Bundesliga: Kleinheislerék nagyon megverték Szalaiékat

2016.03.05. 17:34
Claudio Pizarro, a Werder veterán támadója 100. bajnoki gólját szerezte a brémai csapatban (Fotó: AFP)
Kleinheisler László csapata, a Werder Bremen hazai pályán 4–1-re legyőzte a Hannovert a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójának szombati játéknapján. Kleinheisler nem kapott játéklehetőséget, Szalai Ádámot a 36. percben becserélték a vendégcsapatba, és ugyancsak játszott Huszti Szabolcs, akinek klubja, az Eintracht Frankfurt hazai pályán 1–1-re végzett az Ingolstadttal.

WERDER BREMEN–HANNOVER 4–1

Kleinheisler László (Werder) és Szalai Ádám (Hannover) egyaránt a kispadon kezdte csapataik egymás elleni mérkőzését, amelyen nagyon gyorsan a hazaiak felé billent a mérleg nyelve – Claudio Pizarro a 100. Bundesliga-gólját szerezte brémai szerelésben. A kétgólos különbség arra ösztökélte Thomas Schaaf vezetőedzőt, hogy Szalait még az első félidőben (36. perc) becserélje.

A vendégek a szünet előtt szépítettek is, csakhogy a második félidőben megint a Werder következett, és nagyon sima hazai győzelem lett a vége. A brémaiak – akiknél Kleinheisler végül nem lépett pályára – augusztus vége óta először nyertek bajnokit hazai pályán, és ugyancsak azóta vártak arra, hogy egymás után két Bundesliga-meccsen győzzenek.

EINTRACHT FRANKFURT–INGOLSTADT 1–1

Huszti Szabolcs végig a pályán volt a Frankfurtban, amely egy kezezésért megadott tizenegyes következtében korán hátrányba került az Ingolstadt ellen. A magyar légiós csapata sok helyzetet kialakított a folytatásban, az egyenlítés össze is jött Marco Russ fejesével, de újabb gólra nem futotta. A Wolfsburg elleni sikeres tavaszi rajt óta ez már a hetedik forduló, amelyikben hiába vártak győzelemre a nehéz helyzetben lévő Eintracht drukkerei. Az Ingolstadt már négy forduló óta veretlen.

AUGSBURG–BAYER LEVERKUSEN 3–3

A Leverkusen nagyon rossz passzban volt az elmúlt hetekben, három bajnoki veszített zsinórban, és amikor Ku Dzsa Csol az 57. percben megszerezte a harmadik gólját is, úgy tűnt, a sorozat tovább folytatódik. Csakhogy ezúttal összekapta magát a Bayer, és erős hajrá végén Hakan Calhanoglu egy kezezésért befújt tizenegyesből egyenlített. Ku Dzsa Csol a második dél-koreai játékos, aki mesterhármast ért el a Bundesligában (Szon Heung Min volt az első tavaly), és az övé az első élvonalbeli Augsburg-tripla.

STUTTGART–HOFFENHEIM 5–1

A Stuttgart három forduló óta nem nyert, a Hoffenheim kezdett életjeleket mutatni – az elmúlt négy fordulóban hét pontot szerzett –, de ezúttal mindkét tendencia megszakadt, a VfB kiütéses győzelmet aratott. Georg Niedermeier először lőtt két gólt élvonalbeli bajnokin, és Marcelo Bordon (2004) óta ő az első Stuttgart-védő, aki duplázik az élvonalban. A Hoffenheim több mint két éve kapott ilyen sok gólt bajnoki mérkőzésen – akkor is a Stuttgarttól (2–6).

WOLFSBURG–MÖNCHENGLADBACH 2–1

A rapszodikusan szereplő Wolfsburg gyorsan kétgólos előnyt szerzett, és bár a vendégek szépítő találata sem váratott magára sokáig, a „farkasoké” lett a három pont. A Borussia három fordulón át veretlen volt, a miniszériának vége.

KÖLN–SCHALKE 1–3

Sorozatban negyedik bajnokiján is győzelem nélkül maradt a Köln, sőt ponthoz sem jutott, noha a második félidőben nagy erőket mozgósított az egyenlítésért. A jó formába lendülő Schalke kiváló mérkőzésen zsebelte be a három pontot.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ

Werder Bremen–Hannover 4–1 (Bartels 18., C. Pizarro 26., Gebre Selassie 56., Junuzovic 67., ill. Karaman 45.)
Eintracht Frankfurt–Ingolstadt 1–1 (Russ 69., ill. Mo. Hartmann 8. – 11-esből)
Wolfsburg–Mönchengladbach 2–1 (Draxler 15., M. Kruse 17., ill. Raffael 23.)
Stuttgart–Hoffenheim 5–1 (Niedermeier 6., 51., Rupp 42., Kosztics 78., Ti. Werner 83., ill. Kramaric 73.)
Augsburg–Bayer Leverkusen 3–3 (Ku Dzsa Csol 5., 44., 57., ill. Bellarabi 60., Verhaegh 80. – öngól, Calhanoglu 93. – 11-esből)
Köln–Schalke 1–3 (Bittencourt 33., ill. Huntelaar 3. – 11-esből, M. Meyer 24., Di Santo 76.)

Borussia Dortmund–Bayern München 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

1. Bayern München 25 20 3 2 59–13 +46 63
2. Borussia Dortmund 25 18 4 3 59–25 +34 58
3. Hertha 24 12 6 6 33–24 +9 42
4. Schalke 25 12 5 8 37–32 +5 41
5. Mönchengladbach 25 12 3 10 50–42 +8 39
6. Mainz 24 12 3 9 34–30 +4 39
7. Wolfsburg 25 10 7 8 38–32 +6 37