Bundesliga: egyórás Bayern-gála, majd szurkolói botrány

B. A.B. A.
2020.02.29. 17:38
A müncheni drukkerek transzparense miatt kitört a balhé, rövid időre a meccs is félbeszakadt (Fotó: AFP)
Emlékezetes mérkőzést játszott egymással a Hoffenheim és a Bayern München a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójában, s bár elsősorban a vendégek gálaelőadása szolgáltathatta volna a témát, a találkozó sajnos más okból marad emlékezetes: a müncheni drukkerek transzparense miatt a második félidőben kitört a balhé, rövid időre a meccs is félbeszakadt.

Bizony volt miért visszavágnia a Bayern Münchennek, az őszi mérkőzésen a Hoffenheim óriási meglepetést okozva 2–1-re nyert az Allianz Arénában. Nos, a bajorok alaposan megadták a módját a visszavágásnak…

Az alaphangot már a 2. percben megadta Serge Gnabry – a német idénybeli 18 góljából 14-et idegenben szerzett –, de Joshua Kimmich és Joshua Zirkzee sem akart lemaradni, így az első negyedóra végén már 0–3 virított az eredményjelzőn (0–3).

A Bayern sorozatban az ötödik idegenbeli Bundesliga-mérkőzésén szerzett legalább három gólt, erre még egyetlen csapat sem volt képes korábban. Jól mutatja a müncheniek bombaformáját, hogy 2020-ban mindössze egyetlen olyan tétmérkőzés volt, amelyen háromnál kevesebb szerzett gól állt a csapat neve mellett, a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig tudott gól nélküli döntetlent játszani a Bayern otthonában.

A folytatásban sem vett vissza a Bayern, Philippe Coutinho még az első félidőben, majd közvetlenül a szünet után is betalált, majd a néhány perccel korábban csereként beálló Leon Goretzka hatgólosra növelte a vendégek előnyét (0–6). Az igazán emlékezetes pillanatok viszont csak ezután következtek…

Christian Dingert játékvezetőnek a mérkőzés folyamán többször is figyelmeztetnie kellett a bajorok ultráit a sértő rigmusaik miatt. A 78. percben telt be a bírónál a pohár, mikor a müncheni drukkerek kifeszítettek egy molinót, melyen a Hoffenheim tulajdonosát, Dietmar Hoppot szidták, és az édesanyjára tettek nem éppen kedves megjegyzéseket.

Ezután a játékosok és az edzők mellett többek közt Oliver Kahn is kivonult az ultrákhoz, és kérte, vegyék le a feliratot, a szurkolókat azonban még a legendának sem sikerült meggyőznie, így Dingert félbeszakította a meccset.

Íme, a videó, ahogy kérik a Bayern München játékosai a szurkolókat, szedjék le a molinót!

Végül csaknem fél óra közjáték után folytatódhatott a találkozó, ám a játékosok nem igazán akartak ezután futballozni, így előbb egymásnak passzolgattak, majd hagyták lepörögni az órát… Méltatlan volt ez a Bundesligához, és méltatlan a 120. születésnapját éppen a héten jegyző klub szurkolóihoz.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A Borussia Dortmund a Freiburgot fogadta, amelynek kezdőcsapatában december óta először kapott helyet Sallai Roland. A fekete-sárgák nem voltak ugyan meggyőzőek – a vendégek előtt több lehetőség adódott –, ám a három pontot begyűjtötték Jadon Sancho góljának köszönhetően.

Az angol támadó sorozatban a hetedik hazai bajnokiján volt eredményes, erre Pierre-Emerick Aubameyang óta senki nem volt képes (a gaboni 11 meccsig húzta a sorozatot) a dortmundiak mezében. Sallait a 70. percben lecserélték.

A Mainz a sereghajtó Paderborn ellen aratott fontos győzelmet, Szalai Ádámot a 84. percben cserélték be. Az Augsburg és a Mönchengladbach „gólpárbajából” utóbbi jött ki jobban, Florian Mayer csapata 3–2-es sikerrel távozott.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Augsburg–Mönchengladbach 2–3
(Löwen 57., A. Finnbogason 83., ill. Bensebaini 49., Stindl 53., 79.)
Borussia Dortmund–Freiburg 1–0 (Sancho 15.)
Hoffenheim–Bayern München 0–6 (Gnabry 2., Kimmich 7., Zirkzee 15., Ph. Coutinho 33., 47., Goretzka 62.)
Mainz–Paderborn 2–0 (Quaison 29., Onisiwo 37.)
Később
18.30: 1. FC Köln–Schalke 04 (Tv: Sport2)

Pénteken játszották
FortunaDüsseldorf–Hertha BSC 3–3 (Karaman 6., 45+1., Thommy 9., ill. Thommy 64. – öngól, Matheus Cunha 66., Piatek 75. – 11-esből)