Bundesliga: a Bayern újabb könnyű győzelmet aratott

2018.09.01. 20:18
Leon Goretzka góljával szerezte meg a vezetést a Bayern München Stuttgartban (Fotó: AFP)
A Bayern München labdarúgócsapata idegenben 3–0-ra legyőzte a VfB Stuttgartot a Bundesliga második fordulójában. A bajorok címvédőhöz méltóan kezdték a szezont, két meccsen hat gólt szerezve gyűjtötték be a hat pontot.

A Bayern Münchenben először szerepelt a kezdőcsapatban Leon Goretzka, aki góllal hálálta meg Niko Kovac vezetőedző bizalmát. A Schalkétól szerződtetett középpályás a 37. percben már a labdaátvétellel helyzetbe hozta magát a Stuttgart tizenhatosának előterében, majd jól eltalált lövéssel a bal alsóba helyezett.

A szünetben így már előnyben volt a címvédő, amely végig uralta a találkozót, a hazaiak próbáltak masszív védekezéssel kompenzálni, támadásépítésre alig-alig maradt erejük. A hatalmas fölényben futballozó bajorok a fordulás után el is döntötték a meccset.

A 62. percben Robert Lewandowski csinált egy cselt a tizenhatosnál, majd bal lábbal, az egyik hazai védő lába között a bal alsóba tüzelt, esélyt sem adva a kapusnak (0–2).

A végeredményt Thomas Müller állította be szemkápráztató akció végén: Joshua Kimmich tekerte középre a labdát a jobb oldalról, Lewandowski sarokkal tette tovább, Müller pedig egy levétel után a kapus mellett a hálóba bombázott. 0–3

A délutáni mérkőzésekről bővebben ide kattintva olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ

VfB Stuttgart–Bayern München 0–3 (Goretzka 37., Lewandowski 62., Th. Müller 76.)
KORÁBBAN
Hoffenheim–Freiburg 3–1
(Szalai 50., 63., Kramaric 94., ill. Heintz 36.)
Bayer Leverkusen–Wolfsburg 1–3 (Bailey 24., ill. Özcan 36. – öngól, Weghorst 55., Steffen 60.)
Eintracht Frankfurt–Werder Bremen 1–2 (Haller 49. – 11-esből, ill. Oszako 21., Rashica 96.)
Augsburg–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Gregoritsch 12., ill. Plea 68.)
Nürnberg–Mainz 1–1 (Ishak 48., ill. Mateta 25.)

1. Bayern München 2 2 6–1 +5 6
2. Wolfsburg 2 2 5–2 +3 6
3. Borussia Dortmund 2 1 1 4–1 +3 4
4. Mönchengladbach 2 1 1 3–1 +2 4
5. Werder Bremen 2 1 1 3–2 +1 4
5. Augsburg 2 1 1 3–2 +1 4