Bevált a Dárdai-hatás: idegenben nyert a Hertha!

2015.02.07. 15:28
Dárdai Pál győzelembe hajszolta övéit a Mainz otthonában (Fotó: Imago)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában a Dárdai Pál által irányított Hertha BSC idegenben 2–0-ra nyert a Mainz ellen. Mindkét csapat tíz emberrel fejezte be a találkozót.
HUSZONÖT ÉVE AZ ELSŐ…
Dárdai a hatodik magyar vezetőedző a Bundesliga több mint ötvenéves történetében, a nemrégiben elhunyt Csernai Pál 1990–1991-es berlini (!) tevékenysége óta pedig az első.

Klubrekordot jelentő 286 Bundesliga-mérkőzés, sok-sok évnyi tanulás, rengeteg utánpótlás-bajnoki és néhány, a magyar válogatott élén megvívott összecsapás után Dárdai Pál a Hertha BSC megbízott vezetőedzőjeként mutathatta meg tudását a német élvonalban. Dárdai annak a Herthának a kispadján debütált, amely tizenkilenc forduló után kieső helyen állt a bajnokságban, és az idény tavaszi részében még kaput eltaláló lövése sem volt – a Bundesliga-csapatok közül egyedüliként.

Aztán jött a Dárdai-hatás…

Az újságírók tucatjával készítették a képeket Dárdairól

A Hertha a Mainz otthonában a kontrákra rendezkedett be, s ennek eredményeként az első félidőben több helyzete akadt a házigazdánál – sőt! A 32. percben kedvező helyzetbe kerültek a berliniek, miután a hazaiak kapusa, Loris Karius érthetetlen módon nem szabadult meg időben a labdától saját kapuja előtt, Valentin Stocker pedig elvette tőle a játékszert, mire a mainzi kapuvédő felrúgta a csatárt. A Hertha tizenegyest kapott, a Mainz pedig piros lap miatt tíz emberrel folytatta a találkozót. A büntetőt Jens Hegeler higgadtan értékesítette. 0–1

Az emberelőnyben játszó Hertha remekül kihasználta a szünetig hátralévő időt, s három perccel a pihenő előtt Roy Beerens góljával növelte előnyét. 0–2

A második félidőt leginkább az tette izgalmassá, hogy az 58. percben a Hertha csapatkapitánya, Fabian Lustenberger megkapta második sárga lapját – négy perccel az elsőt követően…

A Mainz azonban nem tudta feltörni a Hertha védelmét, a berlini gárda így a novemberi kölni diadala után második idegenbeli sikerét könyvelte el az idényben, s ami sokkal fontosabb: elmozdult a kiesőzónából.

Nem mellesleg: huszonöt év után először irányít magyar szakember topligás csapatot, ő pedig nem más, mint „Dárdai Pali, Dárdai Pali”…

„Nem vagyok varázsló, hatalmas gratuláció jár a csapatomnak – mondta a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Dárdai. – Sokat futottunk és küzdöttünk, ez volt a tervünk. Tisztában vagyok vele, milyen nehéz helyzetben vagyunk. Így kell kihasználni az emberelőnyt.”

A SZOMBATI JÁTÉKNAP TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT!