Elverte odahaza a Bayern München a listavezetőt

2014.09.23. 19:55
Mario Götze duplázott a kényelmesen nyerő Bayernben (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Bundesliga 5. fordulójában érvényesült a papírforma: a Münchenbe listavezetőként érkező Paderborn 4–0-ra kikapott a címvédő Bayerntől.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
5. FORDULÓ
Bayern München–Paderborn 4–0 (Götze 8., 78., Lewandowski 14., Th. Müller 85.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Még öt-hat korsó sör után is megmosolyogták volna azt az illetőt, aki egy „Júliusfeszten" azt meri mondani, hogy a Bayern–Paderborn bajnokin az első és negyedik helyzeett találkozik majd egymással – hát ha még azt is hozzáteszi, hogy a vendégek várják az élről a bajnokit, akkor bizony a szentencia címzettje hosszasan elmereng az alkohol tudatra gyakorolt pusztító hatásáról.

Márpedig mire eljött az Októberfeszt, megvalósult a fenti tényállás, hiszen a Bundesliga eddig az abszolút újonc dicséretétől volt hangos – no és a címvédő nyikorgó gépezetétől. A kritikákat Josep Guardiola is kiértékelhette, mert a katalán a mostani önmagához képest valóságos ókonzervatív Neuer – Lahm, Dante, J. Boateng, Alaba – Xabi Alonso, Rode – Robben, Götze, Th. Müller – Lewandowski kezdőt küldte pályára. Nem tette rosszul, mert az első félórában több helyzetet is kialakítottak a nagy kedvvel futballozó müncheniek, akik közül előbb Mario Götze (1–0), aztán Robert Lewandowski (2–0, ez volt a lengyel első találata a hazai Allianz Arénában) is betalált a pánikalapú védekezéssel előrukkoló vendégeknek.

Azért az újonc kétszer is megrázta magát, de Elias Kachunga gyönyörű ollózása a léc fölé szállt, Idir Ouali pedig amatőr módon oldotta meg egy az egy elleni párbaját Manuel Neuerrel. Sem a mérkőzés hangulatával, sem a 80 százalék örüli labdabirtoklási aránnyal nem lehetett elégedetlen Guardiola, még akkor sem, ha illett volna azért 7-8 első félidei zicceréből kettőnél többet gólra váltania a Bayernnek.

A szünet után meg-megfüttyent az újabb találatok elmaradása miatt a hazai közönség, a Rafinha, Juan Bernat, Pierre-Emile Höjbjerg cseretrió sem dobta fel a Münchent, de a hajrában Mario Götze azért még egyszer beköszöntött a kiscsapatnak (3–0), majd Thomas Müller is megvillant (4–0).

A Bayern negyedik tétmérkőzésén nem kapott gólt zsinórban, 12 találkozó óta veretlen az Októberfeszt idején, ráadásul ezzel a sikerrel a tabella élére ugrott.

Szalai Ádám kezdőként 71 percet játszott a Freiburggal hazai pályán 3–3-as döntetlent játszó Hoffenheimben, amely jól kezdett, de kihagyta helyzeteit. Fél óra után a Freiburg Mike Frantz két perc alatt szerzett duplájával 2–0-ra elhúzott. A szünet előtt szépített, a 63. percben egyenlített a Hoffenheim, Szalait ezt követően hívták le a pályáról. A Freiburg újra vezetett, de emberelőnybe került a hazai csapat, és Jannik Vestergaard 93. percben szerzett góljával pontot mentett, így megőrizte veretlenségét.

A magyar csatár a Kicker statisztikája szerint kétszer célozta meg a kaput, 25 passzából 20-at adott társnak, egyszer szabálytalankodott, s 8.69 kilométert futott.

A további keddi meccseken Szalai korábbi Bundesliga-klubjai idegenben léptek pályára, a Schalke Brémában nyert 3–0-ra, a Mainz kétgólos előnyt leadva ikszelt Frankfurtban.

Eintracht Frankfurt–Mainz 2–2 (Meier 45., Seferovic 82., ill. Hofmann 41., Okazaki 44.)
Hoffenheim–Freiburg 3–3 (Elyounoussi 44., Rudy 63., Vestergaard 93., ill. Frantz 31., 33., Darida 75. – 11-esből)
Werder Bremen–Schalke 04 0–3 (Meyer 48., Neustädter 51., Barnetta 85.)