A Dortmund lenullázta a Bayernt, élen az RB Leipzig!

2016.11.19. 18:16
Jogos az öröm: a Dortmund legyőzte a Bayernt (Fotó: Action Images)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában a Borussia Dortmund egygólos győzelmet aratott a rekordbajnok Bayern Münchent felett. Pierre-Emerick Aubameyang 11. percben szerzett találatára senki sem tudott válaszolni a bajorok részéről. A Bayern veresége egyúttal azt jelenti, hogy a Gulácsi Pétert is a soraiban tudó RB Leipzig vezeti a Bundesligát!

A mérkőzés élő tudósítását ide kattintva olvashatja!

Óriási várakozás előzte meg a Bundesliga 11. fordulójában megrendezett Dortmund–Bayern mérkőzést, hiszen az elmúlt hét esztendőt tekintve csak ez a két csapat tudott német bajnoki címet nyerni, így közvetlen riválisokról beszélhetünk. Thomas Tuchel gárdája a mérkőzés előtt csak a hatodik helyen állt a táblázaton, a Bayernnek pedig nyernie kellett ahhoz, hogy a Gulácsi Péterrel a kapuban remeklő RB Leipziget megelőzze, így visszafoglalja első helyét a tabella tetején.

Mindössze tizenegy percet kellett várni a mérkőzés első – és mint később kiderült, egyetlen – találatára: a Borussia hosszú ideig adogatott a vendégek tizenhatosa előtt, André Schürrle, illetve Mario Götze átadását követően Pierre-Emerick Aubameyang érkezett középen, és a hálóba továbbított: 1–0! Ez volt Aubameyang 12. találata a mostani bajnoki kiírásban.

A Bayern néhány további Dortmund-helyzet után ráeszmélt: ez nem mehet így tovább. Átvették a játék irányítását a bajorok, helyzeteket is kialakítottak. Az egyenlítéshez legközelebbi szituáció talán Xabi Alonso ballal eleresztett távoli lövése volt – a labda a kapufán csattant, Roman Bürki csak nézett...

A vendégek azonban akárhogy is próbálkoztak a gólszerzéssel, nem tudták feltörni a dortmundi falat, így pont nélkül távoztak a Signal Iduna Parkból, a Bundesligát pedig az RB Leipzig vezeti!