Bundesliga: Dárdai vs. Szalai – német rangadó magyar szereplőkkel

2017.03.31. 13:34
Vajon ki örülhet a pénteki rangadó végén? (Fotó: AFP, NSO-montázs)
Öt pont hátránnyal követi a Hertha a Hoffenheimet a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) – amelyik csapat versenyben akar maradni a dobogóért zajló küzdelemben, annak nyernie kell a pénteki rangadón. Dárdai Páléknál sok a sérült, de otthon remek a mérlegük, ám ha szóhoz jut, Szalai Ádám is tehet azért, hogy megtörjön a jó sorozat.

A tabellán elfoglalt helyezés alapján a péntek esti Hertha BSC–Hoffenheim mérkőzés a forduló rangadója a Bundesligában, az ötödik helyezett a negyediket fogadja Berlinben. Számunkra persze eleve érdekes ez a párharc, hiszen emitt Dárdai Pál a vezetőedző, Petry Zsolt a kapusedző, amott meg Szalai Ádám az egyik középcsatár.

SZALAI: KIEMELTEN FONTOS A BERLINI MÉRKŐZÉS

„Mindig feldob, ha magyar érdekeltségű csapat ellen játszhatok a Bundesligában. Dárdai Pál nagyszerű munkát végez a Herthánál, akárcsak Petry Zsolt kapusedző, jó lesz velük találkozni pénteken. Mindkét együttes számára kiemelten fontos a berlini mérkőzés” – mondta Szalai Ádám.

Válogatott centerünk idénybeli öt bajnoki góljából négyet (két dupla formájában) a tavasszal szerzett, ebben az időszakban csak a horvát Andrej Kramaric jár nála előrébb posztriválisai közül, ez azonban nem garantálja, hogy Julian Nagelsmann vezetőedző a kezdőcsapatba vezényli Berlinben. Már csak azért sem, mert Sandro Wagner helye a választott taktikától függetlenül szinte betonbiztos a csatársorban…

Ha már Wagner. A Hoffenheim 11 gólos támadója megfordult a Herthában is, amelynél 71 bajnokin hét találattal terhelte az ellenfelek kapuit. A túloldalt is találhatunk az ellenfelet megjárt futballistát, a Wagnerhez hasonlóan 11 gólnál járó, a házi góllövőlistát vezető Vedad Ibisevics a mai napig a Hoffenheim történetének második legeredményesebb élvonalbeli góllövője (43).

Visszatérve Szalaihoz: a magyar támadónak alig van tapasztalata a Dárdai Pál vezette Herthával kapcsolatban, amióta ugyanis a magyar szakember átvette a berlini együttes irányítását (2015. február 5.), csupán egyszer, a tavaly októberben Sinsheimben 1–0-ra megnyert bajnokin játszott ellene, csereként beállva hat percet.

Dárdai és Szalai egymás ellen (Fotó: NS-grafika)

Ami a fővárosiakat illeti, hazai pályán szenzációsan teljesítenek az idényben, az eddigi 12 meccsen megszerezhető 36 pontból 31-et besöpörtek, egyedül a Werder Brementől kaptak ki, pedig járt már náluk a Bayern München (1–1) és a Dortmund (2–1) is. Csakhogy a csapaton sérüléshullám söpört végig, meg aztán a tavaszi teljesítménye sem az igazi, legalábbis az őszihez képest. Az ősszel lement 16 fordulót követően 30 pontja volt a Herthának, ez 1.88-as szerzettpont-átlagnak felel meg, míg a téli szünet óta megrendezett kilenc fordulóban tíz pontot kapart össze, meccsenként átlagban 1.11-et – jelentős különbség.

Igaz, láttunk már olyat – nem is egyszer –, hogy a Dárdai-csapat két vállra fekteti a nála erősebb ellenfelét…

„A sok sérülés nem alibi péntekre – mondta a magyar szakember a bz-berlin.de-nek. – Ha jó napunk van, bárkit le tudunk győzni, nyolcvan százalékot nyújtva viszont nem.”