Bundesliga: Robben és Lewandowski vezette győzelemre a Bayernt

2017.09.16. 17:28
A Bayern München sima, 4–0-s győzelmet aratott a Mainz felett német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában.

Az első félidő első felének végén a Bayern 1–0-ra vezetett Thomas Müller góljával (Arjen Robben még beleért, hivatalosan viszont nem neki adták), de a helyzetek alapján csoda, hogy csak ennyivel, és nem mondjuk 4–0-ra.

Azért nem kellett olyan sokat várni a bajorok második találatára, ugyanis Robben pörgetett jobb lábbal a vendégek kapujába a 23. percben. A szélső 2015. február 14. óta először lőtt gólt jobbal.

Bár az első játékrészben nem láthattak több gólt a nézők, a másodikban folytatódott a termelés. Az 50. percben Robert Lewandowski érkezett a tőle megszokott pontossággal Thomas Müller beadására, és máris 3–0 állt az eredményjelzőn.

A lengyel aztán kettőig jutott, mert a 77. percben fejjel is bevette a vendégek kapuját.

A gólok

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ

Bayern München–Mainz 4–0 (Th. Müller 11., Robben 23., Lewandowski 50., 77.)
Werder Bremen–Schalke 1–2 (La. Sané 20., ill. Veljkovics 22. – öngól, Goretzka 83.)
Eintracht Frankfurt–Augsburg 1–2 (Jovics 79. ill. Max 21., Caiuby 77.)
Stuttgart–Wolfsburg 1–0 (Akolo 42.)
RB Leipzig–Borussia Mönchengladbach 2–2 (Werner 17., Augustin 31., ill. Th. Hazard 25. – 11-esből, Stindl 61.)