Bundesliga: őrült öt perc, döntetlen Augsburgban

2016.02.28. 17:37
Az Augsburg három perc alatt fordított a Mönchengladbach ellen, de csak két percig vezetett a Bundesliga 23. fordulójának vasárnapi meccsén, a vendégek ugyanis gyorsan egyenlítettek, és elcsentek egy pontot Bajorországból.

A meccs elején mindkét oldalon volt nagy lehetőség, előbb Thorgan Hazard próbálkozását védte nagy bravúrral Marwin Hitz, majd az Augsburg Raul Bobadilla révén szerezhetett volna vezetést, de a paraguayi a kapufát találta el. A hazaiak játszottak jobban, amikor a 33. percben Raffael révén a Gladbach vezetést szerzett.

A fordulás után beindult a gólgyártás, előbb az első Bundesliga-gólját szerző Alfred Finnbogason fejjel egyenlített, majd a brazil Caiuby talált be a tizenhatos széléről, megfordítva a meccset. Két perc sem telt el, a túloldalon Fabian Johnson lövése után a labda a tömegen keresztül utat talált az augsburgi kapuba.

A vendégegyüttes Oscar Wendt és Granit Xhaka révén is visszaszerezhette volna az előnyt, míg a túloldalon Finnbogasson találta el a kapufát.

A Mönchengladbach az iksz után a negyedik helyen áll, három ponttal a Hertha mögött, de vasárnap a Leverkusen és a Schalke is megelőzheti.

BUNDESLIGA
23. FORDULÓ

Augsburg–Mönchengladbach 2–2 (Finnbogason 50., Caiuby 53., ill. Raffael 33., F. Johnson 55.)