Kiütés a Revierderbyn, a Dortmund a Bayern után eredt!

2020.05.16. 15:21
Erling Haaland szerezte az újraindult Bundesliga első gólját (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund 4–0-ra kiütötte legnagyobb régi riválisát, a Schalke 04 csapatát a német labdarúgó Bundesliga 26., „újrakezdő” körében. A BVB végig magabiztosan irányított a rangadón, Raphaël Guerreiro két gólt szerzett, Erling Haaland és Thorgan Hazard is betalált. Az RB Leipzig meglepetésre pontokat veszített a Freiburg ellen, így a forduló eddig ideálisan alakul a dortmundiaknak…

A Borussia Dortmund játékosai a héten „elpróbálták”, hogy milyen a mérkőzést felvezető zene dallamára bevonulni az üres lelátó elé, de az atmoszférát (illetve annak hiányát) aligha lehetett ilyen könnyen megszokni: Revierderby nézők nélkül, szinte teljes csendben... Persze míg máskor a szurkolók nélküli futballt nevezhetjük a játék halálának, most ez életjel volt – visszatért a Bundesliga, s a Dortmund–Schalke rangadóra irányult a legnagyobb figyelem.

Jadon Sancho még csak a kispadra „volt alkalmas” a hazaiaknál, Giovanni Reyna került volna a helyére a kezdőcsapatba, ám az ifjú játékos a bemelegítésnél kidőlt, így Thorgan Hazard kezdett végül. Ha már „odacsöppent”, kulcsszerepet is vállalt – az első félidőben irányítani tudott a Dortmund és teljesen megérdemelten szerzett kétgólos előnyt. Még akkor is, ha a Schalkénak is akadt ziccere – Daniel Caligiuri lövését Roman Bürki lábbal védte –, ám a félidő végig a BVB elképzelései szerint alakult.

Az újraindulás utáni első Bundesliga-gól Erling Haaland nevéhez fűződik: a norvég center Thorgan Hazard pontos centerezését lőtte a kapuba a 29. percben, megszerezve idénybeli 10. találatát a német élvonalban (1–0). A folytatásban nagyon érett a második – a vendégeket láthatóan megviselte a gól –, hogy aztán a 45. percben meg is szülessen; Markus Schubert kapus rossz kirúgása után visszatámadt a Dortmund, Julian Brandt kiugratta a bal szélen Raphaël Guerreirót, aki kilőtte a hosszú alsó sarkot (2–0).

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

Bruno Labbadia vezetőedző első mérkőzésén a Hertha BSC sima, 3–0-s győzelmet aratott a Hoffenheim otthonában – ez az eredmény a két gárda kényszerszünet előtti formáját látva nem is olyan nagy meglepetés. A sinsheimi együttes sorozatban a hatodik bajnokiján maradt nyeretlen (ez idő alatt csak két pontot szerzett), míg a berlini csapat vendégként a legutóbbi öt Bundesliga-meccséből a negyediket nyerte meg. A vendégek második gólját a Hoffenheim korábbi csatára, Vedad Ibisevic fejelte.

Az európai kupaszereplésért küzdő Wolfsburg 2–1-re nyert a kieséstől fenyegetett Augsburg ellen, a vendégek győztes találatát Daniel Ginczek szerezte a 91. percben. A bajor alakulat egymás után negyedszer kapott ki, a „farkasok” pedig felléptek a hatodik helyre.

A Fortuna Düsseldorf és a Paderborn „kiesési rangadóján” nem esett gól, az egy pontnak egyik fél sem örülhet igazán.

A Schalke (részint sérülés miatt, kényszerből) kettőt cserélt a szünetben, majd élénken kezdett, hogy aztán rögtön megkapja a harmadik gólt: egy labdavesztés után lefordult a Dortmund, Erling Haaland balra tette a labdát Brandtnak, ő okosan keresztbe passzolt, a robogva érkező Thorgan Hazard pedig a tizenhatoson kívülről a bal alsó sarokba lőtt (3–0).

A Schalke maradék lelkesedését is letörte a háromgólos hátrány, amely bő egy óra után négygólosra változott: Guerreiro használta ki, hogy a gelsenkircheniek jobb oldala „kiürült”, felgyorsított, összejátszott Haalanddal, majd remek mozdulattal, bal külsővel nyesett a kapu bal oldalába (4–0). A Borussia mind a négy, kaput eltaláló lövése bement!

2017 őszén a Dortmund 4–0-s előnyét adta le a találkozó utolsó fél órájában, ezúttal egy hasonló feltámadásra esélye sem volt a halovány teljesítményt nyújtó Schalkénak. A végére még Sancho is beszállt – a lesántikáló Hazard-t váltotta, igazuk lehet azoknak, akik sorozatos sérülésektől tartottak –, az egyre jobban felkészülési mérkőzésre emlékeztető rangadót a tartalékos Dortmund teljesen simán, megérdemelten nyerte meg ezzel a különbséggel is. A Bundesliga újraindult, ám a Schalke a jelek szerint még nem…

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (Átkattintással)

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Schalke 4–0 (Haaland 29., Guerreiro 45., 63., Th. Hazard 48.)
RB Leipzig–Freiburg 1–1 (Y. Poulsen 77., ill. Gulde 34.) – BŐVEBBEN ITT!
1899 Hoffenheim–Hertha BSC 0–3 (Akpoguma 58. – öngól, Ibisevic 60., Matheus Cunha 74.)
Fortuna Düsseldorf–Paderborn 0–0
Augsburg–Wolfsburg 1–2 (Jedvaj 54., ill. Steffen 43., Ginczek 91.)
KÉSŐBB

Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–3 (André Silva 81., ill. Pléa 1., M. Thuram 7., Benszebaini 72. – 11-esből) – BŐVEBBEN ITT!