Bombagólokkal tért vissza a győztes útra a Bayern

2015.02.07. 15:30
Arjen Robben szép góllal szerzett vezetést a Bayernnek (Fotó: Reuters)
Az éllovas Bayern München 2–0-ra legyőzte a VfB Stuttgartot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában. A nem túl eseménydús találkozón két nagyszerű egyéni villanás döntött: Arjen Robben és David Alaba talált a kapuba.

A MÉRKŐZÉS PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁSÁHOZ KATTINTSON IDE!

STUTTGART–BAYERN MÜNCHEN 0–2

Mindkét csapat egy-egy pontot szerzett az első két tavaszi fordulóban összesen, ám míg a Bayern továbbra is vezette a tabellát, a Stuttgart a kiesőzónába sodródott. A mérkőzés előtt fogadkoztak a svábok, ám tisztában voltak vele, hogy nagyon nehéz dolguk lesz. A bajorok már az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést, sokkal többet birtokolták a labdát, ám a támadóharmadig alig-alig jutottak el.

A stuttgartiak keményen és szervezetten védekeztek, a Bayernnek meg is gyűjt a baja. A svábok kontrákkal veszélyeztettek, a 27. percben kerültek a legközelebb a gólszerzéshez. Ekkor a stuttgarti kontra végén a csapatkapitány, Gentner legurított Szakainak, a japán játékos pedig a bal oldalról, 22 méterről kapura tekert, és a labda a bal oldali kapufáról kifelé pattant.

A Bayern az első félidő hajrájában megszerezte a vezetést: Weiser kényszerítőzött Arjen Robbennel, a labda a tizenhatos jobb oldalán helyezkedő holland szélső elé pattant, aki állítgatás nélkül a hosszú felsőbe lőtt. 0–1

A szünetben mindkét csapat cserélt. A Stuttgartnál védő helyére középpályás érkezett, míg a bajoroknál Thomas Müller állt be. A játék képe azonban nem sokat változott a második játékrészben, a Bayernnél volt többet a labda, a Stuttgart csak nyomozta azt.

Az 50. percben megduplázta előnyét és ezzel el is döntötte a három pont sorsát a Bayern München. Szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat jó 30 méterre a hazaiak kapujától, a labda mögé David Alaba állt, és elemi erővel a bal felsőbe lőtt. Sven Ulreich hiába repült, nem volt esélye a sorfal fölött elszálló bomba hárításához. 0–2

A hátralévő időben a Stuttgart jóformán kaput eltaláló lövést sem tudott produkálni, így a Bayern két nyeretlen meccs után ismét győzelmet ünnepelhetett; a Stuttgart vesszőfutása továbbra is tart, utolsók a svábok...

FREIBURG–DORTMUND 0–3

Megszakította öt forduló óta tartó nyeretlenségi sorozatát a Dortmund. Jürgen Klopp csapata Marco Reus lövésével korán vezetést szerzett Freiburgban – Mike Frantz katasztrofális passza is szükségeltetett ehhez –, majd a gólt előkészítő gaboni támadó, Pierre-Emerick Aubameyang duplájával biztossá tette idei első győzelmét.

A két gólt szerző Aubameyang a Dortmund legutóbbi 16 bajnoki góljából 11-ben benne volt (hét gól, négy gólpassz).

WOLFSBURG–HOFFENHEIM 3–0

A Wolfsburgnak nem okozott különösebb gondot a Szalai Ádámot ezúttal a kispadon tartó Hoffenheim legyőzése. A „farkasoknál" bemutatkozó új szerzemény, André Schürrle már a 3. percben előkészített egy gólt Bas Dostnak, majd nem sokkal később egy másikat Kevin De Bruyne-nek – előbbi lábbal, utóbbi fejjel talált be.

A második félidőben a két gólszerző összjátékát követően De Bruyne lőtt újabb gólt – a belga 25 wolfsburgi gólban volt benne tavaly nyár óta (11 gól, 14 gólpassz) –, a „farkasok" sorozatban a harmadik hazai bajnokijukat nyerték meg.

KÖLN–PADERBORN 0–0

A Paderborn hosszú nyeretlenségi sorozata ezúttal sem szakadt meg, de a Kölnben szerzett pont a későbbiekben még jól jöhet. Az abszolút újoncnak jól megy a Köln ellen, sorozatban a negyedik tétmeccsen csent el legalább egy pontot tőle.

A Hamburg–Hannover mérkőzésről, Stieber Zoltán „fél góljáról” itt olvashat.