Bundesliga: Gulácsiék simán megverték idegenben a Stuttgartot

2019.02.16. 17:23
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójának szombati játéknapján az RB Leipzig mindkét magyar játékosával a soraiban nyert a VfB Stuttgart otthonában. A Hoffenheim és a Wolfsburg magabiztosan győzött hazai pályán, míg a Schalke gól nélküli döntetlent játszott a Freiburggal.
Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőcsapatban kezdte a mérkőzést a VfB Stuttgartotthonában az RB Leipzig, és elég jól alakultak az első percek a lipcseieknek, hiszen az 5. percbenYussuf Poulsen góljával megszerezték a vezetést (0–1). Nem sokáig örülhettek a vendégek, hiszen a 15. percben Orbán kezezését követően büntetőhöz jutott a Stuttgart. A tizenegyest Steven Zuberértékesítette, hiába érezte Gulácsi az irányt (1–1).

A második félidőből bő 10 perc telt el, amikor az RB Lepzig szabadrúgáshoz jutott ígéretes pozícióból.Marcel Sabitzer végezte el a szabadrúgást, s védhetetlenül a rövid felsőbe lőtte a labdát (1–2). Hat perccel későbbPoulsen megszerezte a második gólját is a mérkőzésen, s ezzel bebiztosította csapatának a győzelmet(1–3).

Nagyon jól kezdte a mérkőzést a Hoffenheim a Hannover ellen: Joelinton ésBelfodil góljával már szűk negyedóra után két góllal vezettek a hazaiak. A 80. percig nem is született több találat, ám ekkor Kerem Demirbay góljával végleg eldöntötte a mérkőzést a Hoffenheim (3–0). A hazaiak magyar légiósa, Szalai Ádám bő tíz percet kapott Julian Nagelsmanntól.

A Wolfsburg–Mainz mérkőzésen a hazai csapat már a 4. percben megszerezte a vezetést erő találatot, amikor Maximilian Arnold hatalmas erejű lövését nem tudta védeni Florian Müller (1–0). A következő találatig egészen a 69. percig kellett várni, amikor a videobíró segítségével büntetőhöz jutottak a hazaiak, amit Wout Weghorst gólra is váltott (2–0). Nyolc percre rá bebiztosította a győzelmet a Wolfsburg: Robin Knoche volt eredményes (3–0).

A Schalke hazai pályán fogadta a Sallai Rolandot nélkülöző Freiburgot. A szünet előtt Suat Serdar saját csapatát hozta nehéz helyzetbe, amikor egy ártatlannak tűnő szituációban letalpalta freiburgi ellenfele lábát. A hajrában majdnem büntetőhöz jutott a Freiburg, ám a játékvezető a videobírózás után nem ítélte meg a tizenegyest. A mérkőzés további részében gól nem született, viszont a Freiburg is tíz emberrel fejezte be a találkozót: a 92. percben Christian Güntert is kiállította a játékvezető.

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ

VfB Stuttgart–RB Leipzig 1–3 (S. Zuber 16. – 11-esből, ill. Y. Poulsen 5., 74., Sabitzer 68.)
Hoffenheim–Hannover 96 3–0 (Joelinton 4., Belfodil 14., Demirbay 80.)
Wolfsburg–Mainz 05 3–0 (M. Arnold 4., Weghorst 69. – 11-esből, Knoche 76.)
Schalke 04–Freiburg 0–0

Később játszották
Hertha BSC–Werder Bremen 1–1 (Selke 25., ill. C. Pizarro 96.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Bayern München 2–3 (Goretzka 1. – öngól, Dzsi Dong Von 23., ill. Coman 17., 45+3., Alaba 53.)