Hiába a kétgólos előny, megint otthon veszített pontokat az RB Leipzig

H. D.H. D.
2020.06.17. 20:20
Hiába Timo Werner remek gólja, csak egy pontot szerzett az RB Leipzig (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójának szerdai játéknapján a dobogóra hajtó RB Leipzig hazai pályán hiába vezetett két góllal is, a kiesés elől menekülő Fortuna Düsseldorf a hajrában szépített, majd a ráadásban egyenlített, így 2–2-es döntetlennel zárult a mérkőzés. A hazai csapat kapuját Gulácsi Péter védte, míg Willi Orbánt nem cserélték be.

A Bundesliga 32. fordulójának szerdai játéknapján a dobogóra hajtó RB Leipzig a kiesés elől menekülő Fortuna Düsseldorfot fogadta. A mérkőzés elején a várakozásoknak megfelelően a lipcseiek jóval többet birtokolták a labdát, a vendégek védelme azonban remekül zárt.

Ennek köszönhetően nagy helyzetet egyik oldalon sem jegyezhettünk fel, az első félidőben mindössze egy-egy távoli lövés vagy lecsúszott beadás jelentett némi veszélyt. Gulácsi Péternek alig kellett játékba avatkoznia, míg Florian Kastenmeiernek egyedül Marcel Halstenberg távoli bombája után kellett védést bemutatnia.

A második félidő első negyedóráját ugyanaz az eseménytelenség jellemezte, mint az első félidőt, aztán a 60. percben kissé váratlanul megtört a jég: Kevin Kampl a bal oldalról befelé indult meg, majd 20 méterről a bal felső sarokba csavarta a labdát. 1–0

Kevin Kampl gólja

És ha egy üzlet beindul… Három perc sem telt el, megduplázta előnyét a hazai együttes, Kampl után Timo Werner közelebbről, de ugyanúgy a kapu bal felső sarkát lőtte ki. 2–0

Timo Werner gólja

A második lipcsei gól után az élő tabellán – rosszabb gólkülönbsége miatt – kieső helyre visszaeső düsseldorfiak azonnal sebességet váltottak, és egyre támadóbban léptek fel. Ennek a 87. percben lett meg az eredménye, kisebb kavarodás végén Marcel Sobotka lőtt, a labda pedig Steven Skrzybskiről a kapuba pattant – Gulácsinak így esélye sem volt. 2–1

Steven Skrzybski gólja

A háromperces ráadásra még egy lapáttal rátett a Düsseldorf, és a 92. percben ki is egyenlített: jobb oldali szöglet után Zanka csúsztatott, a hosszú oldalon pedig André Hoffmann közelről a kapuba fejelte a labdát. 2–2

André Hoffmann gólja

Így 2–2-es döntetlennel zárult a mérkőzés, ami azt jelenti, hogy az RB Leipzig sorozatban ötödször ikszelt hazai pályán a Bundesligában.

AUGSBURG–HOFFENHEIM

Gól nélküli első játékrész után a vendégek Munasz Dabbur duplájával négy perc alatt pontot tettek az Augsburg elleni találkozóra, és 3–1-re nyertek.

BAYER LEVERKUSEN–KÖLN

Az esélyesebbnek számító Leverkusen Sven Bender révén már a hetedik percben megszerezte csapatának a vezetést, a szupertehetség Kai Havertz pedig a nagyszünet előtt megduplázta a hazai előnyt. A második félidőben szépített a Köln, ám egyenlíteni már nem tudott, sőt, a hajrában a Leverkusen bevitte a kegyelemdöfést, és 3–1-es sikert aratott.

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
RB Leipzig–Fortuna Düsseldorf 2–2 (Kampl 60., Werner 63., ill Skrzybski 87., A. Hoffmann 92.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!