A Mainz a Signal Iduna Parkban tréfálta meg a Dortmundot

T. D.T. D.
2020.06.17. 20:21
Meglepetés a javából: a kiesés ellen menekülő, Szalai Ádámot is foglalkoztató Mainz idegenben 2–0-ra legyőzte a Bundesliga második helyére pályázó Borussia Dortmundot a 32. fordulóban.

Jonathan Burkardt (fehérben) első Bundesliga-gólja nagyon jókor jött a Mainznak (Fotó: AFP)

Habár kedden eldőlt, hogy a Bayern München a Bundesliga 2019–2020-as kiírásának bajnoka, a Dortmundra ettől függetlenül fontos feladat várt, hiszen még nem tekinthette biztosnak a második helyet az RB Leipzig szorításában. Arról nem is beszélve, hogy a meccset az utolsó bennmaradó helyről váró Mainznak minden pontra szüksége volt ahhoz, hogy megőrizhesse első osztályú tagságát.

Mindkét csapatnak volt tehát motivációja, s ez a Dortmundon hamar meg is mutatkozott: Lucien Favre tanítványai láthatóan azzal a céllal léptek pályára, hogy minél előbb gólt szerezzenek, míg a Mainz a védekezésre és a kontrákra épített.

A hatalmas hazai mezőnyfölény ellenére is a vendégek szereztek gólt a 33. percben: Jean-Philippe Mateta dobta ki a labdát jobbra Ridle Bakunak, akinek hibátlan beadása után az emberét lehagyó Jonathan Burkardt fejelt Roman Bürki mellett a kapu jobb oldalába – 0–1.

Ez volt a 19 éves Burkardt karrierjének első Bundesliga-gólja, 11 meccs kellett neki ehhez.

A hátrány tudatában várhattuk, hogy a Dortmund esetleg felpörgeti a fordulatszámot, de a hazaiak szempontjából rémesen indult a második félidő: Bürki két nagy védése után Danny Latza megelőzte a kipattanónál Lukasz Piszczeket, a Dortmund kapitánya rálépett a vendégek csékájának lábára – tizenegyes!Mateta balra lőtt, Bürki jobbra ment – 0–2.

A folytatásban is próbálkozott a motivációját valamelyest elvesztő Dortmund, de a Mainznak is voltak lehetőségei. Az utolsó negyedórára beszállt a vendégekhez Szalai Ádám is – volt egy nagy helyzete, amelynél Bürki nagyot védett, illetve műesés miatt kapott egy sárga lapot.

Viszont az eredmény már nem változott, s mivel a szintén 20.30-tól játszó RB Leipzig előnyből csak 2–2-es döntetlent játszott a Fortuna Düsseldorffal, három pontra csökkent a különbség a csapatok között – a lipcseiek és a Borussia szombati rangadóján sok múlik a második és harmadik hellyel kapcsolatosan. A Mainznak nagyon jól jött a három pont, a vendégek ezzel öt pontra távolodtak el az osztályozót jelentő 16. helytől.

AUGSBURG–HOFFENHEIM

Gól nélküli első játékrész után a vendégek Munasz Dabbur duplájával négy perc alatt pontot tettek az Augsburg elleni találkozóra, és 3–1-re nyertek.

BAYER LEVERKUSEN–KÖLN

Az esélyesebbnek számító Leverkusen Sven Bender révén már a hetedik percben megszerezte csapatának a vezetést, a szupertehetség Kai Havertz pedig a nagyszünet előtt megduplázta a hazai előnyt. A második félidőben szépített a Köln, ám egyenlíteni már nem tudott, sőt, a hajrában a Leverkusen bevitte a kegyelemdöfést, és 3–1-es sikert aratott.