Bundesliga: óriási bomba, vége a Leipzig nagy sorozatának

K. Zs.K. Zs.
2020.01.25. 17:31
Almamy Touré bombája után Gulácsi Péter már verve, a labda a hálóban (Fotó: AFP)
Az Eintracht Frankfurt hazai pályán 2–0-ra legyőzte Gulácsi Péter csapatát, az éllovas Leipziget a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 19. fordulójának szombati játéknapján. Szalai Ádám (Mainz) és Sallai Roland (Freiburg) nem lépett pályára, az ő csapataik is vereséget szenvedtek.

Az éllovas Leipzig sorozatban a harmadik győzelmére hajtott, ennek szellemében Gulácsi Péternek nem is nagyon akadt dolga a frankfurti első félidőben, aztán alighogy elkezdődött a második, Almamy Touré védhetetlen bombával kínálta meg 19 méterről.

A folytatásban már volt mit védenie a magyar kapusnak, aztán a végjátékban, egy sakk-mattra kijátszott helyzet végén Filip Kosztics is betalált, biztossá téve, hogy megszakad a vendégek október 26. óta tartó veretlenségi sorozata.

Egy kis stat: az eltelt majdnem három hónapban a lipcseiek 13 tétmérkőzésen léptek pályára, tízszer nyertek, és háromszor döntetlent játszottak. Ebben a bajnokságban először fordult elő, hogy a Leipzig nem szerzett gólt.

Mint ismert, a lipcseiek másik magyar válogatottja, Willi Orbán sérült, még hetekig nem léphet pályára.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

A TÖBBI SZOMBATI MÉRKŐZÉSÉN TÖRTÉNT

• A Mönchengladbach olyan ellenfelet kapott, a Mainzot, amely ellen jó alkalom kínálkozott az utóbbi hetek hullámvölgyének feledtetésére, és bár az első gólt a vendégek szerezték, Alassane Pléa duplájára építve a fekete-fehér-zöldek otthon is tartották a három pontot. Szalai Ádám kispados volt a vendégeknél.

• Az eddig várakozáson felül teljesítő Freiburghoz az eddigi sereghajtó, a Paderborn látogatott, és borította a papírformát, noha az 59. perctől emberhátrányban játszott. Akárcsak Szalai, a freiburgi Sallai Roland is a kispadon ragadt.

• Lezárta hármas vereségszériáját az Union Berlin: az újonc a szintén „dadogó” Augsburgot gyűrte le a rutinos Neven Szubotics közeli lövésével és Marcus Ingvartsen találatával. A siker „klubtörténelmi”, az Union először nyert ebben a párosításban.

• Egymás utáni második idegenbeli bajnokiját is megnyerte a Hertha: a hátrányból felálló berliniek győztes gólját Dodi Lukebakio közvetlenül a lefújás előtt fejelte a Wolfsburg kapujába.

• A Bayern München 5–0-ra győzött a Schalke ellen a forduló szombat esti rangadóján, és ezzel egy pontra megközelítette a listavezető Leipziget. RÉSZLETEK ITT!

A HERTHA GYŐZTES GÓLJA

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Frankfurt–RB Leipzig 2–0
(A. Touré 48., Kosztics 94.)
Freiburg–Paderborn 0–2 (Antwi-Adjej 48., Szabiri 85. – 11-esből)
Mönchengladbach–Mainz 3–1 (Pléa 24., 76., Neuhaus 88., ill. Quaison 12.)
Union Berlin–Augsburg 2–0 (Szubotics 47., Ingvartsen 62.)
Wolfsburg–Hertha BSC 1–2 (Mehmedi 68., ill. Torunarigha 74., Lukebakio 90.)
Este
Bayern München–Schalke 5–0 (Lewandowski 6., Th. Müller 45+2., Goretzka 50., Thiago Alcántara 58., Gnabry 89.)

A további program
Vasárnap
15.30:
Werder Bremen–Hoffenheim
18.00:Bayer Leverkusen–Fortuna Düsseldorf (Tv: Sport2)
Pénteken játszották
Borussia Dortmund–1. FC Köln 5–1 (R. Guerreiro 1., Reus 29., Sancho 48., Haaland 78.,