Bundesliga: Szalai Ádám gólt lőtt, majd őrület következett

2014.11.08. 17:23
Szalai Ádám a harmadik gólját szerezte a Bundesliga most futó idényében – a találat végül nem ért pontszerzést (Fotó: Imago)
Szalai Ádám góljával már a 2. percben vezetést szerzett a Hoffenheim a Köln ellen szombat délután, a szünetben 3–3-at mutatott az eredményjelző tábla – az őrült meccs vége 4–3 lett a vendég kölnieknek. A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulója hozott más érdekességeket is – Thomas Müller például mesterhármast ért el a Bayern Münchenben, amely 4–0-ra győzött az Eintracht Frankfurt vendégeként.

HOFFENHEIM–KÖLN 3–4

A meccset végigjátszó Szalai Ádám már a 2. percben megszerezte a vezetést a hazai csapatnak – a magyar válogatott támadó 13 méteres lapos lövésénél Horn kapus nem volt a helyzet magaslatán, de amit ő elrontott, azt a társai hamarosan ellensúlyozták.

Mire ugyanis eltelt 35 perc a mérkőzésből, már a Köln vezetett 3–1-re! Egy lepattanóból Pawel Olkowski már az 5. percben egyenlített, Matthias Lehmann egy szabadrúgást varrt be a 12.-ben, majd a 35. percben Anthony Ujah talált a kapuba szép egyéni játékot követően.

Az első félidő őrült hajrájában a brazil Roberto Firmino előbb lábbal, majd fejjel szerzett gólt. Az 1999 májusában lejátszott 1860 München–Schalke (4–3 a szünetben, 4–5 a végén) csata óta először fordult elő, hogy egy Bundesliga-meccs első félidejében mindkét csapat eljutott három gólig.

A találatok számát illetően „csendes" második félidőben csupán egy gól született: a hajrában Olkowski jól eltalált lövéssel a Kölnt juttatta vezetéshez – és mint utóbb kiderült, három ponthoz is. A sokáig veretlen Hoffenheim – amelynek a második félidőben is voltak gólszerzési lehetőségei, akár Szalai is beköszönhetett volna – egymás után másodszor szenvedett vereséget.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

Az utóbbi hetekben gyengélkedő Augsburg magabiztosan verte meg a Paderbornt, ugyancsak ura volt mérkőzésének a lassan-lassan belelendülő Freiburg (pedig a Schalke volt a vendége), ellenben a Leverkusen továbbra is botladozik: a legutóbbi hat bajnokijából csupán egyet megnyerő Bayer hazai pályán nem bírt a Mainzcal.

AZ EINTRACHT FRANKFURT–BAYERN MÜNCHEN MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT!

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Mainz 0–0
Augsburg–Paderborn 3–0 (To. Werner 7., 47., Callsen-Bracker 68.)
Hoffenheim–Köln 3–4 (Szalai 2., Roberto Firmino 39., 45., ill. Olkowski 5., 83., M. Lehman 12., Ujah 35.)
Eintracht Frankfurt–Bayern München 0–4 (T. Müller 23., 64., 67., Shaqiri 86.)

Freiburg–Schalke 2–0 (C. Günter 22., Schmid 68.)
Werder Bremen–Stuttgart 2–0 (Prödl 30., Bartels 57.)