Bundesliga: „a szezon félideje”, helyzetek, zúgó léc és 0–0 a csúcsrangadón

2016.03.05. 20:25
A gólt mindkét oldalon hiányolhatták a Dortmund–Bayernen (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának csúcsrangadóján, a második Borussia Dortmund és az éllovas Bayern München összecsapásán nem született gól. Hiába volt helyzetek és lövések sokasága, 25 meccs után először nem talált a kapuba senki sem a két csapat meccsén. A bajorok előnye maradt öt pont a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Bayern München 0–0

A kimagasló iramú találkozó első félidejében sok lövést és helyzetet, nagyszerű párharcokat láthattunk, amelyek közül kiemelkedett Pierre-Emerick Aubameyang és Joshua Kimmich csörtéje. Ez egy elképesztő versenyfutásban csúcsosodott ki, amelyből a hazaiak egyik legnagyobb helyzete született az első játékrészben, ám Manuel Neuer üggyel-bajjal hárított a gaboni próbálkozása után.

A Bayern többet lőtt kapu felé, a félidő első felében leginkább Douglas Costa megiramodásai, a szünet előtt Arjen Robben betörései okozták a legtöbb veszélyt. A brazil nevéhez fűződött az első negyvenöt perc legnagyobb lehetősége is, ám a bizonytalanul kezdő Roman Bürki lábában elakadt a kontra végén ziccerben ellőtt labda. Robert Lewandowskit viszont többnyire hatástalanítani tudta a dortmundi „tisztázógyár”, a lengyel helyett középen a rendre jó ütemben betörő Arturo Vidal hordozta leginkább a veszélyt magában, de a góllövés neki sem jött össze.

A csapatok öt perccel meghosszabbították a szünetet, igaz, ennyi kijárt nekik az első félidő után (Joachim Löw szünetbeli kommentárja: „A legjobb félidő két csapattól a szezonban, amit eddig láttam.”), ám aztán ugyanazzal a sebességgel folytatták, ahol korábban. Előbb Neuer nyert újabb párharcot Aubameyanggal szemben, majd Bürkin volt a sor, aki Robben, majd Vidal lövésébe is belekapott – utóbbihoz nagyon kellett: az óriási erővel útjára indított labda a lécről vágódott le!

A Bayern birtokolta többet a labdát, irányította jobban a játékot, de a Dortmund ügyelt a szervezettségre. Az utolsó negyedórára veszített intenzitásából az összecsapás, ekkor már Robert Lewandowskit is a saját kapuja előtt láthattuk tisztázni, igaz, a csereként beálló Adrián Ramos fejében ott maradt a gól, így 25 egymás elleni meccs után, 2007 óta először gól nélküli döntetlennel ért véget a Der Klassiker.

BUNDESLIGA
A 25. FORDULÓ TOVÁBBI SZOMBATI EREDMÉNYEI
– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Werder Bremen–Hannover 4–1 (Bartels 18., C. Pizarro 26., Gebre Selassie 56., Junuzovic 67., ill. Karaman 45.)
Eintracht Frankfurt–Ingolstadt 1–1 (Russ 69., ill. Mo. Hartmann 8. – 11-esből)
Wolfsburg–Mönchengladbach 2–1 (Draxler 15., M. Kruse 17., ill. Raffael 23.)
Stuttgart–Hoffenheim 5–1 (Niedermeier 6., 51., Rupp 42., Kosztics 78., Ti. Werner 83., ill. Kramaric 73.)
Augsburg–Bayer Leverkusen 3–3 (Ku Dzsa Csol 5., 44., 57., ill. Bellarabi 60., Verhaegh 80. – öngól, Calhanoglu 93. – 11-esből)
Köln–Schalke 1–3 (Bittencourt 33., ill. Huntelaar 3. – 11-esből, M. Meyer 24., Di Santo 76.)

1. Bayern München 25 20 3 2 59–13 +46 63
2. Borussia Dortmund 25 18 4 3 59–25 +34 58
3. Hertha 24 12 6 6 33–24 +9 42
4. Schalke 25 12 5 8 37–32 +5 41
5. Mönchengladbach 25 12 3 10 50–42 +8 39
6. Mainz 24 12 3 9 34–30 +4 39
7. Wolfsburg 25 10 7 8 38–32 +6 37
8. Bayer Leverkusen 25 10 6 9 36–33 +3 36