Bundesliga: győzött Augsburgban, így bajnok a Bayern

2018.04.07. 17:27
A Bayern játékosai négyszer ünnepelhettek a mérkőzésen (Fotó: AFP)
A 29. fordulóban eldőlt, hogy az idei német bajnoki címet (is) a Bayern München szerzi meg, miután Jupp Heynckes csapata hátrányból fordítva nyerni tudott Augsburgban, így előnye a tabella élén már behozhatatlanná vált a második helyen álló Schalke előtt. A Dárdai Pál edzette Hertha ugyan a szünetben még vezetett a Mönchengladbach vendégeként, de vereséget szenvedett. A Wolfsburg Daniel Didavi korai és késői góljával győzött Freiburgban, míg a kiesés ellen küzdő csapatok mérkőzésén nem bírt egymással a Köln és a Mainz.

A Bayern zsinórban hatodszor ünnepelhet bajnoki címet a Bundesligában – egyetlen más csapatnak sincs ötnél több elsősége.

A München már a múlt héten, a Dortmund ellen „bajnokavató" formában játszott, a Borussia 6–0-s legyőzése után azonban még nem lett aranyérmes a gárda, mert a második helyen álló Schalke is nyert, így egy héttel eltolódott a bajorok 27. Bundesliga-elsőségének bebiztosítása.

A találkozó azonban nem úgy kezdődött, hogy Jupp Heynckes a mérkőzés után a negyedik edzői bajnoki címének is örülhet a Bayernnel: a hazaiak Francisco Caiuby nagy helyzetével indítottak, majd az első negyedóra végén Philippe Max lövése a kapufán csattant.

Pár pillanattal később aztán már a vezetést is megszerezte az Augsburg, mégpedig egy meglehetősen komikus góllal: Sergio Córdova labdaszerzése után lövése a kifutó Ulreich kapusról Niklas Süle arcára pattant, onnan meg a hálóba gurult...

A bekapott gól felébresztette a Bayernt, amely rögtön nagyobb sebességfokozatba kapcsolt és szűk negyedórán belül egyenlített: Joshua Kimmich beadását Corentin Tolisso fejelte a kapuba. Sőt, James Rodríguez tett arról, hogy a bajorok szurkolói már a szünetben a bajnokavatást tervezgessék: a 38. percben Kimmich kiosztott egy kötényt a jobb szélen, beadása után Bernat készítette le a labdát a kolumbiainak, aki közelről a jobb alsóba helyezett, 1–2.

A második félidőt már ünnepi hangulatban töltötte a Bayern, hiszen Arjen Robben is betalált: egy kapufáról kipattanó labdát püfölt a rövidbe, aki pályafutása 11. felnőtt bajnoki elsőségét szerezte, felülmúlva a holland ranglistán a legendás Johan Cruyffot, aki 10 bajnoki címig jutott játékosként.

A találkozó végeredményét a német válogatott Sandro Wagner állította be, amikor egy precíz szöglet után még precízebben fejelt a bal alsó sarokba.

Ezzel a Bayern 27. alkalommal nyerte meg a Bundesligát, összességében 28. alkalommal elhódítva a német bajnoki trónt. Jupp Heynckes az első, aki elmondhatja magáról, hogy játékosként és edzőként is négy-négy bajnoki címet szerzett – előbbi minőségében a Mönchengladbach 1970-es években uralkodó csapatának csatáraként gyűjtötte be mind a négy bajnoki aranyát, trénerként pedig a Bayernt vitte négy Bundesliga-diadalig.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
1. FC Köln–Mainz 05 1–1
(Hector 7., ill. De Blasis 50.)
Freiburg–Wolfsburg 0–2 (Didavi 2., 83.)
Borussia Mönchengladbach–Hertha BSC 2–1 (Th. Hazard 75., 78. – a második 11-esből, ill. S. Kalou 40.)
Augsburg–Bayern München 1–4 (Süle 18. – öngól, ill. Tolisso 32., James Rodríguez 38., Robben 62., Wagner 87.)