Bundesliga: Kleinheisler beállt, őrült meccs Dárdaiék ellen

2016.01.30. 17:23
Karriertörténeti pillanat: Kleinheisler László csereként beállva bemutatkozik a Bundesligában (Fotó: Imago)
Nincs győztese a Kleinheisler László–Dárdai Pál „párbajnak”: bár a vendég Hertha BSC kétszer is két góllal vezetett, a Werder Bremen – immár a második félidőben beálló újonc Kleinheislerrel a soraiban – fantasztikus hajrával 3–3-ra mentette az eredményt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 19. fordulójának szombati játéknapján lejátszott mérkőzésen.
PIZARRO: 180 GÓL!
• A brémai Claudio Pizarro a 180. gólját szerezte az élvonalban, ezzel a hatodik helyen áll a Gerd Müller (365) vezette Bundesliga-örökranglistán. Az aktív játékosok között nincs Pizarrónál eredményesebb, a ma szintén a kapuba találó leverkuseni Stefan Kiessling (139) következik utána a sorban.

• A harmadik berlini gólt szerző Salomon Kalou lett az első játékos, aki az angol, a francia és a német élvonalban is produkált legalább tízgólos szezont.
• EDZŐI GYORSÉRTÉKELÉS ITT!

• BRÉMAI VÉLEMÉNYEK KLEINHEISLER LÁSZLÓ BEMUTATKOZÁSÁTÓL ITT!

WERDER BREMEN–HERTHA BSC 3–3

Kleinheisler László bemutatkozott a Bundesligában, méghozzá egy nehezen felejthető mérkőzésen! A Videotontól átigazolt játékos a 63. percben állt be a brémai csapatba, akkor, amikor a Dárdai Pál irányította Hertha 2–0-ra vezetett.

Nem akármilyen folytatás következett! Négy perccel később Fin Bartels szépített, és bár a berliniek Salomon Kalou révén gyorsan visszaállították a kétgólos különbséget, hamarosan 3–3 állt az eredményjelzőn. A veterán Claudio Pizarro büntetőből szépített, majd a 77. percben Santiago García befejelte a Werder pontot érő egyenlítő gólját is.

A Hertha 397 percen át nem kapott gólt, ezzel új klubcsúcsot ért el az élvonalban, ám alighanem Dárdait ez egyáltalán nem érdekli a 11 perc leforgása alatt kapott három miatt…

BAYER LEVERKUSEN–HANNOVER 3–0

Szalai Ádám végig pályán volt a Hannoverben, de ő sem tudta megakadályozni, hogy csapata a papírformának megfelelően kikapjon Leverkusenben. A sereghajtó hannoveriek sorozatban az ötödik bajnokijukat veszítették el.

A Bayer Stefan Kiessling fejes góljával szerezte meg a vezetést, majd ő harcolta ki azt a büntetőt is, amelyikből Javier „Chicharito” Hernández megduplázta az előnyt a második félidőben. Chicharito a hajrában lőtt még egyet, a szezonban már 13 gólnál jár, és ezzel beállította még a Manchester Unitedben elért európai egyéni idénycsúcsát.

AUGSBURG–EINTRACHT FRANKFURT 0–0

A Huszti Szabolcsot végig a soraiban tudó Frankfurt két győzelem után ezúttal két pontot elveszített, de a megszerzett egy korántsem értéktelen, hiszen pillanatnyilag az Augsburgé a leghosszabb veretlenségi sorozat a ligában (négy győzelem, három döntetlen). A második félidőben Marwin Hitz, a hazaiak kapusa több nagy bravúrt is bemutatott – a 85. percben, Huszti lövésénél ő mentette meg csapatát a vereségtől.

DORTMUND–INGOLSTADT 2–0

Ha nem is könnyen, de bedarálta vendégét a Borussia. A második félidő közepén megfagyott a vér a hazai szurkolók ereiben, ugyanis Mats Hummels a térfél közepéről saját kapujába ívelte a labdát, de a játékvezető megkönyörült rajta, az őt támadó ellenfél kárára szabadrúgást ítélt kifelé.

A hajrában aztán érvényesült a papírforma: Pierre-Emerick Aubameyang fejelt is, lőtt is egy-egy gólt, a szezonban immár 20-nál jár – 19 forduló után legutóbb a „Nemzet Bombázója”, Gerd Müller mondhatott magáénak ennyit, még az 1976–1977-es idényben.

S végül egy érdekesség: Christian Pulisic 17 évesen, 4 hónaposan és 12 naposan bemutatkozott a Bundesligában – a Dortmund amerikai cserejátékosa a nyolcadik legfiatalabb újonc a liga történetében.

DARMSTADT–SCHALKE 0–2

A vendégek az első félidő hajrájában megszerezték a vezetést, és a folytatásban tartották magukat a hagyományokhoz: ha előnyben vannak a szünetben, általában nyernek is. A legutóbbi 63 ilyen találkozójukon ez volt a 60. győzelmük, a maradék három döntetlennel ért véget.

STUTTGART–HAMBURG 2–1

A szombat esti mérkőzés hazai sikert hozott. A 66. percben Daniel Didavi fejese után Aaron Huntról a saját kapujába pattant a labda, de erre még jött a hamburgi válasz: a nem sokkal korábban becserélt – az élvonalban legutóbb 2014 novemberében gólt elérő – korábbi magyarországi légiós, a lett Artjoms Rudnevs előre vetődve fejelt a kapuba.

A meccset egy másik cserejátékos, a nemrégiben a Dinamo Kijevtől igazolt Artem Kravec döntötte el a Stuttgart javára: az ukrán légiós remek fejessel szerezte meg első gólját a Bundesligában.

A kiesőzónából menekülő Stuttgart sorozatban a harmadik bajnokiját nyerte meg – és kétpontos fórt szerzett Kleinheisler László csapata előtt –, a Hamburg ellentétes utat jár be: egymás után harmadszor veszített.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
19. FORDULÓ

Werder Bremen–Hertha BSC 3–3 (Bartels 67., C. Pizarro 75. – 11-esből, S. García 77., ill. Darida 29., Plattenhardt 42., S. Kalou 71.)
Bayer Leverkusen–Hannover 3–0 (Kiessling 44., J. Hernández 63., 87. – az elsőt 11-esből)
Augsburg–Eintracht Frankfurt 0–0

Borussia Dortmund–Ingolstadt 2–0 (Aubameyang 77., 86.)
Darmstadt–Schalke 0–2 (M. Meyer 43., L. Sané 53.)
VfB Stuttgart–Hamburg 2–1 (Hunt 66. – öngól, Kravec 88., ill. Rudnevs 75.)

1. Bayern München 18 16 1 1 48– 9 +39 49
2. Borussia Dortmund 19 14 2 3 52–24 +28 44