Bundesliga: kiütéssel nyert a Dortmund, Haaland csereként duplázott

CS. M.CS. M.
2020.01.24. 22:38
Villogott a dortmundi támadósor (Fotó: AFP)
A német élvonal 19. fordulójának nyitó mérkőzésén a Borussia Dortmund hazai pályán a kölnieket fogadta, és már az első percben gólt szerzett, amit további négy követett (5–1). Erling Haaland ezúttal két gólt szerzett csereként beállva.

Péntek este hazai pályán, a Signal Iduna Parkban fogadta a Borussia Dortmund az elmúlt négy mérkőzését egyaránt megnyerő Kölnt. Az esélyek ettől függetlenül is a fekete-sárgák mellett szóltak, akik rögtön az első percben vezetést szereztek – Jadon Sancho beadására Raphael Guerreiro érkezett a kapu előtt, és nem hibázott.

A gyors gól után nem vett vissza a Dortmund, és folyamatos nyomást gyakorolt az ellenfelére, majd a 29. percben kétgólosra növelte előnyét. Mats Hummels előre ívelt labdájából Marco Reus került gólhelyzetbe, és a kapus lába között a hálóba gurította a labdát (2–0).

A második játékrészben sem változott a játék képe, a Dortmund továbbra is hatalmas fölényben futballozott, és sokszor rendkívül tetszetős játékkal rukkolt elő. Ennek eredménye lett a harmadik gól is, ezúttal Marco Reus hozta helyzetbe Jadon Sanchót, aki kilőtte a rövid felső sarkot (3–0).

A szépítés ugyan Mark Uth parádés kapáslövése révén összejött a kölnieknek a 65. percben (3–1), de nem sokkal később a csereként beálló Erling Haaland is betalált egy kipattanó után, majd ugyanő a hajrában kialakította az 5–1-es végeredményt is. Haaland a Bundesliga történetének első labdarúgója, aki az első két mérkőzésén összesen 5 gólt szerzett.

A BVB ezzel feljött a harmadik helyre a tabellán.