Lefocizta a Bayern München az Eintrachtot, Müller triplázott

2014.11.08. 15:28
Thomas Müller (jobbra) a második gólját lövi (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában a Bayern München 4–0-ra legyőzte idegenben az Eintracht Frankfurtot. A bajorok végig nagy mezőnyfölényben játszottak, Thomas Müller háromszor is betalált, majd a csereként beálló Xherdan Shaqiri állította be a végeredményt.

ELŐZMÉNYEK

Csak csütörtök késő délután dőlt el, hogy megtartják az Eintracht Frankfurt–Bayern München találkozót a Bundesliga 11. fordulójában, a hazai klub ugyanis hezitált, hogy az egész Németországot érintő vasutassztrájk miatt nem lenne-e jobb elhalasztani az összecsapást.

A mértékadó Kicker tudósítása szerint tizenhárom perccel a kezdés előtt még 12 ezer néző várt a stadionba való belépésre, az aréna környékén leparkoló gépjárművektől, buszoktól ugyanis elég nehezen lehet megközelíteni a létesítményt.

Nem lesz könnyű dolguk az utóbbi négy tétmérkőzésüket elveszítő frankfurtiaknak, a veretlenül listavezető Bayern egyre jobb formába látszik lendülni – és a legutóbbi 16 meccsén nem kapott ki.

Szalai Ádám gólt lőtt a Hoffenheimben, csapata azonban 4–3-ra kikapott hazai pályán a Kölntől. A mérkőzésről – és a többi szombat délutáni találkozóról – ide kattintva olvashat rövid összefoglalót!

A MÉRKŐZÉS, 1. FÉLIDŐ

Pocsék formában várta a találkozót tehát az Eintracht Frankfurt, a listavezető látogatása pedig szintén nem sok jóval kecsegtetett Thomas Schaaf együttese számára. A Bayern München nagy iramot diktált már az első perctől kezdve, és Pep Guardiola együttese korán nagy mezőnyfölénybe került – az első negyedórában 70 százalékban volt a bajoroknál a labda.

A mezőnyfölényt a 22. percben gólra is váltotta a Bayern München: Franck Ribéry kényszerítőzött Robert Lewandowskival a tizenhatoson belül, a francia szélső a bal oldalról lőtte középre a labdát, az érkező Thomas Müller lövését Oczipka blokkolta, ám a labda visszapattant Müller elé, aki egy lépésről a kapuba továbbított combbal. 0–1

Néhány perccel később mesteri támadást vezetett a Bayern, Mario Götze felívelését a tizenhatoson belül Müller mellel tette le Philipp Lahmnak, aki egyből visszajátszott Müllerhez, ám a támadó lesen állt, így hiába gurított a hálóba, az eredmény nem változott.

A félidő hajrájában feljavult a házigazda játéka, a 41. percben nagyon közel került a gólszerzéshez a Frankfurt. Szabadrúgáshoz jutott 20 méterre a Bayern kapujától Ribéry szabálytalansága után, Oczipka legurítását Alexander Meier küldte kapura a szétnyíló sorfal tagjai között, Manuel Neuer azonban hatalmas bravúrral ki tudta tolni a jobb alsóba tartó labdát, így a szünetben egy góllal vezetett a Bayern.

2. FÉLIDŐ

A fordulás után minden ott folytatódott, ahol korábban abbamaradt: a München óriási mezőnyfölényben futballozott, és nagy nyomást gyakorolt az Eintracht Frankfurtra. Az 55. percben kis híján jött a második bajor gól: Müller adott középre pazarul a jobb oldalról, Lewandowski az ötös sarkáról csúsztatott kapura, ám Wieswald nagy bravúrral kiütötte a labdát.

A 64. percben már tehetetlen volt a frankfurti kapus is: egy jobb oldali Bayern-támadás végén Lewandowski vitte be a labdát a tizenhatoson belülre középen, aztán otthagyta Müllernek, aki állítgatás nélkül 12 méterről a kapu bal oldalába tekert. 0–2

Szinte még fel sem ocsúdott a kapott gól után az Eintracht, máris mehetett újra közepet kezdeni: a 67. percben Mario Götze zseniális labdát adott Müllernek, aki bevezette a tizenhatoson belülre, eltolta az elfekvő Wieswald mellett, és hat méterről a hálóba gurított rendkívül higgadtan. 0–3

A kegyelemdöfést a 86. percben adta meg a Bayern: Robben gurított vissza az alapvonalról Sebastian Rodénak, aki megpróbált egy lövést 16 méterről, de inkább passz lett belőle, az ötösön helyezkedő Xherdan Shaqiri pedig leheletfinom mozdulattal a hálóba húzta a labdát, ezzel beállította a végeredményt. 0–4

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Mainz 0–0
Augsburg–Paderborn 3–0 (To. Werner 7., 47., Callsen-Bracker 68.)
Hoffenheim–Köln 3–4 (Szalai 2., Roberto Firmino 39., 45., ill. Olkowski 5., 83., M. Lehman 12., Ujah 35.)
Eintracht Frankfurt–Bayern München 0–4 (T. Müller 23., 64., 67., Shaqiri 86.)

Freiburg–Schalke 2–0 (C. Günter 22., Schmid 68.)
Werder Bremen–Stuttgart 2–0 (Prödl 30., Bartels 57.)