nemzetisport.hu 2019.02.01 22:23 Frissítve: 2019.02.01 23:12

Bundesliga: Orbán duplázott, Doll vereséggel debütált Hannoverben

Az RB Leipzig Willi Orbán duplájával 3–0-ra legyőzte a hazai pályán futballozó Hannovert a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának első mérkőzésén. A találkozó szünetében elővigyázatosságból le kellett cserélni a vendégcsapat kapuját őrző Gulácsi Pétert, aki kisebb izomsérülést szenvedett. Orbán végigjátszotta az összecsapást, amelyen 3913 nap után ült ismét Bundesliga-csapat kispadján a korábbi FTC-edző, Thomas Doll.

Willi Orbán két gólt fejelt szöglet után a Hannovernek (Fotó: AFP)

Thomas Doll 2008. május 17-e, vagyis 558 hét, avagy 3913 nap után ülhetett ismét Bundesliga-mérkőzésen egy csapat kispadján. A házigazda Hannoverén. A Ferencváros korábbi trénere legutóbb még a Borussia Dortmund edzőjeként élhette át az élmény – no nem a legjobb félét: 4–2-re kikapott csapatával a Wolfsburgtól a 2007–2008-as évad utolsó fordulójában.

Doll rajtja nem sikerült

A másik oldalon az RB Leipzig alighanem aláírt volna egy hasonló végeredményt. A pénteki játéknap mindenesetre jó óment jelentett a lipcseieknek: eddig hat mérkőzést játszottak a német élvonalban péntek este és ötöt megnyertek, csak egyet adtak döntetlenre, vereség nélkül.

A kiesés elkerüléséért küzdő Hannover – hazai pálya ide vagy oda –, kispadon a már említett új trénerrel, főleg a kontrákra játszott. Az RB Leipzig már az 5. percben megszerezhette volna a vezetést, ha Michael Esser nem védi bravúrral Konrad Laimer szabadrúgását.

40 perccel és legalább négy nagy hannoveri kapusbravúrral később viszont már nem volt szerencséje a hazai együttesnek. Kevin Akpoguma szabálytalankodott Cunha ellen a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt – hiába vetődött Esser jó irányba – Marcel Halstenberg értékesítette (0–1).

A játék képe a fordulás után sem változott nagyot – no nem számunkra. Az egész első félidőben szinte munka nélkül maradt Gulácsi Pétert ugyanis kisebb izomsérülés miatt lecserélte Ralf Rangnick. A helyére beálló Yvon Mvogónak sem akadt védeni valója egészen a 74. percig és Pirmin Schwegler középre tartó fejeséig… Ráadásul szabálytalanság miatt a statisztikákba végül ez sem számított be.

Ekkor a lipcsei csapat már 2–0-ra vezetett: Halstenberg sarokrúgása után rosszul jött ki a kapujából az addig parádézó Esser, s a hosszúnál üresen érkező Willi Orbán két méterről a kapuba stukkolta a labdát (0–2) a 65. percben. A magyar válogatott védőnek ez volt a második találata a 2018–2019-es idényben.

A hajrában Yussuf Poulsen növelhette volna háromgólosra a különbséget, ám a dán támadó elhibázta a ziccert. A 86. percben Orbán egy újabb szöglet után megszerezte a harmadik vendégtalálatot is (0–3).

A Lipcse legutóbbi 54 Bundesliga-mérkőzéséből ez volt a harmadik, amelyen nem lépett pályára az együttes első számú gólfelelőse, a német válogatott Timo Werner – akár az előző kettőt, ezt is megnyerte a csapat.

A Hannover sorozatban ötödik bajnokiján kapott ki hazai közönség előtt, úgy, hogy gólt sem tudott szerezni. Ilyen a Bundesligában eddig kétszer fordult elő, a 2002–2003-as idényben a Cottbusszal és 2015–2016-ban a Hannoverrel – mindkét csapat kiesett.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ

Hannover 96–RB Leipzig 0–3 (Halstenberg 45+3. – 11-esből, W. Orbán 65., 86.)

Német labdarúgás nemzetisport.hu

Két és fél héttel a kupakiesés után Dárdai Pál Herthája a bajnokságban is kikapott a Bayerntől.

2019.02.17 22:45:08

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.