Bundesliga: Müller nyomdokán Aubameyang – nyert a Dortmund

2015.11.29. 17:23
Aubameyang kétszer vágta a Stuttgart kapujába a labdát (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában a Borussia Dortmund hazai pályán 4–1-re legyőzte a Stuttgartot. Az esti Leverkusen–Schalke és Augsburg–Wolfsburg mérkőzésen egyaránt döntetlen született.

Már a harmadik percben megszerezte a vezetést a Dortmund, egy távoli lövés még kijött Przemyslaw Tytonról, a kipattanóra azonban a nagy kedvvel futballozó Gonzalo Castro érkezett, és a kapuba fejelte a labdát (1–0).

Bő negyedórával később eldőlt a mérkőzés. Ebben a találatban is benne volt Castro, ezúttal előkészítő szerepben: sarokkal passzolt Pierre-Emerick Aubameyanghoz, aki okosan emelt Tyton felett a kapuba (2–0), ez volt a találkozó legszebb gólja.

Aubameyang ezzel Thomas Müllerhez, a Bayern csatárához hasonlóan már novemberben beállította saját csúcsát, 16 gólnál jár, ennél többet egy szezon alatt még sohasem szerzett.

A 40. percben Daniel Didavi szépített (2–1), a 65. percben pedig ismét betalált a Stuttgart, Georg Niedermeier azonban a saját kapuját vette be (3–1).

A rendes játékidő vége után még egyszer betalált a Dortmund, ezúttal is Aubameyang volt eredményes, aki ezzel meg is döntötte saját rekordját, beállítva a 4–1-es végeredményt.

Leverkusenben 30210 néző, zsúfolt ház várta a Schalkét, de a hazaiak némiképp csalódottan távozhattak: az 50. percben Eric-Maxim Choupo-Moting Leon Goretzka remek passza után megszerezte a gelsenkirchenieknek a vezetést. Úgy tűnt, ez elég is lesz a vendégeknek a három ponthoz, ám a 85. percben Sascha Riether összehozott egy balszerencsés öngólt, ezzel a leverkuseniek végül felkrétázhattak egy (sokáig veszni látszó) pontocskát. A Leverkusen centere, az ezúttal csereként beállt Stefan Kiessling háromszázadik Bundesliga-mérkőzésén lépett pályára.

Augsburgban sok történést nem lehetett feljegyezni, a dobogós Wolfsburg két pontot otthagyott a szezonban gyengélkedő FCA otthonában. A „farkasok" a két sárga lapot kapó Dante kiállítása miatt emberhátrányban fejezték be a mérkőzést – az ezt követő hat perc négy cserét hozott, hogy a közönség jól elszórakozzon...

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Stuttgart 4–1 (Castro 3., Aubameyang 19. 91., Niedermeier 65. – öngól, ill. Didavi 40.)
Augsburg–Wolfsburg 0–0
Bayer Leverkusen–Schalke 1–1 (Riether 85. – öngól, ill. Choupo-Moting 50.)

1. Bayern München 14 13 1 42–5 +37 40
2. Borussia Dortmund 14 10 2 2 40–19 +21 32
3. Wolfsburg 14 7 4 3 23–15 +8 25
4. Mönchengladbach 14 7 2 5 28–22 +6 23
5. Hertha 14 7 2 5 18–17 +1 23
6. Bayer Leverkusen 14 6 3 5 18–18 0 21