Bundesliga: Dárdaiék hetedszer is veretlenül; kétgólos Bayern-siker

2015.04.18. 17:32
Müller és Baumann kapus párharca a Hoffenheim–Bayern meccsen (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga 29. fordulójában hetesre növelte veretlenségi szériáját a Kölnnel odahaza ikszelő (0–0) Hertha BSC – Dárdai Pál csapata február vége óta nem kapott ki a bajnokságban. A rázós hetet záró Bayern München 2–0-ra győzött a Hoffenheim otthonában (Szalai Ádám csereként lépett pályára a hazai csapatban), a Borussia Dortmund és a Bayer Leverkusen simán szerezte meg a három pontot.

HOFFENHEIM–BAYERN MÜNCHEN

Idegborzoló héten van túl a Bayern München, a német rekordbajnok amatőr egyéni hibák után 3–1-es vereséget szenvedett a Porto elleni BL-negyeddöntőn, majd felmondott a Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt vezette orvosi stáb.

A kőkemény kritikák és belvillongások sújtotta Bayern (az erősen tartalékos kezdő: Neuer – Rafinha, Dante, Badstuber – Weiser, Bernat – Gaudino, Rode – T. Müller, Götze – Lewandowski) a Hoffenheimhez látogatott szombaton, és a 38. percben Sebastian Rode remek, a bal felső sarokba csapódó csavarásával meg is szerezte a vezetést a Szalai Ádámot kispadra ültető kék-fehérek ellen. Ez volt Rode második gólja a szezonban – az elsőt is a Hoffenheim ellen szerezte, a 12. fordulóban.

A második félidőben a Hoffenheim szakmai stábja sorra dobta be a friss erőket (Szalai Ádám a 69. percben lépett pályára Eugen Polanski helyett), de ez semmit sem változtatott a helyzeten, Pep Guardiola csapata őrizte az egygólos fórt, majd Andreas Beck öngóljával közvetlenül a lefújás előtt el is döntötte a mérkőzést.

Patthelyzet: a Hertha és a Köln 0–0-ra végzett (Fotó: AFP)

HERTHA–1. FC KÖLN

Dárdai Pál a hét közben azt mondta, hogy ezen a mérkőzésen nem szabad veszíteni, ez a magyar szakvezető stílusát ismerve kevés gólos meccset ígért… Mivel a Köln is a stabilitásra helyezte a hangsúlyt, az első félidő mindössze hat lövést és kevés (jobbára Hertha-) helyzetet hozott, no meg 0–0-s döntetlent – Dárdai leginkább azzal lehetett elégedetlen, hogy a „kecskések” a párharcokat 57:43 százalékban nyerték meg. „Senki sem számított itt nagy támadójátékra” – kommentálta a félidőt a Kicker tudósítója.

A fordulás után a Hertha átvette az irányítást, a Köln már nem nagyon tudott kezdeményezni, ám hiába kísérleteztek a berliniek, nem tudtak betalálni Timo Horn kapujába. A nagyon stabil védekezés továbbra is gólszegénységgel párosul a Herthánál – a stabilitást azonban nagyon meg kell becsülnie a berlinieknek, hiszen folytatták veretlenségi sorozatukat, és nem valószínű, hogy bajba kerülhetnek a szezon végén.

Dárdai Pál Herthája egymás utáni hetedik mérkőzésén maradt veretlen, ennél a sorozatnál csak két berlini vezetőedző tud jobbat felmutatni a Bundesligában – Jürgen Röber 2001–2002-ben kilenc, Falko Götz pedig 2004–2005-ben tizenegyes szériát épített vereség nélkül.

„Elégedett vagyok, bár egy kicsit fáj is... Az első félidő rendben volt, két-három nagy lehetőségünk is adódott. Ugyanakkor hiányzott belőlünk a szükséges agresszivitás” – idézi Dárdai Pál villámnyilatkozatát a Bundesliga hivatalos honlapja.

„A meccs előtt már mondtam, hogy két jól szervezett, egyenlő erejű csapat csap össze. Az első félidővel elégedett vagyok, megvoltak a helyzeteink, de nem rúgtuk be őket, pedig azzal alapvetően megváltozhatott volna a mérkőzés képe. A második félidő és az egész mérkőzés alapján a döntetlennel is elégedettek vagyunk. Nyerni akartunk, de döntetlennek is lennie kell – gratulálok a Kölnnek! A futballszakembereknek jó mérkőzés volt, a nézőknek talán nem annyira” – tette hozzá.

„Mi is elégedettek vagyunk a ponttal, fontos volt, hogy vereség nélkül utazzunk haza Berlinből, és el is értük a célunkat. Más kérdés, hogy tudom, játszottunk már ennél sokkal jobb meccseket is” – értékelt Peter Stöger, a Köln trénere.

A TÖBBI PÁLYÁN

Jürgen Klopp a héten bejelentette, június 30-án távozik a Borussia Dortmundtól, addig azonban még előtte áll egy-két feladat – például a kiesés ellen harcoló Paderborn elleni bajnoki. A vendégek az első félidőt még kihúzták kapott gól nélkül, ám a második játékrész első tíz percében előbb Henrih Mhitarjan, majd Pierre-Emerick Aubameyang csapott le, ezzel el is dőlt a meccs, Kagava Sindzsi állította be a végeredményt.

A Leverkusen simán legyőzte a tavasszal csak szenvedő Hannovert: a Bayer Ömer Toprak fejesével és Julian Brandt góljával egy félidő alatt elhúzott 2–0-ra, majd a fordulás után Kirjakosz Papadopulosz és Stefan Kiessling révén növelte előnyét és kiütéses sikert aratott.

A Freiburg közel sincs még biztonságban, így a Mainz elleni szünetbeli 0–2-es állás igen rossz hír volt az SC híveinek – a vendégek kiváló japán támadója, Okazaki Sindzsi duplázott, megszerezve szezonbeli 11. és 12. bajnoki gólját. A hazai hajrá későn jött, a Freiburg a látványos adok-kapokból 2–3-mal – és így pont nélkül – jött ki.

Bundesliga 29. fordulója után is kieső helyen marad a VfB Stuttgart – a svábok az európai kupaindulásra hajtó Augsburg otthonában szenvedtek 2–1-es vereséget. Az Augsburg Tobias Werner góljával már a 7. percben megszerezte a vezetést, Daniel Ginczeknek erre még volt válasza, ám Raúl Bobadilla a 73. percben szezonbeli nyolcadik bajnoki góljával eldöntötte a mérkőzést.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Paderborn 3–0
(Mhitarjan 48., Aubameyang 55., Kagava 80.)
Bayer Leverkusen–Hannover 4–0 (Ömer Toprak 20., Brandt 40., K. Papadopulosz 49., Kiessling 70.)
Hoffenheim–Bayern München 0–2 (Rode 38., Beck 93. – öngól)
Hertha BSC–1. FC Köln 0–0
Freiburg–Mainz 2–3 (Mehmedi 81., Schmid 91., ill. Okazaki 39., 45+1., Malli 84.)
Augsburg–VfB Stuttgart 2–1 (To. Werner 7., Bobadilla 73., ill. Ginczek 22.)

1. Bayern München 29 23 4 2 76–13 +63 73
2. Wolfsburg 28 18 6 4 62–30 +32 60
3. Bayer Leverkusen 29 15 9 5 56–31 +25 54
4. Mönchengladbach 29 15 9 5 44–22 +22 54
5. Augsburg 29 13 3 13 36–37 –1 42
6. Schalke 28 11 8 9 37–31 +6 41
7. Hoffenheim 29 10 7 12 43–47 –4 37