Bundesliga: Husztiék három, Szalaiék két góllal kaptak ki

2016.03.12. 17:27
A Mönchengladbach könnyedén gyűjtötte be a három pontot (Fotó: AFP)
Huszti Szabolcs csapata, az Eintracht Frankfurt 3–0-s vereséget szenvedett a Borussia Mönchengladbach otthonában, Szalai Ádám Hannoverje pedig hazai pályán kapott ki 2–0-ra.

Huszti csak a kispadon kezdett a Mönchengladbachban vendégeskedő Frankfurtban, amely már a 10. percben hátrányba kerülhetett volna, de Hradecky akkor még védte Stindl lövését. A finn kapusnak ettől függetlenül nem volt erős meccse, a 28. percben a hazai kontra végén még kétszer megúszták a vendégek a gólt, a 36. percben azonban már megtört a jég, Raffael jobb oldali szabadrúgása után Hradecky épp Stindlhöz ütötte a labdát, ő pedig a kapuba lőtt.

KLEINHEISLER A BAYERN ELLEN
A Werder Bremen súlyos müncheni vereségéről ide kattintva olvashat!

A fordulást követően Hradecky újabb hibával vétette észre magát, az akkor már Husztit is pályán tudó együttes kapusa kapujából kirohanva igyekezett menteni, de pont Raffaelhez passzolt, aki 34 méterről az üres kapuba ívelt – megszerezve a Bundesliga-idény legtávolibb gólját. A gyengén játszó frankfurtiak koporsójába az utolsó szöget Dahoud verte be, egy kontra végén a beadása számító Hradecky mellett a rövid alsóba passzolt (3–0).

Szalai Ádám kezdett a Hannoverben, de ő sem tudta megakadályozni a sereghajtó újabb vereségét, a kölniek Bittencourt duplájával győztek idegenben (0–2).

A kiesés elől menekülő Hoffenheim már a harmadik percben vezetést szerzett a Wolfsburg ellen, és még az is belefért a hazaiaknak, hogy az 57. percben Volland büntetőt rontott (1–0).

Ingolstadtban is alaposan bekezdtek a felek, a 9. percben már 1–1 volt az állás, majd a második félidő közepén indult be a gólhenger, a Stuttgart végül kétgólos hátrányból is pontot szerzett (3–3).

BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt 3–0 (Stindl 36., Raffael 53., Dahoud 79.)
Darmstadt–Augsburg 2–2 (Vrancic 12., Wagner 40., ill. Feulner 63., Finnbogason 90. – 11-esből)
Hannover–Köln 0–2 (Bittencourt 43., 61.)
Hoffenheim–Wolfsburg 1–0 (Kramaric 3.)
Ingolstadt–Stuttgart 3–3 (Hartmann 4., Leckie 56., Lezcano 61., ill. Kosztics 9., Rupp 79., Didavi 84. – 11-esből)
Bayern München–Werder Bremen 5–0 (Thiago Alcántara 9., 90., Th. Müller 31., 66., Lewandowski 86.)

1. Bayern München 26 21 3 2 64–13 +51 66
2. Borussia Dortmund 25 18 4 3 59–25 +34 58
3. Hertha 26 13 6 7 35–26 +9 45
4. Mönchengladbach 26 13 3 10 53–42 +11 42
5. Schalke 26 12 5 9 37–34 +3 41
6. Mainz 25 12 4 9 34–30 +4 40
7. Wolfsburg 26 10 7 9 38–33 +5 37
8. Bayer Leverkusen 25 10 6 9 36–33 +3 36