Egy félidőnyi parádé – a Bayern kiütötte a Dortmundot

2018.03.31. 18:22
A Bayern München támadóinak könnyed edzés volt a Dortmund elleni rangadó (Fotó: Bayern München Twitter)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulója előtt az volt a kérdés, hogy a Bayern München már most bebiztosítja-e a bajnoki címét. Mivel a Schalke a bajorok rangadója előtt győzött, ez a lehetőség elszállt, Jupp Heynckes csapata azonban így is ünnepet varázsolt az Allianz Arénába a régi nagy rivális 6–0-s legyőzésével.

A Bayern játékosai ugyanúgy álltak a legnagyobb hazai riválisuk elleni meccshez, mintha este már bajnoki címet ünnepelhettek volna.

Robert Lewandowski az 5. percben Thomas Müller pontos indítása után teljesen üresen szerzett vezetést (1–0), és néhány perccel később Franck Ribéry is könnyen lőtt gólt – igaz, ezt les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

Nem lassítottak a bajorok, a 14. percben David Alaba passzát James Rodríguez váltotta gólra (2–0), majd kilenc perccel később a kolumbiai adott mesteri gólpasszt Müllernek (3–0).

A Dortmund is eljutott olykor a hazaiak kapujáig, de messze nem olyan lehengerlő támadásokkal, mint az ellenfele. A Bayern mindeközben jóformán a Borussia gólvonaláig vezette az akcióit, sokkal gyorsabban futballozott, és amikor kellett, ellentmondást nem tűrően szerelt – mintha egy utánpótláscsapattal játszott volna a címvédő.

A félidő hajrájában Ribéry gyönyörűen verte át Lukasz Piszczeket, s utána egy tumultuózus jelenet végén újabb gólt készített elő Lewandowskinak (4–0), alig egy perccel később pedig ő maga is betalált: Dahoud csúnyán eladta a labdát a saját tizenhatosa előterében, majd James passzából a francia átemelte Roman Bürkit.

Az első játékrészben 10–6 volt a kapura lövések száma, az eredményjelző viszont 5–0-t mutatott...

A második félidőben már csak annyit kellett kiadniuk magukból a hazaiaknak, amennyit feltétlenül kellett, és bár Mario Götze is lőtt egy kapufát a másik oldalon, az utolsó gól is a Bayern lengyel játékosáé volt. 6–0

A München kedden a Sevilla otthonában lép pályára a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, aztán jövő hétvégén Augsburgban vendégeskedik – ha ott nyer, már matematikailag is bajnok.

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ

Bayern München–Borussia Dortmund 6–0 (Lewandowski 5., 44., 87., James Rodríguez 14., Th. Müller 23., Ribéry 45+1.)

AZ ONLINE TUDÓSÍTÁST IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Szombati eredmények
Hoffenheim–1. FC Köln 6–0 (Gnabry 22., 47., Uth 56., 65., Rupp 61., Zuber 72.)
Schalke 04–Freiburg 2–0 (Caligiuri 62. – 11-esből, Burgstaller 73.)
Bayer Leverkusen–Augsburg 0–0
Hannover 96–RB Leipzig 2–3 (S. Sané 71., Füllkrug 78., ill. Forsberg 16., W. Orban 54., Y. Poulsen 77.)
VfB Stuttgart–Hamburger SV 1–1 (Ginczek 44., ill. Holtby 18.)
Hertha BSC–Wolfsburg0–0