Bundesliga: magabiztos Gulácsi és iksz a Leipzig–Leverkusenen

T. I.T. I.
2020.03.01. 17:23
Gulácsi Péter kiszolgáltatott helyzetben kapott gólt, egyébként jól védett (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig – Gulácsi Péter jó teljesítményének is köszönhetően – 1–1-es döntetlent játszott a Bayer Leverkusennel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójának rangadóján.

A Leverkusen a 29. percben szerzett vezetést Leon Bailey találatával, ám a Leipzig az egyetlen első félidei kaput eltaláló kísérletéből három percen belül egalizált, Patrik Schick bólintotta hálóba a labdát (1–1). Ezt leszámítva szinte momentuma sem volt a hazai együttesnek az első félidőben – ha csak Gulácsi Péter védéseit nem soroljuk ebbe a kategóriába.

A második félidőben is a Leverkusen dominált, amely már-már nyomasztó labdabirtoklási fölényt alakított ki. A Leipzig eközben kontrákból próbált veszélyeztetni, továbbra sem sok sikerrel. A vendégkaput őrző Lukas Hradeckynek csupán egyszer, Christopher Nkunku lövésénél kellett védenie. Nem úgy Gulácsinak – beszédes adat: a 80. percig a Leverkusen majd kétszer annyi gólszerzési kísérlettel próbálkozott, mint a házigazda (16 vs. 9) ezen lövéseknél és fejeseknél pedig hatszor is a magyar kapusnak kellett közbeavatkoznia.

A hajrában aztán megfordult a játék képe, a Leipzig mintha csak az utolsó 5-10 percre tartalékolt volna, több ígéretes helyzetet is kialakított, ám ezekből már nem jött össze a gólszerzés.

A döntetlenért a listavezető Bayern München lehet igazán hálás, ezzel már három pont a bajor csapat előnye a második helyen álló RB Leipziggel szemben. A Leverkusen maradt az ötödik.

AZ UNION BERLIN–WOLFSBURG TALÁLKOZÓRÓL ITT OLVASHAT!

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
RB Leipzig–Bayer Leverkusen 1–1
(Schick 32., ill. L. Bailey 29.)
Korábban
Union Berlin–Wolfsburg 2–2 (Andersson 41., Friedrich 57., ill. Gerhardt 60., Weghorst 81.)
Szombaton
1. FC KölnSchalke 3–0 (Bornauw 9., Córdoba 39., Kainz 75.)
AugsburgMönchengladbach 2–3 (Löwen 57., A. Finnbogason 83., ill. Bensebaini 49., Stindl 53., 79.)
Borussia Dortmund–Freiburg 1–0 (Sancho 15.)
Hoffenheim–Bayern München 0–6 (Gnabry 2., Kimmich 7., Zirkzee 15., Ph. Coutinho 33., 47., Goretzka 62.)
Mainz–Paderborn 2–0 (Quaison 29., Onisiwo 37.)
Pénteken
FortunaDüsseldorf–Hertha BSC 3–3 (Karaman 6., 45+1., Thommy 9., ill. Thommy 64. – öngól, Matheus Cunha 66., Piatek 75. – 11-esből)

Werder Bremen–Eintracht Frankfurt – elhalasztva!

1. Bayern München 24 16 4 4 71–26 +45 52
2. RB Leipzig 24 14 7 3 62–26 +36 49
3. Borussia Dortmund 24 14 6 4 66–32 +34 48
4. Mönchengladbach 23 14 4 5 46–27 +19 46
5. Bayer Leverkusen 24 13 5 6 41–30 +11 44
6. Schalke 24 9 9 6 32–35 –3 36
7. Wolfsburg 24 9 8 7 34–30 +4 35
8. Hoffenheim 24 10 4 10 34–42 –8 34