Bundesliga: fordított a BVB, a Hertha üldözője botlott

2016.02.28. 19:24
Henrih Mhitarjan és Pierre-Emerick Aubameyang elintézte a sokáig vezető Hoffenheimet (Fot: Reuters, archív)
A Dortmund a sokáig nagyon jól játszó, a 80. percig vezető, de emberhátrányban lévő Hoffenheimet, a Mainz a Leverkusent győzte le 3–1-re a Bundesliga 23. fordulójában. A Leverkusen vereségével a Hertha előnye három pont maradt a tabella harmadik helyén – a Mönchengladbach és a Mainz előtt.

A Dortmund sokáig csak szenvedett a kiesés ellen küzdő Hoffenheim ellen, a 26. születésnapját éppen vasárnap ünneplő Sebastian Rudy a 25. percben előnyhöz is juttatta a vendégeket, miután Roman Bürki éppen elé ütötte ki a labdát. A Dortmundnak a szünet előtt volt lehetősége az egyenlítésre, de a fordulás után megint inkább a Hoffenheim veszélyeztetett, és úgy tűnt, hogy kézben tartja a mérkőzést, amikor Rudy egy rossz belépő után nem kaphatott mást, mint piros lapot.

A BVB-nek bő félórája maradt, hogy megfordítsa a meccset, de 22 percig nem tudta gólra váltani létszámfölényét. Ekkor Henrih Mhitarjan egy jó ütemű kilépést követően kilőtte a bal alsó sarkot. A gól megtörte a Hoffenheimet, a csereként beáll Adrián Ramos góljával a vezetést is megszerezte a Dortmund, amely Mhitarjan keresztpassza után Pierre-Emerick Aubameyang góljával vitte be a kegyelemdöfést.

A Dortmund nyolc pontra feljött a Bayernre, és 15-tel meglógott a harmadik Hertha elől.

A berliniek némiképp fellélegezhettek, közvetlen üldözőik közül ugyanis az Augsburgban ikszelő Mönchengladbach után a Leverkusen is botlott. Martin Schmidt egyre meggyőzőbb játékot mutató Mainzától még így is sokkolónak számított, hogy 32 perc alatt lefocizta a meccset a lelátóról néző Roger Schmidt együttesét.

Sőt, a 742 perces gólcsendjét megtörő Yunus Malli a második félidőben tizenegyesből el is döntötte a találkozót, Javier Hernández gólja csak szépségtapasz volt a Bayer számára.

A Leverkusen egy pontra feljöhetett volna a harmadik Herthára, e helyett a Mainz mögé csúszott a tabellán. De legalább a Frankfurtban ikszelő Schalke előtt maradt…

BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Hoffenheim 3–1 (Mhitarjan 80., A. Ramos 85., Aubameyang 92., ill. Rudy 25.)
Mainz–Leverkusen 3–1 (Yalli 14., 58. – a másodikat 11-esből, J. Córdoba 32., ill. J. Hernández 65.)
Augsburg–Mönchengladbach 2–2 (Finnbogasson 50., Caiuby 53., ill. Raffael 33., F. Johnson 55.)
Eintracht Frankfurt–Schalke 0–0

1. Bayern München 23 20 2 1 58–11 +47 62
2. Borussia Dortmund 23 17 3 3 57–25 +32 54
3. Hertha 23 11 6 6 31–24 +7 39
4. Mönchengladbach 23 11 3 9 45–40 +5 36
5. Mainz 23 11 3 9 32–29 +3 36
6. Bayer Leverkusen 23 10 5 8 32–26 +6 35
7. Schalke 23 10 5 8 31–29 +2 35