Bundesliga: elmaradt a ligarekord – a Schalke Caligiuri duplájával nyert

2019.01.20. 20:17
Caligiuri lett a Schalke hőse (Fotó: AFP)
A Schalke hazai pályán Daniel Caligiuri duplájával 2–1-re legyőzte a Wolfsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójának zárómérkőzésén.

A 2011–2012-es Bundesliga-idény második fordulójában esett meg eddig először és utoljára, hogy kilencből hét mérkőzésen is vendégsiker született. Miután a Hertha BSC 3–1-re legyőzte Nürnbergben a sereghajtót – ezzel Dárdai Pál az 50. győzelmét ünnepelhette a Bundesligában vezetőedzőként – a csapatok beállították a rekordot.

A Wolfsburg egy esetleges sikerrel újabb csúcsot állíthatott volna fel, ez azonban nem jött össze az együttesnek. A találkozó 8. percében jártunk, amikor a Schalke megszerezte a vezetést Daniel Caligiuri tizenegyesből szerzettl (1–0). A 20. percbenElvis Rexhbecaj egyenlített a vendégektől (1–1).

Hiába birtokolta többet a labdát a Wolfsburg, a végül 20 lövésig jutó Schalke a 78. percben begyötörte a győztes találatot. Caligiuri Weston McKennie szólója után lőtt a vendégek kapujába (2–1).

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
Schalke 04–Wolfsburg
2–1 (Caligiuri 8., 78. – az első 11-esből, ill. Rexhbecaj 20.)
Korábban
Nürnberg–Hertha BSC 1–3
(Behrens 43., ill. Ibisevic 15., Duda 50., 70.)
RB Leipzig–Borussia Dortmund 0–1 (Witsel 19.)
Bayer Leverkusen–Borussia Mönchengladbach 0–1
(Pléa 37.)
VfB Stuttgart–Mainz 2–3 (N. González 83., 85., ill. Ascacíbar 22. – öngól, Mateta 28., Hack 72.)
Eintracht Frankfurt–Freiburg 3–1 (Haller 36., Rebic 40., Jovics 45., ill. N. Petersen 69.)
Augsburg–Fortuna Düsseldorf 1–2 (Schmid 64., ill. Ducksch 45., Raman 90.)
Hannover–Werder Bremen 0–1 (Rashica 32.)
Hoffenheim–Bayern München 1–3
(N. Schulz 59., ill. Goretzka 34., 45+1., Lewandowski 87.)

1. Borussia Dortmund 18 14 3 1 45–18 +27 45
2. Bayern München 18 12 3 3 39–19 +20 39
3. Mönchengladbach 18 11 3 4 37–18 +19 36
4. RB Leipzig 18 9 4 5 31–18 +13 31
5. Eintracht Frankfurt 18 9 3 6 37–24 +13 30