Bundesliga: a 96. percben sújtott le Dárdaiékra a brémai átok

2019.02.16. 20:33
Marko Grujics, a Hertha szerb légiósa egy szabálytalanság után méltatlankodik (Fotó: AFP)
A Hertha BSC hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Werder Bremennel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A vendégek a 96. percben egyenlítettek.

„Nem is tudtam, hogy ilyen rémes a mérlegem a brémaiak ellen. Ezen sürgősen változtatnunk kell, akár már szombaton” – mondta Dárdai Pál a Bildnek a héten, miután szembesítették a statisztikával: a jelenlegi Bundesliga-mezőnyben a Werder az egyetlen ellenfél, amelyet még egyszer sem győzött le 2015-ös vezetőedzői kinevezése óta (négy döntetlen, három vereség).

Most sem volt egyértelmű az esély a széria megtörésére, hiszen a két csapatot csupán egy pont választotta el a tabellán, de az első félidőben látottak megalapozottan táplálták a berlini szurkolók optimizmusát.

A Hertha játékosai nagyon fegyelmezetten futballoztak, nem engedték kibontakozni a brémaiakat, sőt a 25. percben Salomon Kalou önzetlen passzából Davie Selke, a korábbi brémai – aki néhány perccel korábban kapufát lőtt – közelről megszerezte a vezető gólt is. 1–0

Nem sok hiányzott a második találathoz sem, azonban Ondrej Duda 38. percbeli szabadrúgását a vendégek kapusa, Jirí Pavlenka nagy bravúrral a keresztlécre tolta.

Egy kis stat: a megelőző 24 olyan hazai bajnoki mérkőzéséből, amelyiknek szünetében vezetett, a Hertha egyet sem veszített el (21 győzelem, 3 döntetlen).

Ám ahhoz, hogy ez az impozáns statisztika tovább javuljon, még végig kellett dolgozni a második félidőt. Végigdolgozták, többnyire a saját térfélen… A brémaiaknak nem sikerült igazán nagy helyzetet kialakítaniuk, a Hertha körömszakadtáig védekezett, már-már úgy tűnt, zsákban a három pont, amikor a hosszabbítás perceiben, utolsó támadásuk során a vendégek szabadrúgáshoz jutottak a tizenhatos előterében.

A 96. percre húzódott az ítélet-végrehajtás: Claudio Pizarro minden rutinját bevetve laposan, a felugró sorfal alatt lőtte el a labdát, amely irányt változtatva a berlini lábakon a kapuba jutott. 1–1

A GÓLOK

Maradt a két csapat közötti egypontos különbség, a Hertha immár 25 bajnoki óta veretlen odahaza, ha vezetett a szünetben – de érvényben maradt a másik statisztika is: Dárdai Pál vezetőedzőként továbbra is nyeretlen a Werder ellen…

Egy kis stat: Claudio Pizarro 40 évesen és 136 naposan a Bundesliga legidősebb gólszerzője lett, megdöntve egy másik brémai, Mirko Votava 1996-ban felállított rekordját. Pizarro az első játékos a német élvonalban, aki 21 naptári évben a kapuba talált (eddig Klaus Fischerrel közösen tartotta a csúcsot).

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ – szombati mérkőzések
Hertha BSC–Werder Bremen 1–1
(Selke 25., ill. C. Pizarro 96.)
Korábban játszották
VfB Stuttgart–RB Leipzig 1–3 (S. Zuber 16. – 11-esből, ill. Y. Poulsen 5., 74., Sabitzer 68.)

Hoffenheim–Hannover 96 3–0 (Joelinton 4., Belfodil 14., Demirbay 80.)
Wolfsburg–Mainz 05 3–0 (M. Arnold 4., Weghorst 69. – 11-esből, Knoche 76.)
Schalke 04–Freiburg 0–0

A TOVÁBBI PROGRAM
Vasárnap
15.30: Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach (Tv: Sport2)
18.00: Bayer Leverkusen–Fortuna Düsseldorf (Tv: Sport2)
Hétfő
20.30: Nürnberg–Borussia Dortmund (Tv: Sport1)
Pénteken játszották
Augsburg–Bayern München 2–3 (Goretzka 1. – öngól, Dzsi Dong Von 23., ill. Coman 17., 45+3., Alaba 53.)

1. Borussia Dortmund 21 15 5 1 54–23 +31 50
2. Bayern München 22 15 3 4 50–26 +24 48
3. Mönchengladbach 21 13 3 5 41–21 +20 42
4. RB Leipzig 22 12 5 5 41–19 +22 41
5. Wolfsburg 22 10 5 7 35–30 +5 35
6. Eintracht Frankfurt 21 9 6 6 40–27 +13 33
7. Hoffenheim 22 8 9 5 44–32 +12 33
8. Bayer Leverkusen 21 10 3 8 37–32 +5 33