Bundesliga: Stieber Zoltán megint szerzett egy fél gólt

2015.02.07. 20:28
Stieber Zoltán csapata, a Hamburg hazai pályán 2–1-re legyőzte a Hannovert a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A hamburgiak közül Jaroslav Drobny kapus szerzett először elévülhetetlen érdemeket, amikor a 24. percben kivédte Joselu büntetőjét.

Két perccel később következett a meccset végigjátszó Stieber Zoltán: a bal oldalon megiramodó magyar szélső beadásába Marcelo olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a felpattanó labda a kapus felett a léc alá hullott.

A második félidő elején megint lesújtott az átok a Hannover brazil védőjére: Petr Jirácek labdaszerzése után Marcell Jansen húsz méterről lőtt, és a kapu bal oldala felé tartó labda Marcelón irányt változtatva védhetetlenül vágódott a jobb sarokba.

A Hannover szépített, sőt a lefújás előtt nem sokkal kapufája is volt, a három pont mégis Hamburgban maradt. A HSV 2013 áprilisa óta először nyert meg két egymást követő bajnokit. Mint emlékezetes, szerdán a Paderborn volt Stieberék áldozata (3–0) – a magyar játékos akkor be is került gólszerzőként a jegyzőkönyvbe.