Villant a piros, majd simán nyert a Bayern Gulácsiék ellen

2017.10.28. 18:20
Gulácsi Péter jól védett a Bayern ellen, de a pontszerzéshez ez is kevés volt (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójának szombati játéknapján a Bayern München hazai pályán 2–0-ra legyőzte a 13. perctől emberhátrányban játszó, Gulácsi Pétert végig a soraiban tudó RB Leipziget, így a Borussia Dortmund botlását kihasználva a szezon során először a tabella élére állt.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Bayern München–RB Leipzig 2–0 (J. Rodríguez 19., Lewandowski 38.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Bundesliga 2016–2017-es kiírásának első és második helyezettje a tizenegyespárbajban a bajorok sikerét hozó drámai szerdai kupameccs után a bajnokságban is találkozott egymással – igaz, ezúttal nem Lipcsében, hanem Münchenben.

Miután a Borussia Dortmund korábban 4–2-re kikapott Hannoverben, már a kezdő sípszó előtt biztos volt, hogy ezen két csapat közül kerül ki az új listavezető – ebben a szezonban először leszorítva az első helyről a BVB-t.

A hazaiak címvédőhöz méltó lendülettel indítottak, alig több mint tíz perc után pedig emberelőnybe is kerültek: a ziccerben kilépő Arjen Robbent Willi Orban fellökte – a játékvezető pedig egy kis videózás után kiállította a vendégek csapatkapitányát.

Ezért villant a piros lap

A szabadrúgásból Robben még nem tudott büntetni: a holland már ünnepelni indult, Gulácsi Péter azonban hatalmas bravúrral szögletre nyomta a labdát. A 19. percben már a magyar kapus sem segíthetett, Robben passza után James Rodríguez futtából kilőtte a bal alsó sarkot (1–0).

James Rodríguez gólja

A folytatásban szinte űrfocit játszó Bayern többször is megszerezhette volna a második gólját, erre azonban a 38. percig kellett várni: Javi Martínez kiváló ütemű passza után Robert Lewandowski 16 méterről higgadtan lőtt a hálóba (2–0) – üröm az örömben, hogy a lengyel csatárt még az első félidő vége előtt sérülés miatt le kellett cserélni, ám Jupp Heynckes minden bizonnyal csak elővigyázatosságból hozta le a pályáról.

Robert Lewandowski gólja

A fordulás után meglehetősen eseménytelenül zajlott a meccs, a bajorok nem erőltették túlságosan a támadásokat, míg a kissé hitüket vesztetett lipcseiek örültek, hogy csendesen lepereg a második félidő.

A Bayern München 2–0-ra nyert, s továbbra is százszázalékos a mérlege az RB Leipzig ellen a Bundesligában (háromból három győzelem) – ráadásul a három pontnak köszönhetően a szezon során először a tabella élére álltak a bajorok.

KORÁBBAN
Hoffenheim–Borussia Mönchengladbach 1–3(Demirbay 25., ill. Th. Hazard 61., Ginter 79., Vestergaard 82.)
Hertha BSC–Hamburg 2–1(Stark 17., Rekik 50., ill. Arp 73.)
Schalke–Wolfsburg 1–1(Bentaleb 43. – 11-esből, ill. Origi 93.)
Bayer Leverkusen–Köln 2–1(Bailey 54., S. Bender 73., ill. Guirassy 23.)
Hannover–Borussia Dortmund 4–2(Jonathas 20. – 11-esből, Bebou 40., 86., Klaus 60. ill. Zagadou 27., Jarmolenko 52.)