Bundesliga: Dárdaiék fontos győzelme; kikapott a Dortmund

2017.10.28. 17:26
Dárdaiék egy hónap után nyertek ismét (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 10. fordulójában a Hertha BSC 2–1-re legyőzte hazai pályán a Hamburgot, ezzel felzárkózott a középmezőnybe. A forduló előtt éllovas Borussia Dortmund 4–2-re kikapott Hannoverben.

Hertha BSC–Hamburg

Nagyon fontos meccs volt ez mindkét csapatnak, hiszen a tabella második felében álltak a forduló előtt, és hosszú ideje nem nyert bajnokit egyik együttes sem. A Hertha szeptember 20., a Hamburg augusztus 25. óta várt egy győzelemre.

A Hertha szerezte meg a vezetést Niklas Stark révén a 17. percben:

A második félidő elején Karim Rekik növelte a berliniek előnyét.

A 73. percben Jann-Fiete Arp 17 évesen, 9 hónaposan és 22 naposan szépített, ezzel minden idők legfiatalabb HSV-gólszerzője lett a Bundesligában. Egyben Arp az első, aki 2000-es születési évszámmal talált be a német élvonalban.

Történelmi gól ide vagy oda, Dárdai Pálék nem adták ki a kezükből a győzelmet, a Hertha a lefújásig megtartotta a 2–1-et.

Hannover–Borussia Dortmund

Nagyszerű csemegének ígérkezett a találkozó az előtte hatodik hazaiak és az élen álló vendégek között.

Nos, a mérkőzés igazi gólparádét hozott, miután a Hannover 2–1-es vezetésre tett szert az első félidőben. Bár a folytatásban viszonylag gyorsan egyenlített a Dortmund, az 59. percben Dan-Axel Zagadou kiállításával megfogyatkozott a vendégcsapat.

A Hannover a 60. percben ismét eredményes volt, és Felix Klaus találata után a kevesebb emberrel játszó BVB-nek már nem sikerült az egyenlítés. Sőt, Ihlas Bebou megszerezte a második gólját is pár perccel a vége előtt, így az újonc H96 4–2-es győzelmet aratott.

Villant a piros, majd simán nyert a Bayern Gulácsiék ellen.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ

Hoffenheim–Borussia Mönchengladbach 1–3(Demirbay 25., ill. Th. Hazard 61., Ginter 79., Vestergaard 82.)
Hertha BSC–Hamburg 2–1 (Stark 17., Rekik 50., ill. Arp 73.)
Schalke–Wolfsburg 1–1(Bentaleb 43. – 11-esből, ill. Origi 93.)
Bayer Leverkusen–Köln 2–1 (Bailey 54., S. Bender 73., ill. Guirassy 23.)
Hannover–Borussia Dortmund 4–2 (Jonathas 20. – 11-esből, Bebou 40., 86., Klaus 60. ill. Zagadou 27., Jarmolenko 52.)
Bayern München–RB Leipzig 2–0 (J. Rodríguez 19., Lewandowski 38.)