Bundesliga: a BVB döntetlennel is növelte az előnyét az élen

2019.02.02. 17:30
A Borussia Dortmund 1–1-es döntetlent játszott a Frankfurttal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában. Hiába botlott azonban a listavezető, a második helyen álló Bayern München nem tudott élni a lehetőséggel, mivel 3–1-es vereséget szenvedett a Bayer Leverkusen vendégeként. Szalai Ádám 19 percet kapott a Düsseldorffal 1–1-re végző Hoffenheimben, a Dárdai Pál vezette Hertha BSC pedig hazai pályán szenvedett 1–0-s vereséget a Wolfsburgtól.
Reus karrierje során 46-szor lőtte egy mérkőzésen az első gólt (Fotó: AFP)

A listavezető Borussia Dortmund az ötödik helyen álló Frankfurt otthonába látogatott. A mérkőzés úgy indult, ahogyan azt Dortmundban remélték: a 22. percben a csapatkapitány Marco Reus megszerezte a vezetést a vendégeknek (0–1). Ez volt debütálása óta a 46. alkalom, hogy egy meccsen az első gólt lőtte a német szélső – ennél többet az érintett időszakban egyetlen Bundesliga-futballista sem tud felmutatni, ugyanennyit is csak egy, Robert Lewandowski.

Csakhogy a Frankfurt hamar válaszolt! A 36. minutumban Danny da Costa beadása után Luka Jovicssodorta akrobatikus mozdulattal Roman Bürki kapujába a labdát (1–1). Ezzel a pályafutása 22. Bundesliga-gólját jegyző szerb támadó lett a liga valaha volt legszaporább góltermelője, átlag 97 percenként az ellenfelek hálójába találva (a legalább 20 mérkőzést lejátszó futballisták közül).

A második félidőben is a BVB birtokolta többet a labdát, kaput találó lövésekkel azonban nem állt túl jól a fekete-sárga együttes: hiába kísérletezett, 45 perc alatt csupán kétszer adott védenivalót Kevin Trappnak.

Talán a legnagyobb egyenlítési lehetőséget Paco Alcácer hagyta kihasználatlanul, amikor a 85. percben egy ígéretes szögből és távolságból megítélt szabadrúgást a keresztléc fölé bombázott.

Újabb gól nem született, ezzel a Borussia nagy lehetőséget adott a Leverkusenben pályára lépő Bayern Münchennek, hogy az eddigi hatpontos hátrányát csökkentse...

Küzdelmes mérkőzést hozott a Bayer–Bayern (Fotó: AFP)

A Bayer–Bayern összecsapásonLeon Goretzka szerzett vezetést a 41. percben a vendégeknek (0–1). A hazai gárda azonban nem rogyott meg a játékrész hajrájában kapott góltól és fordulás után gyorsan egyenlített, az 53. minutumban Leon Bailey 25 méterről, szabadrúgásból vette be a kézsérülést szenvedett Manuel Neuert helyettesítő Sven Ulreich kapuját (1–1). A 63. percben pedig meg is fordította az állást a Bayer! Karim Bellarabi centerezése után Kevin Volland pöckölte el bal lábbal a labdát a kivetődő Ulreich mellett (2–1).

A hajrában hiába támadtak többet a lépéshátrányba került müncheniek, a hazaiak a 87. percben Lucas Alario találatával eldöntötték a győzelem sorsát (3–1). Így nemhogy faragni nem tudott hátrányán a Frankfurtban pontokat vesztő Borussiával szemben Niko Kovac együttese, hanem egy ponttal még nőtt is a két csapat közti differencia.

Ez volt a bajorok negyedik veresége a 2018–2019-es kiírásban – az előző évadban 38 meccsen összesen kaptak ki négyszer...

A Hertha nem bírt a Wolfsburggal (Fotó: AFP)

A TÖBBI PÁLYÁN

A Hoffenheimben Szalai Ádám a 71. percben, 1–1-es állásnál lépett pályára a Düsseldorf ellen, de az eredményen változtatni már ő sem tudott. A mérkőzésen az egykori Bayern-nevelés, a Fortuna hálóját védő Michael Rensing a 200. találatát kapta a Bundesligában. Andrej Kramaric értékesített büntetője a 21. tizenegyes volt, amellyel Rensing farkasszemet kellett nézzen az élvonalban – s a 21., amelyből gólt kapott. A Düsseldorfnak a második félidőben egyetlen perc kellett az egyenlítéshez, és Rouwen Hennings találata egy pontot ért a kiesés elől menekülő gárdának (1–1).

A Wolfsburg örülhetett Berlinben, miután Wout Weghorst 65. percben született góljára nem tudott válaszolni a Dárdai Pál vezette Hertha.

A fordulót megelőzően még utolsó helyen álló Nürnberg Mikael Ishak hajrában szerzett találatával otthon tartott egy pontot a Werder Bremennel szemben, ezzel megelőzte a péntek este hazai pályán 3–0-s vereséget szenvedő Hannovert, melyet immár a Ferencváros korábbi edzője, Thomas Doll dirigált.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
Hoffenheim–Fortuna Düsseldorf 1–1(Kramaric 16. – 11-esből, ill. Hennings 46.)
Bayer Leverkusen–Bayern München 3–1(Bailey 53., Volland 63., Alario 87., ill. Goretzka 41.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 1–1(Jovics 36., ill. Reus 22.)
Hertha BSC–Wolfsburg 0–1(Weghorst 65.)
Nürnberg–Werder Bremen 1–1(M. Ishak 86., ill. J. Eggestein 64.)