Betalált Dárdai új középcsatára, nem kapott ki idegenben a Hertha

2017.09.17. 13:20
Hiába szerzett vezetést Sandro Wagner, Dárdai Pálék pontot csentek a Hoffenheim otthonából (Fotó: AFP)
Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC egy góllal és egy ponttal tért haza a Hoffenheim otthonából a labdarúgó Bundesliga 4. fordulójában. A hazaiaknál a sérült Szalai Ádám nem léphetett pályára.

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
Hoffenheim–Hertha BSC 1–1 (Wagner 6., ill. Esswein 55.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

Két olyan csapat találkozott egymással a Bundesligában, amely egyrészt egyaránt foglalkoztat magyar légiósokat (még ha ezúttal a hazai Szalai Ádám sérülése miatt nem is léphetett pályára, illetve ifjabb Dárdai Pált, akit a német média és a barátok Palkóként különböztetnek meg az édesapjától, utóbbi nem nevezte erre a találkozóra), másrészt a tavalyi jó szereplés hatására most ismerkednek a hármas terheléssel.

Igaz, egyik fél sem remekel: a Hoffenheim fennállása során először szerepel az Európa-ligában, de Julian Nagelsmann legénysége nagy meglepetésre 2–1-es vereséget szenvedett a Bragától hazai pályán, míg Dárdaiék odahaza szenvedtek ki egy gól nélküli döntetlent a Bilbaóval.

Dárdai meglepő módon csak a kispadra jelölte Vedad Ibisevicet, akivel ez most először esett meg bajnokikon a Herthában, éppen egykori csapata ellen – kezdett ellenben a Hoffenheimben az a Sandro Wagner, aki éppen a berliniektől igazolt oda, és most már a 6. percben jelezte egy fejes góllal, hogy sokat fejlődött herthás időszaka óta... 1–0!

Nemcsak számára volt fontos ez a 13 óra 36 perckor elért gól, a Bundesligában ilyen korán még soha nem találtak a kapuba. Igaz, ilyen korán még soha nem kezdődött mérkőzés a ligában.

Dárdai ezúttal a villámgyors Alexander Essweint játszatta középcsatárként, aki majdnem kiegyenlített a szünet előtt, de lövése lelassult a kapuson, aki elérte még a labdát a gólvonalon. Nagyon akart bizonyítani a szélső, a fordulás után a lécre emelt a bal szélről, középen meg ziccerbe keveredett, de ezúttal sem tudott túljárni Oliver Baumann kapus eszén.

A nagy akarás meghozta azonban a gyümölcsét, egy fejes gól képében: az 1–1 után látványosan visszavett a tempóból és a támadásokból a Hertha, a Hoffe pedig már nem tudott felpörögni.

Elégedett lehet a vendégcsapat az egy ponttal, ezúttal botlott odahaza az általában udvariatlan vendéglátó Hoffenheim.

KÉSŐBB

15.30: Bayer Leverkusen–Freiburg (Tv: Eurosport2)
18.00: Borussia Dortmund–Köln (Tv: Eurosport2)

KORÁBBAN

Bayern München–Mainz 4–0 (Th. Müller 11., Robben 23., Lewandowski 50., 77.)
Werder Bremen–Schalke 1–2 (La. Sané 20., ill. Veljkovics 22. – öngól, Goretzka 83.)
Eintracht Frankfurt–Augsburg 1–2 (Jovics 79. ill. Max 21., Caiuby 77.)
Stuttgart–Wolfsburg 1–0 (Akolo 42.)
RB Leipzig–Borussia Mönchengladbach 2–2 (Werner 17., Augustin 31., ill. Th. Hazard 25. – 11-esből, Stindl 61.)
Hannover–Hamburg 2–0 (Harnik 50., Bebou 82.)

A szombati mérkőzésekről bővebben ITT olvashat!