A Bayern nagy gólokkal verte a rangadón a Dortmundot

2017.11.04. 18:18
Robben és Lewandowski öröme, Schmelzer bánata (Fotó: AFP)
A Bundesliga 11. fordulójának sláger-, egyben záró mérkőzése a listavezető Bayern München vendégjátékát hozta a megelőző három körben mindössze egyetlen pontot gyűjtő Borussia Dortmund otthonában. A hazaiak igazolták pocsék formájukat, és tulajdonképpen úgy szenvedtek 3–1-es vereséget, hogy még a pontszerzésre sem sokáig volt esélyük.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Bayern München 1–3(Bartra 88., ill. Robben 17., Lewandowski 37., Alaba 67.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, ITT!

A találkozót a BVB kezdte valamivel aktívabban, ám az első néhány perc után a Bayern fokozatosan átvette az irányítást, sőt negyedóra után Arjen Robben remek ballábas lövésével a vezetést is megszerezte – ez volt a holland 93. Bundesliga-gólja a Bayern színeiben, amivel megdöntötte a müncheni klubnál a légiósrekordot (amelyet eddig Giovane Élberrel holtversenyben tartott).

A folytatásban sem változott különösebben a játék képe, a Bayern irányított és a legkisebb területet sem hagyta a Borussiának a kibontakozásra. A hazaiaknak félóra elteltével azért sikerült kevés zavart okozniuk a bajorok térfelén, sőt, Andrij Jarmolenko ziccerénél Sven Ulreichnek bravúrra volt szüksége, hogy megóvja a góltól a kapuját.

A vendégeknek azonnal jött a válaszuk, Robert Lewandowski lövését ütötte léc fölé Roman Bürki, amire Kagava Sindzsi kapufát érintő lövése jelentette a dortmundi viszontválaszt. A hirtelen rohanásból végül a Bayern jött ki jobban, Joshua Kimmich beadását Lewandowski sarokkal juttatta a kapuba, úgy, hogy a labda egy védő lábán még meg is pattant.

A második félidő két nagy védéssel kezdődött: előbb Bürki védte lábbal és földöntúli bravúrral Lewandowski fejesét, majd a túloldalon David Alaba ugrott be segíteni Ulreichnek Aubameyang helyzeténél.

A Bayern ugyanazt csinálta, mint az első félidőben: nem igazán engedte át a Dortmundot a térfelére, főleg nem labdával, anélkül pedig meglehetősen nehéz kétgólos hátrányból egyenlíteni.

Háromból meg még nehezebb, ugyanis miután David Alaba balról beívelése középen elsuhant Lewandowski előtt, a meglepett Bürki csak belekapni tudott a labdába, amely a hálóban kötött ki – már 0–3 állt az eredményjelzőn.

A hajrában aztán legalább a szépítés összejött a hazaiaknak, Marc Bartra lőtt szép gólt, de ezzel együtt is a BVB veresége azt jelenti, hogy miután a Leipzig győzött a Hannover ellen, a Dortmund visszacsúszott a harmadik helyre, míg a Bayern előnye négy pont Gulácsiék előtt.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

11. FORDULÓ
KORÁBBI SZOMBATI EREDMÉNYEK

RB Leipzig–Hannover 2–1 (Y. Poulsen 70., Werner 86., ill. Jonathas 56.)
Freiburg–Schalke 0–1 (Caligiuri 62.)
Borussia Mönchengladbach–Mainz 1–1 (Vestergaard 67., ill. Diallo 19.)
Augsburg–Bayer Leverkusen 1–1 (Danso 49., ill. Volland 47.)
Hamburg–Stuttgart 3–1 (A. Hunt 20., Kosztics 65., Arp 69., ill. Ginczek 55. – 11-esből)