Bundesliga: Ibisevic és Duda is remekelt Dárdai jubileumán

2019.01.20. 17:24
Duda duplázott a sereghajtó otthonában (Fotó: AFP)
A Hertha BSC 3–1-es győzelmet aratott a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) sereghajtójának otthonában. Ondrej Duda duplázott, Vedad Ibisevic góllal és gólpasszal vette ki részét a Nürnberg elleni sikerből. Dárdai Pál mérföldkőhöz érkezett.

Jól indult a tavasz a Hertha számára…

Vedad Ibisevic már a 15. percben megszerezte a vezetést a sereghajtó otthonában. A veterán bosnyák Davie Selke átadását váltotta gólra. Karrierje során ez volt a 46. alkalom, hogy egy mérkőzésen megszerezte az első találatot – ezzel a vonatkozó statisztikai ranglistán beérte Robert Lewandowskit és a külföldi játékosok közül már csak Claudio Pizarro áll előtte (0–1).

A Nürnberg azonban nem zuhant össze, és a helyzetek száma alapján teljesen megérdemelten egyenlített is a 43. percben:Hanno Behrensegalizált. Sarokrúgás után került a jobb oldali középpályás elé a labda, aki három méterről nem hibázta el a lehetőséget (1–1).

A fordulás után ismét átvette az irányítást a Hertha, amely Ondrej Duda jól helyezett lövésével a vezetést is visszaszerezte az 50. percben (1–2). Duda a 70. percben másodszor is beköszönt, ezzel beállította az 1–3-as végeredményt.

A hajrában Selke növelhette volna még tovább a különbséget, ám lövése után a labda a jobb kapufán csattant.

A berliniek ezzel felléptek a tabella 7. helyére, megelőzve a pénteken a Bayern Münchentől vereséget szenvedő Hoffenheimet.

Ezzel Dárdai Pál is fontos mérföldkőhöz érkezett, ez volt ugyanis az 50. Bundesliga-sikere vezetőedzőként, összességében a 60. győzelme 154. berlini tétmeccsén.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
Nürnberg–Hertha BSC 1–3 (Behrens 43., ill. Ibisevic 15., Duda 50., 70.)
Schalke–Wolfsburg
2–1 (Caligiuri 8., 78., ill. Rexhbecaj 20.)
Korábban

RB Leipzig–Borussia Dortmund 0–1 (Witsel 19.)
Bayer Leverkusen–Borussia Mönchengladbach 0–1 (Pléa 37.)
VfB Stuttgart–Mainz 2–3 (N. González 83., 85., ill. Ascacíbar 22. – öngól, Mateta 28., Hack 72.)
Eintracht Frankfurt–Freiburg 3–1 (Haller 36., Rebic 40., Jovics 45., ill. N. Petersen 69.)
Augsburg–Fortuna Düsseldorf 1–2 (Schmid 64., ill. Ducksch 45., Raman 90.)
Hannover–Werder Bremen 0–1 (Rashica 32.)
Hoffenheim–Bayern München 1–3 (N. Schulz 59., ill. Goretzka 34., 45+1., Lewandowski 87.)

1. Borussia Dortmund 18 14 3 1 45–18 +27 45
2. Bayern München 18 12 3 3 39–19 +20 39
3. Mönchengladbach 18 11 3 4 37–18 +19 36
4. RB Leipzig 18 9 4 5 31–18 +13 31
5. Eintracht Frankfurt 18 9 3 6 37–24 +13 30
6. Wolfsburg 18 8 4 6 28–24 +4 28
7. Hertha 18 7 6 5 29–28 +1 27
8. Hoffenheim 18 6 7 5 33–26 +7 25