Fél óráig bírta Dárdai Herthája a Bayern München ellen

2015.11.28. 15:21
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában a Bayern München 2–0-ra legyőzte a Dárdai Pál vezette Hertha BSC-t.

A szögletek sora végül góllá érett, az első gólját sarokrúgás után szerezte a Bayern (Fotó: Reuters)

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁÉRT KATTINTSON IDE!

„Kilencven perc erejéig szakítunk az egyébként bevált középpályás letámadással, és visszahúzódunk a kapunk elé. Ha a tizenhatosunk környékén védekezünk, nem fáradunk el. Csak koncentrálnunk kell” – fogalmazta meg Dárdai Pál a meccs előtt a célját a bajorok elleni mérkőzésre.

SZALAIÉK: MAJDNEM SZENZÁCIÓ
• A hetek óta nyeretlen, a fordulót az utolsó helyen váró Hoffenheim 3–1-re vezetett a kiváló formában lévő Mönchengladbach ellen, de a vége 3–3 lett. Szalai Ádám a 80. percben állt be csereként, és éppen az ő alapvonali labdavesztéséből kontrázott a Gladbach a 87. percben – ebből született meg Fabian Johnson egyenlítő gólja. A 19 éves Nadiem Amiri másodszor fért be a Hoffenheim kezdőjébe ebben a szezonban; gólja és gólpassza eddig nem volt – szombaton egyszer a kapuba talált, a másik két hazai gólt pedig előkészítette.
• A Hamburg idegenben 3–1-legyőzte a Werder Brement az északi derbin, így már három forduló óta őrzi veretlenségét. A HSV nem nevezte a kisebb sérüléssel bajlódó magyar légiósát, Stieber Zoltánt a mérkőzésre. Rossz hír a vendégeknek, hogy gólvágójukat, Pierre-Michel Lasoggát vállsérülés miatt már az első derekán le kellett cserélni.
• A Hannover 24 perc után 3–0-ra vezetett az Ingolstadt ellen – ilyen jó kezdésre korábban nem volt képes az élvonalban –, de ami sokkal fontosabb: a kiesőzónából menekülni igyekvő hazaiak le is győzték az újoncot.
• A három forduló óta veretlen Mainz a három forduló óta nyeretlen Frankfurtot fogadta, és a végeredmény megfelel a tendenciáknak: 2–1-re nyertek a hazaiak. A mainzi Yunus Malli megszerezte szezonbeli nyolcadik gólját, ezzel pillanatnyilag ő a Bundesliga leggólerősebb középpályása.

És valóban ezt láttuk. Bár két csatárral kezdett a Hertha, Salomon Kalou a bal oldalról igyekezett veszélyt teremteni. Erejét ugyanakkor inkább a védekezésre kellett összpontosítania, csakúgy, mint társainak. A Bayern eközben egymás után 99. alkalommal állt fel különböző kezdőcsapattal.

Az első fél órában sikerült is megakadályozni a Bayern támadásait, a meccs első harmadában csak egy ziccere volt a münchenieknek, Robert Lewandowski jobb oldali beadására Kingsley Coman érkezett, de a szélső nem érte el a labdát, amely a hosszú kapufát találta el, a védők pedig tisztáztak.

A 34. percig bírta a Hertha, miután több, szöglet utáni szituációt túléltek Sebastian Langkampék, ezúttal Arturo Vidal sarokrúgását követően Mehdi Benatia fejelt, majd Thomas Müller egy méterről még egyet belebólintott, a labda pedig a ledermedő Rune Almenning Jarstein mellett a kapuban kötött ki (1–0).

Hihetetlen, de Thomas Müller már most, novemberben beállította saját csúcsát, 13 gólnál jár, ennél többet egyetlenegy szezonban sem szerzett a Bundesligában.

Hamar jött a második Bayern-gól is, Jérome Boateng felívelt labdáját Javi Martínez egyből betette Comannak, aki estében Jarstein feje fölött a kapuba talált (2–0). Coman öt nap alatt több gólt jegyzett a Bayernben (kettőt), mint korábbi klubja, a Juventus mezében összesen (egyet).

A második félidőben már nem a gólgyártásban, hanem a ziccerek elrontásában „jeleskedett” a Bayern. Előbb Lewandowski, majd Müller hibázott hatalmas helyzetben. Dárdai Pál ezután lecserélte két sárga lapos játékosát, mert Vedad Ibisevic és Per Ciljan Skjelbred játékában is benne volt a kiállítás.

A meccs végén pedig a Herthának voltak ziccerei, előbb Haragucsi lőtt ballal Manuel Neuer kezébe, majd Kalou hibázott kevéssel, így maradt a 2–0.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Bayern München–Hertha 2–0 (Th. Müller 34., Coman 41.)
Werder Bremen–Hamburg 1–3 (Ujah 62., ill. Ilicevic 3., Gregoritsch 26., N. Müller 68.)
Hannover–Ingolstadt 4–0 (Marcelo 5., Andreasen 11., Karaman 24., Bech 85.)
Hoffenheim–Mönchengladbach 3–3 (Zuber 11., Polanski 35., Nad. Amiri 47., ill. F. Johnson 5., 87., Drmic 56.)
Mainz–Eintracht Frankfurt 2–1 (Muto 5., Malli 42., ill. Seferovic 71.)

1. Bayern München 14 13 1 42–5 +37 40
2. Borussia Dortmund 13 9 2 2 36–18 +18 29
3. Wolfsburg 13 7 3 3 23–15 +8 24
4. Mönchengladbach 14 7 2 5 28–22 +6 23
5. Hertha 14 7 2 5 18–17 +1 23
6. Hamburg 14 6 3 5 17–18 –1 21
7. Mainz 14 6 2 6 20–20 0 20