Bundesliga: a kiesőjelölt is legyűrte a Bayernt; Dárdaiék kicsit még izgulhatnak

2015.05.16. 17:30
A Bayern sorozatban harmadszor kapott ki a Bundesligában (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) az utolsó előtti bajnoki körre került sor, ráadásul a teljes fordulót lejátszották már szombat délután. A már biztosan bajnok Bayern München 2–1-es vereséget szenvedett a kiesés elől menekülő Freiburgtól, míg Dárdai Pál csapata a Frankfurtot sem tudta legyőzni, így már hat bajnoki óta nyeretlen – és továbbra sincs teljes biztonságban.

Az élbolyban a legfontosabb kérdésre már megkaptuk a választ, a Bayern lett a bajnok, sőt az is eldőlt, hogy a következő idényben a Wolfsburg, Mönchengladbach, Leverkusen hármas tagjai képviselik még Németországot a Bajnokok Ligájában.

A BL-től búcsúzó Bayern München a kiesés elől menekülő Freiburg ellen lépett pályára, meglepetésre csupán kisebb változtatásokkal a kezdőcsapatban.

A 13. percben meg is szerezték a bajorok a vezetést Bastian Schweinsteiger találatával (a középpályás több angol nyelvű twitterforrás szerint is 500. térmeccsét játszotta a bajor klubban), ám a hazaiak nem adták fel, és még az első félidőben kiegyenlítettek egy védelmi hibát kihasználva Admir Mehmedi révén. A svájci támadó csupán a második játékos, aki a 2014–2015-ös idényben be tudott találni a tizenhatoson kívülről Manuel Neuernek – először Lionel Messi volt képes hasonlóra.

A fordulás után bekeményített a Freiburg, amely a hajrában – a Bayernben is megforduló – Nils Petersen találatával megfordította a meccset, így sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a ligában Pep Guardiola alakulata.

Dárdaiék tovább izgulhatnak (Fotó: AFP)

Dárdai Pál együttese, a Hertha BSC még nem úszta meg. Az öt forduló óta nyeretlen berliniek azonban így is ideális pozícióból várhatták az utolsó előtti kört, hiszen egy győzelemmel azonnal bebiztosíthatták volna a helyüket a Bundesligában.

Bár a Frankfurtnak teljesen mindegy volt, milyen eredménnyel zárul a találkozó, nem adta ajándékba a pontokat a fővárosiaknak. Sőt az első félidőben többet is birtokolták a labdát a vendégek, akik azonban jóval kevesebb helyzetet dolgoztak ki, mint a kontrázó Kalouék. Helyzetek ide vagy oda, a végeredmény 0–0 lett, ezzel pedig továbbra sem biztos Dárdaiék helye a Bundesligában a következő idényre. Igaz, aligha fog bekövetkezni a közvetlen kiesésük, de az osztályozós helyre még simán lecsúszhatnak.

Ahogy az várható volt, hatalmas csata jellemezte a StuttgartHamburg párharcot, amelyen a sereghajtó a 14. helyezettet látta vendégül. Stieber Zoltán a kispadon kezdett a hamburgiaknál, és a 64. percben becserélték. A vendégek hamar előnybe kerültek, ám a 12. percben szerzett találat nem fogta meg az élet-halál harcot vívó stuttgartiakat, akik – Christian Gentner és Martin Harnik góljával – nyolc perc alatt megfordították a meccset, és a szünetre már egygólos előnnyel vonultak. A fordulás után „befalazták” a kaput mindkét oldalon, a Stuttgart ezzel nagy lépést tett a bennmaradás felé.

Bár izgalmasra sikeredett, a Wolfsburg–Borussia Dortmund találkozó már semmiről sem döntött, és a Mönchengladbach győzelmével még mindig nem dőlt el, melyik dobogós együttes kapja meg az ezüstérmet.

Szalai Ádám a 76. percben lépett pályára a Bayer Leverkusen–Hoffenheim találkozón, amelyet a magyar csatár együttese 2–0-ra elveszített.

A Hannover 2–1-re nyert Augsburgban, annál a helyi FC-nél, amely egy hete 1–0 győzött Münchenben, és a hatodik, vagyis Európa-ligás helyen áll a táblázaton. A 96-osok viszont ezzel a győzelmükkel – amely az első volt az egész tavasszal! – léptek előre a tizenötödik helyre, és korántsem biztos még a bennmaradásuk.

A Schalke sikerével feljött az ötödik helyre, míg hátul a 13. Herthától lefelé elvileg mindegyik együttes kieshet még, az utolsó forduló dönt.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
33. FORDULÓ

Schalke–Paderborn 1–0 (Hünemeier 89. – öngól)
Bayer Leverkusen–Hoffenheim 2–0 (Calhanoglu 45+1., Kiessling 61.)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 2–1 (Caligiuri 1., Naldo 49., ill. Aubameyang 11. – 11-esből)
Mainz–Köln 2–0 (Dzsa Cseol 47., Samperio 83.)
Augsburg–Hannover 1–2 (Hitz 30. – 11-esből, ill. Stindl 24., 55.)
Hertha BSC–Eintracht Frankfurt 0–0
Werder Bremen–Mönchengladbach 0–2 (Raffael 53., 86.)
Freiburg–Bayern München 2–1 (Mehmedi 33., Petersen 89., ill. Schweinsteiger 13.)
Stuttgart–Hamburg 2–1 (Gentner 27., Harnik 35., ill. Kacsar 12.)

1. Bayern München 33 24 4 5 78–18 +60 76
2. Wolfsburg 33 20 8 5 70–36 +34 68
3. Mönchengladbach 33 19 9 5 52–23 +29 66
4. Bayer Leverkusen 33 17 10 6 61–35 +26 61
5. Schalke 33 13 9 11 42–38 +4 48
6. Augsburg 33 14 4 15 40–42 –2 46
7. Borussia Dortmund 33 12 7 14 44–40 +4 43