találatát jegyezte.

Manuel Neuernek először Alaba kissé kemény hazaadása után akadt dolga a 41. percben (!!!), majd a 45.-ben azért kivédte Sobiech ziccerét.

A második félidőben kissé bátrabb játékot mutatott a vendégcsapat, a Bayern pedig tovább támadott az edzőmérkőzés hangulatot árasztó összecsapáson. A játék lelassult, az izgalmi faktor nulla alá csökkent, a gólkülönbség növelése mellett Xabi Alonso újabb labdaérintési Bundesliga-rekordja és Lewandowski első müncheni mesterhármasa lehetett a hazaiak első számú célkitűzése.

Bár e kettő nem jött össze, azért erre a játékrészre is jutott gól: a 79. percben Robben egy szép és egyben szerencsés egyéni akció után megszerezte saját maga második gólját, beállítva a 4–0-s végeredményt. Guardiola a meccs végére fiataljainak, Rodénak és Gaudinónak is adott pár játékpercet.

A Bayern sikerével folytatta jó szériáját: sorozatban 14. bajnokiján maradt veretlen a müncheni sörfesztivál, az oktoberfest idején, ebből 11 mérkőzést meg is nyert.

All Goals - Bayern München 4-0 Hannover - 04-10... by Bundes_Liga

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
Bayern München–Hannover 4–0
(Lewandowski 6., 38., Robben 13., 79.)
Borussia Dortmund–Hamburg 0–1 (Lasogga 35.)
Hoffenheim–Schalke 2–1 (Elyounoussi 13., Szalai 29., ill. Huntelaar 83.)
Leverkusen–Paderborn 2–2 (L. Bender 42., Bellarabi 90., ill. Koc 20., Stoppelkamp 87.)
Werder Bremen–Freiburg 1–1 (Di Santo 31., ill. Darida 8. – 11-esből)
Frankfurt–1. FC Köln 3–2 (A. Meier 44., 52., Wimmer 79. – öngól, ill. Risse 16., Hector 65.)

1. Bayern München 7 5 2 15–2 +13 17
2. Hoffenheim 7 3 4 11–6 +5 13
3. Mönchengladbach 6 3 3 8–3 +5 12
4. Bayer Leverkusen 7 3 3 1 13–11 +2 12
5. Eintracht Frankfurt 7 3 3 1 12–10 +2 12
6. Mainz 6 2 4 9–5 +4 10
7. Hannover 7 3 1 3 5–8 –3 10
8. Paderborn 7 2 3 2 10–10 0 9