Bundesliga: gól nélküli döntetlent játszott a Gladbach

2019.12.21. 20:36
Kemény küzdelem, gólnéküli döntetlen (Fotó: AFP)
Nyomás alatt lépett szombat este pályára a Mönchengladbach, miután korábban az egyik fő üldözője, a Bayern München, valamint a listavezető RB Leipzig is nyerni tudott. A Gladbach ugyanezt nem mondhatja el magáról a nap végén, ugyanis csupán egy gól nélküli döntetlenre futotta a feljövőben lévő Hertha ellen.

Jürgen Klinsmann irányítása alatt előrébb lépett a Hertha, és már a középmezőny felé vette az irányt, ám utolsó idei tétmeccsén a bajnoki címért versenyt futó Mönchengladbachot kellett fogadnia Berlinben. A vendégek esélyeshez méltóan próbálták az első perctől kézben tartani a találkozót, ám a több helyzetet így is a hazaiak dolgozták ki.

A második félidőben feljebb kapcsolt a Gladbach, és ezúttal jóval veszélyesebb támadásokat vezettek. A legközelebb talán Mathias Ginter járt a gólhoz, aki egy beadás után fejelhetett jó pozícióból, de próbálkozása kaput tévesztett. A továbbiakban helyzet még volt, de gól ezután sem született. A vendégek döntetlenjével kétpontos előnnyel vonulhat pihenőre az RB Leipzig a bajnoki tabella élén.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ

Hertha BSC–Mönchengladbach 0–0
KORÁBBAN
Bayern München–Wolfsburg 2–0 (Zirkzee 85., Gnabry 89.)
1. FC Köln–Werder Bremen 1–0 (J. Córdoba 36.)
Mainz–Bayer Leverkusen 0–1 (Alario 93.)RB Leipzig–Augsburg 3–1 (K. Laimer 68., Schick 80., Poulsen 90., ill. Niederlechner 8.)
Schalke 04–Freiburg 2–2 (Serdar 26., Kutucu 80., ill. N. Petersen 54. – 11-esből, Grifo 67. – 11-esből)